همه می دانیم که پی سی گیمینگ بسیار محبوب است. اما چقدر محبوب؟ خب بر اساس آخرین آمار، اکنون استیم کاربران فعال بیشتری نسبت به اکس باکس لایو دارد. این تعداد کاربران بر اساس تعداد کاربران فعال در یک ماه محاسبه می شود. مایکروسافت در آخرین آمار خود تعدا کاربران فعال اکس باکس لایو را ۵۳ میلیون اعلام کرده است. اما، Valve در آخرین کنفرانس خود تعداد کاربران فعال ماهانه استیم را ۶۷ میلیون اعلام کرد.

کمپانی Valve به واسطه حضور خود در آسیا توانسته سهم خوبی از کاربران را از آن خود کند. این سرویس واقعا در این منطقه ها سهم خوبی دارد. این کمپانی برای این منطقه ها سرویس های فروشگاهی محلی و شیوه های پرداختی محلی را فعال کرده است. در حالی که بنده سرویس GOG.com را می پسندم اما واقعا باید قبول کرد که استیم صنعت گیمینگ را متحول کرده است. اگر به آمار ها نگاهی بیاندازیم، سرویس استیم در صدر جدول فروش نسخه دیجیتالی بازی ها قرار دارد.

مورد قبول ساختن نسخه دیجیتالی بازی ها و فروش ارزان تر بازی ها. اکنون این راه بدست آوردن سهم کمپانی سونی از بازار فروش بازی ها در بازار صنعت کنسول هاست. مایکروسافت نیز، باید سعی کند کمی شبیه به سونی عمل کند تا بتواند سهم این شرکت را در اختیار بگیرد. عدم وجود سرویسی مشابه استیم در بازار بازی های دیجیتالی کنسول ها بسیار احساس می شود. مایکروسافت نیز، چندی پیش قصد داشت این سرویس را خریداری کند. اگر در آن زمان مایکروسافت در خرید این سرویس موفق می شد، شاید شاهد چنین سرویسی در بازار کنسول ها نیز بودیم و اکس باکس با اختلافی چشمگیر در صدر جدول فروش بازی ها بود.

منبع :

MSPOWERUSER

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
0mid
پاسخ دهید شنبه 14 مرداد 1396

unigram آپدیت داده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,