هرآنچه باید در مورد Windows Core OS و پروژه Polaris مایکروسافت بدانیدپلتفرم کامپیوترهای همواره متصل هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد، مایکروسافت و کوالکام تاکنون پشتیبانی بسیار خوبی از این پلتفرم نشان داده‌اند. اکنون اپراتور مخابراتی اسپرینت آمریکا اعلام کرده که برای این کامپیوترها بسته اینترنت نامحدود عرضه می‌کند.پلتفرم ویندوز 10 آرم سال گذشته توسط مایکروسافت معرفی شد. طی کنفرانس کوالکام سامیت اسنپدارگون تبلت Envy x2 شرکت اچ پی و لپ‌تاپ Asus NovaGo به‌عنوان اولین محصولات مبتنی بر این پلتفرم رونمایی شدند. در ادامه شرکت لنوو نیز از پردازنده اسنپدارگون 835 در تبلت Miix 630 خود استفاده کرد و عملا به قطار کامپیوترهای همواره متصل ملحق شد.

از همان ابتدای آغاز به کار این پلتفرم مایکروسافت و کوالکام اعلام کردند که اپراتورهای مخابراتی متعددی از این پلتفرم حمایت خواهند کرد. این ادعا در ابتدا چندان جدی به‌نظر نمی‌رسید، اما در طول زمان اپراتورها مخابراتی مختلفی در سراسر دنیا پشتیبانی خود از این پلتفرم نوظهور را اعلام کردند.

امروز اپراتور مخابراتی اسپرینت آمریکا اعلام کرده که به کاربران کامپیوترهای همواره متصل که در حال حاضر شامل سه دستگاه Asus NovaGo، HP Envy x2 و Lenovo Miix 630 می‌شود، بسته اینترنت نامحدود تا پایان سال 2018 عرضه می‌کند.

کاربران برای استفاده از این بسته اینترنت نامحدود بایستی در ماه تنها 15 دلار پرداخت کنند که البته در صورت فعال کردن گزینه تمدید خودکار بسته این مبلغ به ماهی 10 دلار کاهش می‌یابد. این مسئله زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید این اپراتور خود فروشنده کامپیوترهای همواره متصل نیست، اما ظاهرا برای جذب مشتریان جدید حساب جدی روی این پلتفرم باز کرده است.

کامپیوترهای همواره متصل در حال حاضر در ابتدای راه خود قرار دارند و مایکروسافت پیوسته قابلیت‌های بیشتری را برای آن درنظر می‌گیرد. برای مثال این شرکت چندی پیش اعلام کرد که پشتیبانی از اپلیکیشن‌های 64 بیتی به این پلتفرم افزوده شده است. در حال حاضر تنها چیپ مجتمع اسنپدارگون 835 در این کامپیوترها مورد استفاده قرار گرفته است، اما تا انتهای سال شاهد رونمایی از کامپیوترهای بیشتری با چیپ‌ جدیدتر اسنپدراگون 845 خواهیم بود.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,