تهیه کننده عنوان SoulCalibur VI توضیح می‌دهد که سری SoulCalibur در خطر از بین رفتن قرار دارد و موفقیت نسخه پیش روی این سری می‌تواند برای ادامه بقای آن ضروری باشد چرا که در غیر این صورت ما دیگر شاهد نسخه جدیدی از این سری نخواهیم بود و باید برای همیشه آن را به فراموشی بسپاریم. به همین جهت موفقیت نسخه پیش روی این سری از اهمیت بسیار بالایی برای بقا یا عدم بقای این سری برخوردار است.

فرانچایز SoulCalibur برای مدتی طولانی در سکوت به سر می‌برد و هیچ خبری از آن نبود به طوری که بین آخرین نسخه منتشر شده از این سری یعنی SoulCalibur V و نسخه پیش روی SoulCalibur VI شش سال وقفه بوده است. حال این سری با نسخه جدید و غافلگیری‌های خاص خودش آمده تا یک بار دیگر دوست داران سبک مبارزه‌ای را برای انجام این بازی دعوت کند.

در رویداد Gamescome 2018 که روز گذشته به طور رسمی به پایان رسید، وبسایت DualShockers با موتوهیرو اوکوبو (Motohiro Okubo)، تهیه کننده این بازی صحبتی انجام داده است. زمانی که از اوکوبو در مورد این وقفه طولانی بین دو نسخه اصلی این فرانچایز سوال شد، وی از طریق مترجم خود به طور کاملا صریح و روشن توضیح داد که این نام تجاری در چه تنگنای سختی قرار داشته است. وی در این زمینه گفت:

اولین چیز این است که خود شرکت انتظارات کمی از سری SoulCalibur داشته است. این سری واقعا با بحران نابودی رو به رو بود. مدت زیادی طول کشید تا من بتوانم شرکت را متقاعد کنم.

در ادامه از وی سوال شد که اگر بدترین شرایط را در نظر بگیریم و فکر کنیم این بازی موفق نخواهد شد، آیا این آخرین نسخه از سری SoulCalibur خواهد بود؟ پاسخ وی کاملا واضح و شفاف بود و دیگر جای هیچ حرفی باقی نگذاشت. اوکوبو در این زمینه گفت:

بله درست است!

در این موقع خبرنگار به اوکوبو گفت پس بهتر است این بازی را حتما خریداری کنیم و اوکوبو هم با نادیده گرفتن مترجم خود به زبان انگلیسی توضیح داد که امیدوار است، اما دوست ندارد بازی‌بازان را به سمت خرید این بازی هل بدهد و در حقیقت با گفتن این جمله باعث ترحم و دلسوزی آن‌ها بشود. وی در این زمینه اظهار داشت که:

ما نمی‌خواهیم به بازی‌بازان باج بدهیم و یا آن‌ها را تهدید کنیم که حتما بازی را بخرید در غیر این صورت ما دیگر به ساخت آن ادامه نخواهیم داد.

کمی بعدتر در این گفت و گو از وی سوال شد که آیا تیم توسعه دهنده این بازی هیچ شکی در حفظ و نگه داشتن سطح سرویس طرفداران که در نسخه‌های قبلی این سری نیز به چشم می‌خورد داشت یا خیر. چون به نظر می‌رسد که SoulCalibur VI این موضوع را کاملا حفظ کرده است. اوکوبو در پاسخ اشاره کرد که بحرانی که این فرانچایز با آن رو به رو بود، روی این موضوع هم تاثیر گذار بوده است و در این هم نقش داشته است. تیم توسعه دهنده این بازی تصمیم گرفت که برای آن روی هر کاری که دوست دارند انجام دهند، پا فشاری بورزند چرا که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند. وی در این زمینه گفت:

از آنجایی که نام تجاری SoulCalibur با بحران مواجه شده است، ما چیزی برای از دست دادن نداریم. پس ما تصمیم گرفتیم کاری که باید انجام دهیم را انجام دهیم.

اوکوبو چنین پاسخ داد و در ادامه اضافه کرد که از مسیر خود برای ساخت شخصیت‌های جذاب منحرف نخواهند شد. وی افزود:

به هر حال موضوع درمورد این نیست که ما شخصیت‌ها را جذاب کنیم. زمانی که درمورد طراحی لباس‌ها فکر می‌کنیم، بیشترین تمرکز ما این است که این لباس چقدر مناسب شخصیت است و چقدر می‌تواند معرف آن باشد. گاهی اوقات ممکن است بر اثر برخی تصمیمات شخصیت جذابتر به نظر برسد اما ما نمی‌خواهیم که تمرکز این بازی روی ارایه شخصیت‌های جذاب باشد.

به نظر می‌رسد در حال حاضر بهترین زمان ممکن است که طرفداران این سری از این فرانچایز حمایت کنند و آن را از خطر نابودی نجات دهند. با این که توسعه دهندگان این بازی گفته‌اند که لازم به دلسوزی و ترحم ندارند اما طرفداران قدیمی این سری باید همه تلاش خود را به کار گیرند تا این سری نابود نشود.

SoulCalibur VI در تاریخ ۲۷ مهر سال جاری برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. شما می‌توانید از هم‌اکنون این بازی را پیش خرید کنید.

منبع :

DUALSHOCKERS

764 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,