_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

چرا معرفی عنوان جدید راک‌استدی اینقدر طول کشیده است؟ مروری بر شایعات مرتبط با عنوان بعدی راک‌استدی

سری عناوین Batman: Arkham جز عناوین اکشن فوق‌العاده محبوب در بین بازی‌بازان است و جایگاه ویژه‌ای در لیست کوتاه عناوین راک استدی (Rocksteady) دارد؛ بنابراین کاملا قابل حدس است که انتشار نسخه‌های جدید از این سری به صورت دوره‌ای، جزو برنامه‌های اصلی این استودیو باشد. عناوین Arkham Asylum و Arkham City به ترتیب در سال‌های 2009 و 2011 منتشر شدند و عنوان Arkham Knight نیز در سال 2015 عرضه شد و در همان سال نیز عنوان واقعیت مجازی Arkham VR منتشر شد. اما چرا هنوز خبری از عنوان جدید این استودیو بعد از عرضه آخرین کار آن‌ها یعنی Arkham Knight به گوش نمی‌رسد؟ در ادامه با وینفون همراه باشید.

راک استدی یک شرکت توسعه بازی انگلیسی است که به طور کامل متعلق به برادران وارنر (Warner Bros.) است؛ اگر چه در گذشته اسکوئر انیکس (Square Enix) نیز سهم خود را از این شرکت داشت، با این حال در آن زمان نیز عمده سهم این شرکت بازی‌سازی، در اختیار کمپانی برادران وارنر بود. بسیاری از بازی‌بازان به شدت امیدوار بودند که در مراسم E3 سال جاری میلادی، شاهد حضور راک استدی باشند اما تاکنون این استودیو با نادیده گرفتن مراسم‌ها و جشنواره‌های مختلف، طرفداران خود را ناامید کرده است. اظهاراتی که سفتون هیل (Sefton Hill)، کارگردان بازی و موسس راک استدی بیان داشته است، نشان می‌دهد که این شرکت در حال حاضر مشغول کار بر روی پروژه بزرگ و بعدی خود است. با این حال زمان زیادی از عرضه آخرین عنوان راک استدی حتی با احتساب عنوان واقعیت مجازی Arkham VR گذشته است.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این اولین باری نیست که خبرهایی از عنوان جدید راک استدی منتشر شده و یا عرضه عنوانی جدید، حتی یک عنوان بتمن جدید، پیش‌بینی شده است. ممکن است شایعاتی که سال 2017 در مورد یک عنوان جدید با محوریت سوپرمن پخش شد را به یاد داشته باشید که البته محتمل هم به نظر می‌رسید چرا که مدت زمان بسیاری از عرضه آخرین عنوان بزرگ و درخور تقدیر با محوریت سوپرمن می‌گذرد. امسال نیز به دنبال انتشار توئیتی در مورد استخدام جدید در استودیو که البته به هیچ‌وجه نشان‌دهنده کار بر روی یک پروژه جدید نیست، شایعاتی در مورد عرضه یک عنوان Justice League منتشر شد. آن دسته از کسانی که اخبار مربوط به راک‌ استدی را به عنوان یک استودیو دنبال می‌کنند، ممکن است تحت تاثیر هایپ مربوط به عرضه عنوان جدید Outlaws قرار گرفته باشند (Outlaws نام گروهی از شخصیت‌های شرور در کامیک‌های DC است). گروه Outlaws با توجه به این که توسط شخصی با نام رد هود (Red Hood) رهبری می‌شوند و این لقب نیز بیشتر به عنوان اسم مستعار جیسون تاد (Jason Todd) شناخته می‌شود، می‌توانند موضوع جالبی برای یک عنوان جدید محسوب شوند.

جیسون تاد اسمی مهم است چرا که در کامیک‌های DC، این اسم به دستیار بتمن یعنی رابین نیز ربط داده شده است هر چند که بسیاری دیک گریسون (Dick Grayson) را نام واقعی رابین می‌دانند. اما این تمام موضوع نیست: (خطر اسپویل عنوان Arkham Knight)  شخصیت Arkham Knight در عنوان Batman: Arkham Knight نیز در واقع همان جیسون تاد است. تاد بعد از این که احساس می‌کند از سوی بتمن رها شده است و بعد از شکنجه شدن توسط جوکر که جای زخم‌هایی برای او به ارمغان دارد، از بتمن کینه به دل می‌گیرد؛ با این حال او در پایان بازی جان بتمن را نجات می‌دهد. (پایان اسپویل)

واضح است که Arkham Knight زمینه را برای افتتاحیه عنوان جدید Outlaws فراهم کرده است و هایپی که در حال حاضر پیرامون این عنوان وجود دارد، از جمله بخشی از یک باکس آرت که همراه با این شایعات منتشر شد، قابل باورتر به نظر می‌رسد؛ با این حال نمی‌توان با اطمینان به این شایعات باور کرد و ممکن است در نهایت همه آن‌ها جعلی از آب دربیایند. ممکن است تمام این‌ها ساخته و پرداخته شخصی باشد که در حساب‌های توئیتر راک استدی دنبال اخبار جدید می‌گردد. اما در نهایت همین توئیتی که در سال 2017 منتشر شد ممکن است که به تمامی این شایعات پایان دهد؛ این که صبر داشته باشید و منتظر عنوانی باشید که هوش از سر همه می‌برد. اما منصفانه است که بگوییم طرفداران از صبر و انتظار برای این عنوان جدید که قرار است همه را به وجد آورد خسته شده‌اند. این که از طرفداران بخواهید که “منتظر باشید بالاخره اخبار جدیدی از راه می‌رسد” توقع زیادی است چرا که چند سال از عرضه عنوانی جدید گذشته است.

قابل درک است که هنوز هم طرفداران Arkham منتظر عرضه عنوانی جدید از این فرنچایز باشند. هر چه نباشد همین فرنچایز بود که راک استدی را به چیزی که امروز است تبدیل کرد و این فرنچایز است که چنین پایگاه طرفداران پرشور و مشتاق و منتظر برای عنوانی جدید را به وجود آورده است. طرفداران تیزبین ممکن است متوجه شده باشند که راک استدی در ماه فوریه پستی در مورد استخدام جدید برای کار بر روی یک عنوان تریپل A بر روی وب سایت خود منتشر کرد. ما هنوز اطلاعی در مورد این عنوان نداریم ولی می‌توان آن را به منزله تبلیغی از سوی راک استدی دانست.

برای آن دسته از کسانی که امیدوارند تا اخباری را در مورد سری Arkham جدا از اخبار مربوط به استودیو بشنوند، توئیتی که کوین کانروی (Kevin Conroy)، صداپیشه بتمن در سری Arkham ، منتشر کرد می‌تواند امیدوارکننده باشد. احتمالا لازم است در نظر بگیریم که این توئیت اواخر ماه ژوئن منتشر شد و اگر چه نمی‌توان آن را لزوما نشان دهنده در دست ساخت بودن یک عنوان جدید از سری Arkham دانست، با این حال می‌توانیم به جای یک توئیت فرعی از یک سلبریتی که تنها قصد تقدیر از موفقیت‌های سال‌های گذشته استودیو را داشته است، با دیدی خوشبینانه‌تر به آن نگاه کنیم. کانروی در توئیت خود می‌گوید که “چرا به اینجا ختم شود؟” این سوال بیشتر شبیه یک پیشنهاد سفت و سخت برای عرضه عناوین بیشتر از سری Arkham است و یا اگر خوشبین‌تر باشیم بدین معناست که ماجراهای شوالیه شنل‌پوش در عناوین Arkham، به زودی ادامه خواهد یافت. اما شاید این توئیت به اندازه توئیت دیگر کانروی سفت و سخت نباشد.

کانروی در توئیتی دیگر ، استخدام‌های جدید را به استودیو تبریک می‌گوید و سپس از آن‌ها می‌خواهد تا بر روی یک عنوان Arkham جدید کار کنند. این توئیت در ماه می سال جاری میلادی منتشر شده است. حتی اگر عنوانی جدید از سری Arkham نیز در دست ساخت نباشد، به هر حال دیدن این که شخصی تا این حد مرتبط به فرنچایز و خود صداپیشه بتمن در سری Arkham تا این حد طرفدار سفت و سخت عناوین Arkham  باشد، بسیار برای طرفداران خوشایند است. از آنجا که او در روند توسعه بازی همکاری نمی‌کند، نمی‌تواند وعده چیزی را نیز به ما دهد، با این حال صحبت کردن و حمایت‌های یکپارچه او، خود به نوعی مایه دلگرمی است.

و این موضوع، مقاله ما را در مورد این که چرا خبری از عنوان جدید استودیوی راک استدی نیست به نتیجه می‌رساند. واضح است که عناوین Arkham فروش بسیار خوبی داشته‌اند و محبوبیت فراوانی نیز دارند. راک استدی یکی از محبوب‌ترین سوپرقهرمان‌های کامیک‌ بوک در طول تاریخ را به عنوان شخصیت اصلی خود انتخاب کرد؛ آیکون و نمادی که صلابت و ایستادگی آن به قدمت تاریخ است. جدای از مقامی که خود بتمن دارد، فرنچایز بتمن میزبان شخصیت‌های شرور فراوانی که خود به منزله ستون موردنیاز هر قهرمانی هستند نیز بوده است. همچنین جمعی از شخصیت‌های فوق‌العاده نیز به منظور ایجاد تعامل با بتمن، با او همراه بوده‌اند و ابعاد بیشتری از این شخصیت را به نمایش گذاشته و یا به طور کلی باعث بالا بردن پیچیدگی‌های داستانی شده‌اند.

این عناوین، جایگاه راک‌ استدی را به عنوان استودیویی که قادر به عرضه موفق عناوین محبوب تریپل A می‌باشد تثبیت کرده است و به نظر نمی‌رسد که راک استدی خارج از چنین عناوین با کیفیت و خوش‌ساختی، قصد ساخت عنوانی داشته باشد. تنها دلیل قانع‌کننده‌ای که برای ما باقی مانده است این است که راک استدی فعلا تمایل ندارد در مورد پروژه بعدی خود، اطلاعاتی با عموم به اشتراک بگذارد. جای هیچ شکی نیست که عنوانی جدید در دست ساخت است و تا کنون نیز راک استدی به طور مرتب این موضوع را به همه گوشزد کرده است. اما همانطور که در گذشته نیز اوضاع به همین منوال بوده است، در حال حاضر ما هیچگونه اطلاعاتی در مورد پروژه بعدی آن‌ها نداریم.

به ما بگویید که چه انتظاری از عنوانی بعدی راک استدی دارید. آیا به نظر شما نسخه‌ای دیگر از سری Arkham را تجربه خواهیم کرد و یا با عنوانی کاملا جدید روبرو خواهیم شد؟ آیا دوباره راک استدی به سراغ کامیک‌های DC خواهد رفت و یا چیزی کاملا خارج از این حوزه مانند یک آی پی جدید و یا عنوانی خارج از کامیک‌ها را عرضه خواهد کرد؟ به نظر شما چرا معرفی عنوان جدید راک استدی اینقدر طول کشیده است؟ فکر می‌کنم شما نیز با ما موافق باشید که مهارت راک استدی و حمایتی که برای توسعه عنوان جدید خود نیاز دارند، جای هیچ بحثی ندارد. شاید بشود گفت که کنسول‌های نسل فعلی پلی استیشن و ایکس باکس، توان پیاده‌سازی آن چه که راک استدی در ذهن دارد را نداشته باشند. نظرات و دیدگاه‌های خود در این خصوص را با وینفون به اشتراک بگذارید.

عنوان تحسین‌شده Batman: Arkham Knight، آخرین ساخته بزرگ استودیوی راک‌استدی که جوایز فراوانی را نیز از آن خود کرد، در حال حاضر بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان در دسترس قرار دارد.

منبع :

GAMINGBOLT

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,