مایکروسافت در کنفرانس بیلد ۲۰۱۹ ویژگی “حالت اینترنت اکسپلورر” را برای مرورگر اج بر پایه کرومیوم معرفی کرد. بعد از فعال کردن یک flag شما می‌توانستید از این ویژگی استفاده کنید.

بعد از چند هفته، این گزینه دیگر در منوی این مرورگر در دسترس نیست. یکی از کارکنان مایکروسافت در این باره می‌گوید:

آن قابلیت فقط برای اهداف عیب‌یابی در دسترس بود و حال که حالت اینترنت اکسپلورر رسما برای استفاده شرکتی(enterprise) منتشر شده است، آن را برای کاربران عادی از دسترس خارج کردیم. فقط یک ادمین می‌تواند نشان‌ داده شدن یک سایت روی حالت اینترنت اکسپلورر را کنترل کند. (قابلیت امنیتی)

متاسفانه فقط ادمین‌های آی‌تی می‌توانند برای تست امنیت، سایت‌ها را در حالت اینترنت اکسپلورر باز کنند. گویا این حالت به یک قابلیت enterprise تبدیل شده است. وبلاگ مایکروسافت عملکرد حالت اینترنت اکسپلورر را اینگونه توضیح می‌دهد:

حالت اینترنت اکسپلورر یک قابلیت ارزیابی سایت است که اینرنت اکسپلورر ۱۱ را با مرورگر اج ترکیب می‌کند. این حالت به کاربر اجازه می‌دهد که همزمان تجربه گشت‌و گذار در سایت‌های مدرن و سایت‌هایی که از پلاگین‌ها و HTML قدیمی استفاده می‌کنند را کنار هم داشته باشد. و نیاز به دو مرورگر نداشته باشد.

ما می‌دانیم که بیشتر مشتریان ما از نسخه اینترنت اکسپلورر ۱۱ در محیط کارشان استفاده می‌کنند. در واقع بسیاری از عملیات‌هایی که توسط برنامه‌های مبتنی بر وب انجام می‌دهند از طریق اینترنت اکسپلورر ۱۱ انجام می‌شود. این برنامه‌ها همچنان به خود بدون مشکل ادامه خواهند داد. ما هر قابلیت جدیدی که معرفی می‌کنیم باید با سایت ‌آن‌ها منطبق باشد.

حالت اینترنت اکسپلورر کاملا با سایت‌‌هایی که از اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده می‌کنند، منطبق است. که این انطباق شامل پشتیبانی از حالت‌های نمایش اسناد و کنترل‌های ActiveX مثل سیلورلایت و اشیای راهنمای مرورگر (BHOs)، می‌شود. این حالت قسمتی از مایکروسافت اج آینده است که علاوه بر ویژگی‌های قدیمی ظاهری مدرن و امنیتی بالاتر به کاربران ارائه می‌دهد.

سایت‌هایی که برای اجرا به اینترنت اکسپلورر ۱۱ نیاز دارند، در نسخه آینده مایکروسافت اج کار خواهند کرد. در همان صفحه کاربر می‌تواند یک سایت مدرن نیز باز کند و نیازی به تب یا پنجره‌ی جدید نیست.

خلاصه اگر ادمین آی‌تی نیستید دیگر نمی‌توانید از حالت اینترنت اکسپلورر استفاده کنید. البته اگر دلتان برای این مرورگر تنگ شد همچنان می‌توانید از خود اینترنت اکسپلورر استفاده کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

72 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,