glamour

بانوی اول آمریکا، میشل اوباما در جشن اسکایپ به مناسبت روز جهانی دختر شرکت می کند و درباره موضوع افزایش سطح آموزش دختران و تبعیض آموزشی صحبت خواهد کرد. با وینفون همراه باشید.

تیم اسکایپ ۱۱ اکتبر را به علت روز جهانی دختر جشن می گیرد و در این روز اسکایپ با همکاری مجله ی گلومور میزبان صحبت زنده ی اسکایپیِ بانوی اول آمریکا و سردبیر ارشد مجله ی گلومور  Cindi Leive خواهد بود و موضوع این صحبت نیز بی عدالتی آموزشی در سطح جهان است. از سال ۲۰۱۱ که این روز توسط سازمان ملل نامیده شد، درباره اقدامات لازم برای پیشرفت تحصیلی دختران و ایجاد عدالت اموزشی گفتگو و بحث انجام می شده است.

این اتفاق درحالی رقم می خورد که براساس مطالعات UNESCO، یک نفر از هشت کودکان بین ۶ تا ۱۵ سال از آموزش پایه محروم است و در این میان یک نفر از هر ده دختر بیرون از مدارس هستند در حالی که سهم پسران یک نفر از دوازده نفر است. این آمار درحالیست که در سال ۲۰۱۳ این نسبت برای دختران ۱ به ۸ و برای پسران ۱به ۹ بوده است. و در حال حاضر بیش از ۶۹ میلیون دختر از تحصیل و خدمات آموزشی محروم هستند.

flotus-quote

در این جشن که به صورت زنده پخش می شود، بازیگران و فعالان اجتماعی مثل Yara Shahidi و Diana Guerrero نیز حضور خواهند داشت. در کنار این ها، ۱۵۰ دانش آموز دختر که بخاطر پروژه های خیریه The Girl Project و Let Girls Learn  توانایی تحصیل کردن پیدا کرده اند نیز حضور خواهند داشت. همچنین در این رویداد، ارتباط زنده ای از طریق اسکایپ با دخترانی از تانیزانیا، پرو، اردن و بریتانیا برقرار می شود تا تجربیات و چالش ها و مشکلاتشان را درباره کیفیت آموزشی منطقه ی خود بیان کنند.

این رویداد به صورت زنده پخش خواهد شد و از طریق خبرگزاری ها و  شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر نیز اخبار آن هر لحظه به اطلاع مردم خواهد رسید.

منبع :

Skype Blog

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mir3za
پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

اوه اوه حالا بیا دوباره تو تلگرام به یه ملت که میگن روز جهانی ما دخترا هستش تبریک بگو 😐 :))))))

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,