اگر  قصد دارید بازی‌های جدیدی برای ایکس باکس خود خریداری کنید، اما بین بازی‌های دیجیتالی و فیزیکی مانده‌اید، در ادامه با ما همراه باشید تا مزایا و معایب هر دو را به شما بگوییم.

تمام بازی‌های ایکس باکس را می‌توانید به راحتی و از روی مبل در خانه از فروشگاه‌ها خریداری کنید، بدون نیاز به دیسک، آن‌ها را نصب کنید. این یک چیز بسیار عالی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد.

به همان اندازه، شما می‌توانید اغلب بازی‌های موجود از ناشران بزرگ را به عنوان یک کپی فیزیکی از خرده‌ فروش‌های مورد نظر خود خریداری کنید. بنابراین ما انتخاب مناسب را به شما نشان می‌دهیم.

وضعیت برای بازی‌های دیجیتالی

برخی از مردم، به خصوص آن‌هایی که اینجا در ویندوز سنترال کار می کنند، بازی‌های دیجیتالی را به بازی‌های فیزیکی ترجیح می‌دهند تا از شر خرت و پرت‌های اضافی راحت شوند و این استدلال بسیار معتبر است. برخی از ما حدود 250 عنوان را در کالکشن خود داریم و اگر تمام این عناوین بازی‌های فیزیکی بودند، با کوهی از دیسک‌های اضافی طرف می‌شدیم.

البته خرید بازی‌های دیجیتالی به این معنا نیست که شما باید خرید بازی از خرده فروش‌های مورد علاقه خود را متوقف کنید. شما می‌توانید به یک فروشگاه یا به صورت آنلاین به جایی مثل آمازون یا فروشگاه مایکروسافت بروید و پول نقد خود را در ازای یک کد دانلود و یا برای حفظ اعتبار ذخیره مایکروسافت خریداری کنید تا از طریق کنسول خود خرج کنید.

پس از آن، تعداد زیادی از عناوین ID@Xbox با توسعه دهندگان کوچک‌تر وجود دارند. بیشتر این موارد تنها در فرم دیجیتالی موجود هستند. به همین ترتیب اگر بخواهید از Xbox Play Anywhere یا Xbox Game Pass استفاده کنید، شما 100 درصد متکی به دانلود نسخه دیجیتالی هستید.

دیسک‌های فیزیکی ممکن است به نظر برسند که مزیت سرعت نصب را دارند – برای اکثر گیمرها ممکن است اجرای سریع‌تر بازی مهمتر از دانلود دیجیالی باشد. مطمئنا، اما این مزیت اغلب با استفاده از بسته‌های الحاقی بزرگ که باید در روز اول بازی دانلود شوند، از بین رفته است.

و در نهایت، برای کسانی که از بلند شدن نفرت دارند، کپی‌های دیجیتال به شما این امکان را می‌دهند که به طور کامل تنبلی خود را در آغوش بگیرید. شما لازم نیست از روی مبل راحت خود بلند شوید و یک دیسک جدید را درون دستگاه بگذارید. دیسک‌های سخت افزاری به طول کامل فضای ذخیره سازی کنسول را اشغال می‌کنند و همچنین برای اجرای بازی باید حتما دیسک را داخل دستگاه ایکس باکس بگذارید.

وضعیت برای بازی‌های فیزیکی

مورد فیزیکی از لحاظ مالی بسیار قوی است. همانطور که شما برای یک جسم پول می‌دهید، پس مهم نیست بازی را از کجا خریداری می‌کنید. مطمئنا کدهای دانلود فقط در چندین مکان خاص فروخته می‌شوند، اما بازی‌های فیزیکی در مکان‌های بیشتری به فروش می‌رسند.

یکی از چیزهای بزرگی که تقریبا همیشه نسخه‌های فیزیکی بازی‌ها را همراهی می‌کند این است که قیمت‌ها بسیار سریع‌تر از همتایان دیجیتالی افت قیمت می کنند. برخی بازی‌های دیجیتال قدیمی در فروشگاه وجود دارند که هنوز هم قیمت کامل دارند اما می‌توان به تعدادی از آن‌ها در جایی مانند فروشگاه آمازون دست یافت.

معاملات در فروشگاه در میان خرده فروشان سنتی رایج است، و بعید است که یک هفته بگذرد، بدون اینکه چیزی ارزش قاپیدن داشته باشد

خرید بازی‌های فیزیکی همچنین می‌تواند یک تجارت خرید و فروش برای شما راه بیاندازد. هنگامی که یک عنوان دیجیتالی را به پایان رسانده‌اید، فقط در لیست بازی های شما قرار دارد و هیچ مزیتی برای شما به ارمغان نمی‌آورد. اما برای بازی‌های دیسکی، شما می‌توانید آن‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید بازی جدید به فروش بگذارید.

و البته برخی از ما از داشتن یک کلکسیون از بازی های فیزیکی لذت می‌بریم. لازم به ذکر است که انتشار نسخه‌های خاص بازی‌ها اغلب با کپی فیزیکی همراه نیست، بلکه یک کد دانلود است.

پس کدام بهتر است؟

پاسخ درست و غلطی وجود ندارد. فقط شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است. توصیه ما کمی از هر دو است. تا زمانی که آن چیزی را که می خواهید به دست آورده‌اید، بقیه موارد مهم نیستند.

مزایای مالی متمایز از خرید نسخه‌های فیزیکی وجود دارد که نمی‌توان نادیده گرفت، اما دلایل خوبی برای خرید بازی‌های دیجیتالی وجود دارد.

نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

815 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,