مایکروسافت اخیرا اعلام کرده به کارشناسان امنیتی که موفق به شناسایی حفره‌های امنیتی ناشی از کانال‌های جانبی شوند جوایز مالی هنگفتی را ارایه خواهد داد.

پس از شناسایی دو حفره امنیتی Spectre & Meltdown که طیف وسیعی از پردازنده‌ها را درگیر کرد، بسیاری از شرکت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سراسر دنیا به تکاپو افتادند تا موارد امنیتی مشابه را پیش از شناسایی توسط هکرها کشف کنند.

مایکروسافت که حاکم بلامنازع بازار کامپیوترهای شخصی حساب می‌شود برای حفظ امنیت میلیاردها کاربر خود همواره جوایز مختلفی برای شناسایی مشکلات امنیتی در دو زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار درنظر می‌گیرد. این شرکت اخیرا در جدیدترین اقدام از این دست جوایز ویژه و ارزشمندی برای شناسایی حفره‌های امنیتی ناشی از کانال‌های جانبی پردازنده‌ها درنظر گرفته است.

این حفره‌های امنیتی در رده نقص‌های امنیتی مرتبط با پردازنده قرار می‌گیرند که شامل پردازنده‌های ساخت شرکت‌های مختلف از جمله اینتل و AMD می‌شود. دو حفره امنیتی Spectre & Meltdown از جمله مشکلات امنیتی هستند که در این رده جای می‌گیرند.

مایکروسافت برای شناسایی سریع‌تر این مشکلات امنیتی جوایز مختلفی تا سقف 250.000 دلار را برای کشف حفره‌های امنیتی ناشی از کانال‌های جانبی پردازنده‌ها که ویندوز 10 و پلتفرم ابری این شرکت را تحت تاثیر قرار می‌دهند درنظر گرفته است. جوایز این برنامه به شرح زیر است و به افرادی که تا پیش از 31 دسامبر مشکلاتی از این دست را شناسایی کنند تعلق خواهد گرفت.

 • ردیف 1: شناسایی دسته‌های جدید از حملات اجرایی احتمالی: حداکثر مبلغ جایزه 250.000 دلار
 • ردیف 2: حملات اجرایی که اَژور را تحت تاثیر قرار می‌دهند: حداکثر مبلغ جایزه 200.000 دلار
 • ردیف 3: حملات اجرایی که ویندوز را تحت تاثیر قرار می‌دهند: حداکثر جایزه 25.000 دلار
 • ردیف 4: کشف مثال‌هایی از یک حفره امنیتی اجرایی شناخته شده نظیر CVE-2017-5753 در ویندوز 10 یا مایکروسافت اج. این جایزه شامل حفره‌هایی می‌شود که امکان دسترسی به اطلاعات حساس را از یک کرانه مورد اطمینان میسر کند. حداکثر مبلغ جایزه 25.000 دلار

در صورتی که در زمینه امنیت سایبری فعال بوده و مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می‌توانید به این صفحه از سایت مایکروسافت مراجعه کنید.

منبع :

MICROSOFT

1220 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  هنوز دیدگاهی ثبت نشده
  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , ,