_ویندوز پنل جدید

دولت کره‌ی جنوبی قصد مهاجرت از ویندوز به لینوکس را دارد همزمان با پایان پشتیبانی از ویندوز 7

در تاریخ ۱۴ ام ژانویه سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از ویندوز 7 به طور رسمی پایان می‌یابد. بنابراین کسانی که نسخه‌های جدیدتر را نصب نکرده‌اند، دیگر بروزرسانی‌های امنیتی از سوی مایکروسافت دریافت نخواهند کرد. با یک حساب و کتاب سرانگشتی متوجه خواهید شد که ما تنها ۷ ماه تا آن زمان فاصله داریم و پس از آن پشتیبانی از این ویندوز تقریباً ۱۰ ساله‌ی مایکروسافت برداشته می‌شود. با وینفون همراه باشید.

پایان پشتیبانی از ویندوز 7 باعث شد تا دولت کره‌ی جنوبی سیستم عامل لینوکس را به نسخه‌های جدیدتر از ویندوز، مثل ویندوز 8،  8.1 و یا ویندوز 10 برای مهاجرت ترجیح دهد. مقامات دولتی کره‌ی جنوبی نیز دلیل مشخصی برای این کار ارائه نکرده‌اند.

به هر حال وزارت خانه‌ی این کشور آمادگی برای آزمایش نسخه‌ای از لینوکس روی کامپیوتر‌های موجود را دارد و اگر همه چیز درست پیش برود، لینوکس به صورت گسترده‌تری به دستگاه‌های دولتی معرفی می‌شود.

طبق یک گزارش از Korean Herald وزارت‌خانه‌ی این کشور اعلام کرد قبل از تصویب نهایی این طرح، لینوکس روی دستگاه‌های شبکه‌ی خصوصی اجرا می‌شود تا خطرات امنیتی و همچنین سازگاری با وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای ویندوز توسعه یافته بودند، بررسی شود.

البته همچنان مشخص نیست که مقامات دولت کره‌ی جنوبی کدام توزیع از لینوکس را مدنظر دارند.

نظر شما چیست؟

منبع :

MSPU

100 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,