_ویندوز پنل جدید

از امروز 95% درآمد هر اپلیکشین ویندوز 10 عاید توسعه دهنده خواهد شد همکاری بیشتر مایکروسافت با توسعه‌دهندگان

برطبق اعلام رسمی مایکروسافت از امروز 95% درآمد حاصل از فروش هر اپلیکیشن در مایکروسافت استور به توسعه‌دهنده تعلق خواهد گرفت. با این تغییر بزرگ عملا فروشگاه مایکروسافت در میان فروشگاه‌های دیگر پلتفرم‌ها بیشترین سود را به توسعه‌دهنده پرداخت می‌کند. این تغییر خوب می‌تواند دلگرمی بیشتری به توسعه‌دهندگان بالاخص تیم‌های کوچک بدهد تا اپلیکیشن‌های بیشتری را روانه Microsoft Store سازند.

مایکروسافت طی سالهای اخیر تلاش زیادی داشته تا رابطه خود را با توسعه‌دهندگان بهبود داده و آنها را به توسعه اپلیکیشن‌های ویندوز 10 ترغیب کند. یکی از تصمیمات اخیر این شرکت در این عرصه برای اولین بار در کنفرانس توسعه‌دهندگان مایکروسافت در سال گذشته میلادی یعنی مایکروسافت بیلد 2018 صورت گرفت.

در کنفرانس بیلد 2018 مایکروسافت اعلام داشت که توسعه‌دهندگان مایکروسافت استور من بعد 95% درآمد حاصل از فروش اپلیکیشن را به جیب خواهند زد. این مسئله البته آن زمان عملیاتی نشد، اکنون پس از گذشت چند ماه مایکروسافت رسما عملیاتی شدن این تغییر را اعلام کرده است. در اینجا باید اشاره کنیم که پیشتر میزان سهم توسعه‌دهنده از فروش اپلیکیشن در مایکروسافت استور 70% بود. با این تغییر عملا میزان درآمد توسعه‌دهندگان پلتفرم ویندوز 10 25% افزایش خواهد یافت.

این میزان افزایش درآمد البته شامل حال اپلیکیشن‌ها می‌شود، چرا که برطبق اعلام رسمی این شرکت سهم توسعه‌دهندگان بازی از فروش هر گیم افزایشی 15 درصدی خواهد داشت و به 85% می‌رسد. این تغییر رویه مایکروسافت عملا باعث می‌شود تا مایکروسافت استور در مقایسه با فروشگاه‌های دیگر پلتفرم‌ها بیشترین سهم را به سازنده اپلیکیشن اختصاص دهد.

این تغییر بسیار مثبت می‌تواند به توسعه‌دهندگان به خصوص تیم‌های کوچک انگیزه بیشتری برای توسعه اپلیکیشن‌های ویندوز 10 و انتشار آنها در مایکروسافت استور دهد. چرا که مایکروسافت دیگر تنها 5% درآمد حاصل از فروش اپلیکیشن را به خود اختصاص خواهد داد و انتشار برنامه‌ها و بازی‌ها در این فروشگاه توجیه اقتصادی بیشتری برای آنها خواهد داشت.

برطبق اعلام مایکروسافت در حال حاضر بیش از 700 میلیون کامپیوتر ویندوز 10 در سراسر دنیا در حال استفاده است. در نتیجه افزایش 25% درآمد توسعه‌دهندگان در کنار حجم بالای کاربران می‌تواند شرایط بهتری را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های ویندوز 10 فراهم سازد.

منبع : وینفون
1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید چهارشنبه 15 اسفند 1397

بسیار عالی شد. درامد توسعه دهنده ها از سایر استورها بخاطر اشباع، کم شده و وقت اینه که از خلا بازار استور مایکروسافت استفاده کنند و هر کس زودتر بجنبد بیشتر سود کرده.

امیرحسین
پاسخ دهید پنجشنبه 16 اسفند 1397

معمولا برای ویندوز کسی از استور استفاده نمی کنه وتوی سایت های خودشون و یا مارکت هایی مثل امازون لایسنس ارائه میدن .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,