اسکایپ همچنان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و تماس تصویری در میان کاربران پلتفرم‌های مختلف محسوب می‌شود. روند توسعه این اپلیکیشن با سرعت نه چندان زیاد اما پیوسته توسط مایکروسافت دنبال می‌شود. مایکروسافت اخیرا به‌روزرسانی جدیدی را برای اپلیکیشن عرضه کرده که قابلیت بلور کردن یا تار کردن پس زمینه کاربر، هنگام تماس ویدیویی را فراهم می‌آورد. این قابلیت در حال حاضر برای نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن در دسترس است.

اسکایپ از معدود اپلیکیشن‌هایی است که با وجود قدمت بالا همچنان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و تماس تصویری در میان کاربران پلتفرم‌های مختلف محسوب می‌شود. مایکروسافت اخیرا به‌روزرسانی جدیدی را برای این اپلیکیشن عرضه که قابلیت بسیار کاربردی را بدان می‌افزاید. با این به‌روزرسانی امکان تار کردن تصویر پس زمینه کاربر هنگام تماس ویدیویی فراهم می‌شود.

وجود این قابلیت زمانی حیاتی‌تر می‌شود که یادآور شویم، بخش مهمی از کاربران تجاری و سازمانی در سراسر دنیا از این اپلیکیشن برای برقراری تماس ویدیویی استفاده می‌کنند. بدین ترتیب این دسته از کاربران نگرانی کمتری در مورد وقایع پیرامون خود هنگام تماس ویدیویی خواهند داشت. بدین ترتیب دیگر کودکان بازیگوش پشت سر پدر خود، مانع کمتری برای برقراری یک تماس ویدیویی کاری ایجاد خواهند کرد.

این قابلیت البته نیاز به اندک قابلیت‌ سخت‌افزاری دارد که با توجه به گفته مایکروسافت تقریبا بیشتر لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای دسکتاپ دنیا از آن پشتیبانی می‌کنند. از دیگر نکات جالب در مورد این قابلیت، امکان تنظیم آن به‌صورت پیش فرض در تمامی مکالمات ویدیویی است. در نتیجه کاربر بدون هرگونه وقفه قادر خواهد بود تماس اسکایپی خود را بی توجه به شرایط محیطی شروع کند.

برای فعال کردن این قابلیت در حین یک تماس، کافی است تا نشانگر ماوس را روی دکمه ویدیو قرار دهید تا منو پاپ آپ پدیدار شود. از داخل این منو دکمه Blur My Background را فعال کنید تا صرفا شما در مرکز تمرکز قرار بگیرید و محیط پیرامون کاملا تار شود.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,