هفته‌ی گذشته مایکروسافت یک به‌روزرسانی جدید را برای کاربران اسکایپ در برنامه‌ی اینسایدر منتشر کرد و اکنون این کمپانی ویژگی‌های جدید موجود در این به‌روزرسانی را آشکار کرده است. به نظر می‌رسد که این به‌روزرسانی بیشتر بر روی بهبود تجربه‌ی تماس تمرکز دارد. پس از اینکه هفته‌ی گذشته ما گزارش دادیم که ممکن است توانایی قطع کردن صدای ورودی را در یک تماس یک نفره داشته باشیم، اکنون تمامی گزارش‌ها در این مورد بحث می‌کنند.

مهم‌تر از همه برای تماس‌های گروهی قابلیت speaker view است، که در حال حاضر اسکایپ به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا در هر زمان بر روی شخص در حال صحبت تمرکز کنند. هنگامی که speaker view فعال می‌شود، به جای دیدن یک شبکه از همه‌ی شرکت‌کنندگان، فردی که در حال حاضر صحبت می‌کند به پیش‌زمینه آورده می‌شود و بقیه شرکت‌کنندگان در پنجره‌های کوچک در گوشه‌ی سمت راست بالا نمایش داده می‌شوند. این ویژگی در تمامی پلتفرم‌ها با نسخه 8.42.76.54 موجود است.

همچنین کاربران دسکتاپ قبل از ورود به تماس‌های گروهی متوجه گزینه‌های جدیدی برای آن خواهند شد. ممکن است قبلا پیش از ورود به یک تماس، تنظیمات دوربین و میکروفون را تغییر داده باشید، اما اکنون شما می‌توانید با استفاده از ویژگی جدید background blur از ریسک تحت نمایش قرار دادن محیط اطراف خود را برای شرکت کنندگان جلوگیری کنید. علاوه بر این اگر شما از نرم‌افزار اسکایپ موجود در فروشگاه مایکروسافت استفاده کنید، اکنون می‌توانید با استفاده از میانبرهای صفحه‌کلید و بدون نیاز به پایین آوردن پنجره‌‌ی اسکایپ به پیش‌زمینه، اقدامات خاصی را انجام دهید.

در حال حاضر شما می‌توانید کلید ترکیبی Ctrl + E را فشار دهید تا یک فراخوانی ورودی را رد کرده و یا فراخوان جاری را پایان دهید و همچنین می‌توانید با فشار دادن Ctrl + M  صدای ورودی میکروفون را به هنگام تماس قطع یا وصل کنید. در حال حاضر هیچ راه میانبری برای پاسخ به یک تماس وجود ندارد، اما مایکروسافت می‌گوید که به‌زودی عرضه خواهد شد.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,