slack

در حالی که هنوز مایکروسافت به صورت رسمی از نرم افزار جدید خود Microsoft Teams رونمایی نکرده است، کمپانی Slack به این شرکت برای این پروژه و شروع این رقابت تبریک گفته است. با وینفون همراه باشید.

Slack در پیامی رسمی با عنوان ” مایکروسافت عزیز” بر روی وبلاگ خود برای پروژه ی Microsoft Teams به این شرکت تبریک گفته است. این درحالی است که این نرم افزار هنوز معرفی نشده است.

اسلک با خوشحالی از ایجاد یک رقابت در این عرصه و سرعت بیشتر برای آینده بهتر سخن گفته است. بعد از ابراز خوشحالی و تبریک ها آن ها در سه قسمت نصحیت هایی دوستانه به رقیب جدیدشان کرده اند. آن ها در قسمت اول به مایکروسافت توصیه کرده اند که ویژگی ها مهم نیستند و نباید به سمت ویژگی های اسلک حرکت کنید بلکه بایستی به دنبال ادامه ی مسیر و ساخت چیزهایی به مراتب عمیق تر از اسلک باشید و جزییات کوچک باعث تفاوت های بزرگ می شوند.

آن ها درقسمت دوم از ضرورت وجود یک پلتفرم باز سخن گفته اند و به ردموندی ها توصیه کرده اند تا از تجارب مشتریان استفاده کنند و به آن ها اجازه دهند تا نرم افزارهای خودشان را بسازند حتی اگر بهتر از خودشان بود، مهم ساخت آن ابزارهاست و نه شخص سازنده. اسلک در این قسمت به مایکروسافت توصیه می کند تا بر روی یک پلتفرم باز تمرکز کند.

در قسمت سوم نیز توصیه می کند ” شما باید کارهایتان را با عشق انجام دهید” . در ادامه ی این نامه ی دوستانه نوشته شده است: ” ما کارمان را دوست داریم، و زمانی که از ماموریتمان برای ساده تر کردن، دلپذیرتر کردن و سازنده تر کردن زندگی حرف می زنیم، این یک شعار و حرف های ساده نیست. اگر شما تمایل به حرکت مشتریان به سمت محصول خود دارید، بایستی به موفقیت آن ها متعد باشید و همان مقدار که آن ها شاد هستند شما نیز خوشحال باشید.

اسلک از وجود مایکروسافت برای تحول در این عرصه و ورود ایده ها و دسته بندی های جدید در این فضا، ابراز خوشحالی کرده است. اما در انتهای این نامه از “حضور خود در این عرصه” حرف زده است و این نشان می دهد که آن ها منتشر هستند تا قاتل اسلک و میزان توانمندی های آن ها را ببینند.

اینکه این شرکت نسبت به رقیب جدید خود به چه میزان نگران است هنوز مشخص نیست. در حال حاضر اسلک با این نامه تا حدودی مهرورزی و تا حدودی قدرت نمایی کرده است چرا که در قسمت های مختلف از وجود میلیون ها کاربر خود سخن گفته است. اما نگرانی در بطن این نامه مشخص است و احتمالا اسلک میلیاردها استفاده کننده از سرویس های مایکروسافت و شرکای بسیار زیاد این شرکت را فراموش کرده است.

به نظر شما از این به بعد اسلک می تواند با مایکروسافت رقابت پایاپایی انجام دهد؟

منبع :

WINBETA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,