در سرفیس داک، جمعاً 8 عدد پورت وجود دارد: چهار پورت USB-A 3.0، دو پورت Mini DisplayPort، یک پورت خروجی صدای 3.5 میلیمتری و پورت شبکه. ولی این قطعه‌ی جانبی فاقد پورت‌هایی است که در دستگاه‌های مدرن به انتخابی استاندارد تبدیل شده‌اند.

در سرفیس داک هیچ گونه پورت HDMI یا پورت استاندارد DisplayPort وجود ندارد. علاوه بر این دو، هیچ گونه پورت USB-C در آن تعبیه نشده است. البته می‌توان با استفاده از این پورت‌ها چند نمایشگر اکسترنال به دستگاه‌تان وصل کنید، ولی اکثر افراد در انتخاب آداپتورهای Mini DisplayPort به مشکل بر می‌خورند و قادر به انجام این کار نیستند.

البته یک نکته‌ی مثبت سرفیس داک این است که اتصال آن به سرفیس گو از طریق پورت اختصاصی سرفیس کانکت صورت می‌گیرد و پورت USB-C را برای استفاده‌های دیگر آزاد می‌گذارد.

علاوه بر افزایش تعداد پورت‌های سرفیس گو، سرفیس داک این دستگاه را نیز شارژ می‌کند

با وصل کردن سرفیس داک به پورت سرفیس کانکت، سرفیس گو آن قدری برق ورودی دریافت می‌کند که قادر است با آن مقدار برق، باتری‌اش را شارژ کند. این گونه دیگر نیاز نیست نگران تمام شدن باتریتان در زمان استفاده از سرفیس داک باشید و می‌توانید آن را از داک جدا کرده و به جاهای دیگر ببرید.

سایر داک‌ها نیز به اندازه‌ای که باتری سرفیس گو قادر به شارژ شدن باشد برق وارد دستگاه می‌کنند و همچنین دارای انواع پورت‌های بیشتری هستند.

در آینده ممکن است سرفیس داک جدیدی عرضه شود

این مدل از سرفیس داک چندین سال پیش به بازار عرضه شد. در سال‌های اخیر، مایکروسافت اداپتورهای USB-C مختلفی را به بازار عرضه کرده است و ساخت یک داک جدید برای محصولات سرفیس اتلاف منابع و وقت است. ولی شک نداریم که مایکروسافت هم آگاه است که باید مدل جدیدی از سرفیس داک را برای دستگاه‌های سرفیس جدیدش عرضه کند.

قیمت سرفیس داک 130 دلار است و پرداخت چنین هزینه‌ای در حال حاضر تنها هدر دادن پول‌هایتان است، چرا که هر لحظه ممکن است مایکروسافت سرفیس داک جدیدی را به بازار معرفی و عرضه کند. علاوه بر این‌ها، داک‌های USB-C برای سرفیس گو پورت‌های بیشتری را در اختیار شما می‌گذارند و شاید بهتر باشد به هنگام خرید داک برای سرفیس گو نگاهی به این محصولات نیز بی‌اندازید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,