مایکروسافت و سونی در فضای گیمینگ رقبای بسیار جدی برای هم هستند، بنابراین پیشنهاد اینکه آنها برای چیزی مرتبط با گیمینگ شریک یکدیگر باشند، یقینا شگفت‌انگیز خواهد بود. با این حال، هر دو شرکت این موضوع را اعلام کرده‌اند. سونی و مایکروسافت از قصد خود برای “همکاری بر روی راه حل‌های جدید مبتنی بر ابر برای تجارب گیمینگ و راه حل‌های هوش مصنوعی” پرده برداشته‌اند، گرچه این مشارکت به وضوح هنوز در ابتدای راه است.

با این همه، به نظر می‌رسد دامنه این همکاری بسیار گسترده باشد. بیانیه‌ایی که منتشر شده می‌گوید که آنها “توسعه مشترک راه حل‌های آینده ابری را در مایکروسافت آژور بررسی خواهند کرد” زیرا که این راه حل‌ها به سرویس‌های مربوط به استریم اعمال می‌شود. مایکروسافت به دنبال ورود به استریم بازی با پروژه xCloud است، در حالی که سونی در حال حاضر استریم بازی را از طریق PlayStation ارائه می‌دهد.

بنابراین، به نظر می‌رسد مایکروسافت و سونی با هم کار خواهند کرد تا هر دو پلت فرم را بهتر کنند.در بیانیه‌ایی که در وب سایت مایکروسافت منتشر شده است، هر دو شرکت اعلام کرده‌اند که این ابتکار به ویژه شامل “ساخت بهتر پلت فرم‌های توسعه برای جامعه خالق محتوا” خواهد بود. بنابراین در برخی موارد، ممکن است درباره سونی و مایکروسافت بشنویم که برای بهبود پلت فرم‌هایی مانند Mixer با هم همکاری می‌کنند.

با این وجود، این همکاری به گیمینگ ابری ختم نمی‌شود، آنچنانکه این دو شرکت بر روی نیمه هادی‌ها با یکدیگر کار خواهند کرد و به تقویت عرضه هوش مصنوعی خواهند پرداخت. مایکروسافت قصد دارد تا هوش مصنوعی آژور خود را با پردازنده‌های تصویری سونی برای راه حل‌های ابری و محاسبات اج برای شرکت‌های سازمانی مرتبط کند، در حالی که همچنین به دنبال ادغام پلت فرم‌های هوش مصنوعی مایکروسافت و محصولات مصرفی سونی نیز هستند.

یکبار دیگر این همکاری هنوز در فازهای اولیه خود به سر می‌برد، بنابراین خیلی مشخص نیست چه چیزی ممکن است از آن بیرون بیاید. صرف نظر از اینکه این همکاری به کجا هدایت خواهد شد، در وهله اول اینکه هر دو شرکت برای همکاری به هم پیوسته‌اند بسیار جذاب است. مایکروسافت این اعلان را با گفتن اینکه هر دو شرکت اگر اطلاعات بیشتری در دسترس بود آن را به اشتراک خواهند گذاشت، به پایان برد، بنابراین تا آن زمان به انتظار خواهیم نشست.

منبع :

SLASHGEAR

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,