معرفی و عرضه نسخه جدیدی از سری Splinter Cell یکی از پردرخواست‌ترین چیزهایی است که همه کاربران و بازی‌بازان از شرکت یوبیسافت (Ubisoft) انتظار رونمایی و معرفی‌اش را دارند. اگر چه در طی گذشت یک سال گذشته و حتی بیشتر، شایعات بسیار قوی و زیادی درمورد احتمال معرفی نسخه جدیدی از این سری را شنیده‌ایم، اما هیچ یک از آن‌ها تا به حال جامه عمل به خود نپوشیده‌اند. آخرین نسخه‌ای که ما از این سری شاهد بودیم، عنوان Splinter Cell: Black List بود که در سال ۲۰۱۳ به انتشار رسیده بود. 

با وجود این که سال‌های زیادی است که نسخه جدیدی از این سری به انتشار نرسیده، اما موضوع قابل توجه این است که حتی آخرین نسخه این سری یعنی Black List هم نتوانست آن طور که انتظار می‌رفت، درخشان عمل کند و از پس انتظارات طرفداران قدیمی این سری بر بیاید. بنابراین شاید یکی از دلایل طولانی شدن پروسه انتظار برای نسخه جدید این سری هم همین باشد که با توجه به عدم موفقیت کافی آخرین نسخه آن، سازندگانی که در ساخت این سری دست دارند، در حال به کار بردن تمام سعی و تلاش خود هستند تا نسخه جدید Splinter Cell را بر طبق میل و خواسته طرفداران این سری بسازند. اما واقعا چرا معرفی نسخه جدید این بازی این همه طول کشیده؟ و چرا ما از سال ۲۰۱۳ تا به حال حتی کوچک‌ترین اطلاعات رسمی هم از Splinter Cell جدید نشنیده‌ایم؟

ایو گیلموت (Yves Guillemot)، مدیر عامل شرکت بزرگ یوبیسافت، در گفت و گوی تازه‌ای که با وبسایت IGN انجام داده، در مورد این سری بازی مخفی کاری هم صحبت کرده که خودش جای خوشحالی دارد. گیلموت درمورد غیبت این بازی و عدم معرفی آن و دلیلی که پشت انجام این کار بوده، صحبت کرده است. طبق اظهارات وی، یوبیسافت علاقه دارد تا یک سری چیزها را درمورد سری بازی‌های Splinter Cell تغییر دهد که طرفداران با آن‌ها درگیر بوده‌اند و همیشه از این سری خواسته‌اند که از رگ و ریشه‌های خود منحرف نشود و زیادی به بی راهه کشیده نشود. در واقع این دلیلی بوده که باعث شده استودیوی سازنده این بازی برای کار کردن مجدد روی این سری و ساخت نسخه جدید آن، از اعتماد به نفس کافی برخوردار نباشد.

همچنین وجود، رشد و گسترش استقبال عموم و افزایش مخاطبین فرانچایزهای جدید یوبیسافت نظیر سری بسیار موفق Assassins Creed هم یکی دیگر از دلایل این امر بوده‌ است که باعث شده توسعه دهندگان و کارکنان شرکت یوبیسافت بیشتر تمایل داشته باشند روی آن و نسخه‌های جدیدش کار کنند تا این که به ساخت نسخه جدید Splinter Cell مشغول باشند. با این وجود، گیلموت به اظهار این موضوع نیز پرداخت که ما زمانی نا مشخص اخبار و جزئیات بیشتری از ادامه سری Splinter Cell خواهیم شنید. اما واضح است که وی بیش از این، این موضوع را بسط نداد و به اعلام جزئیات بیشتر نپرداخت. ایو گیلموت در صحبت‌های خود چنین اظهار کرد که:

زمانی که شما یک بازی می‌سازید، حتما باید اطمینان خاطر داشته باشید که نتیجه کار شما منجر به به وجود آمدن خروجی متفاوتی خواهد شد که از کارهایی که در گذشته انجام داده‌اید، به اندازه کافی متفاوت است.

گیلموت در ادامه صحبت‌های خود چنین اضافه کرد که:

آخرین مرتبه‌ای که نسخه جدیدی از Splinter Cell می‌ساختیم، فشار زیادی از طرف طرفداران تحمل کردیم که هر کدام از آن‌ها یک چیز متفاوت از دیگری می‌گفت که “آن را تغییر ندهید، این کار را نکنید، آن کار را نکنید”. بنابراین به خاطر همین موضوع هم برخی از تیم‌هایی که مسئول ساخت و توسعه آن بودند، برای کار کردن روی این سری مظطرب بودند و از عدم وجود اعتماد به نفس کافی رنج می‌بردند.

گیلموت در ادامه اظهارات خود چنین گفت:

اکنون چیزهایی وجود دارد و همینطور افرادی هم هستند که به دنبال این سری هستند و می‌خواهند از این سری مراقبت کنند. در زمان مناسبی که از راه برسد، چیزهای بیشتری از آن خواهید دید اما در حال حاضر من نمی‌توانم بیشتر از این چیزی بگویم و یا به معرفی و اعلام چیزی بپردازم. همچنین این کار به خاطر وجود سری Assassins Creed و یک سری بازی‌های دیگر نیز که وجود داشتند انجام شده بود. مردم می‌خواستند که بیشتر روی آن سری‌ها کار انجام شود و ما روی آن‌ها مشغول باشیم. بنابراین ما باید چیزهایی که آن‌ها دوست دارند را دنبال کنیم.

گیلموت در گذشته هم چنین اظهاراتی در مورد این سری گفته بود، از جمله این که هنوز آخرین Splinter Cell را ندیده‌ایم و یا هنوز کار این سری به اتمام نرسیده است. این در حالی است جید ریموند (Jade Raymond)، عضو سابق شرکت یوبیسافت، نیز درمورد این صحبت کرده بود که چطور نسخه جدیدی از این سری در مقطع زمانی خاصی در گذشته در مرحله پیش تولید قرار داشته است. فعلا بهتر است امیدوار باشیم که هر چه زودتر خبر یا جزئیات بیشتری از نسخه جدید Splinter Cell بشنویم و چیز تازه‌ای درمورد آن ببینیم. با توجه به پیش رو بودن بزرگ‌ترین رویداد بازی‌های رایانه‌ای سال یعنی رویداد E3 که در چند هفته آتی برگزار خواهد شد، این فرصت می‌تواند بهترین زمان ممکن برای معرفی اولیه نسخه جدید این سری باشد چرا که یوبیسافت هم قرار است مانند هر سال در این رویداد حضور داشته باشد و چه فرصتی از این بهتر برای معرفی Splinter Cell جدید؟

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,