استیم آمار ماهانه خود را منتشر کرده است و بر اساس آن شاهد اخبار خوبی برای مایکروسافت و ای‌ام‌دی هستیم. آمار‌های ماهانه استیم با بررسی و جمع آوری داده‌های مربوط به سخت‌افزار و نرم‌افزارهای مورد استفاده توسط گیمرها انجام می‌شود.  حال این آمار نشان از رشد استفاده از ویندوز 10 و پردازنده‌های ای‌ام‌دی توسط گیمرها دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

طبق آمارهای منتشر شده برای ماه آگوست توسط استیم، ای‌ام‌دی توانسته 20 درصد از بازار پردازنده‌های مرکزی را به خود اختصاص دهد. این قطعا خبر خوبی برای ای‌ام‌دی است، اما به نظر می‌رسد اینتل سخت در تلاش است تا سهم خود از بازار را حفظ کند. ای‌ام‌دی همچنین موفق به کسب 15 درصد از بازار کارت‌های گرافیک شده که کم و پیش مشابه آمار ماه پیش است. انویدیا با در اختیار داشتن 75 درصد بازار، پادشاه مطلق بازار کارت‌های گرافیک محسوب می‌شود. با معرفی کارت‌های گرافیک RTX و معرفی قابلیت رهگیری پرتو، انویدیا توانسته یک انحصاری در پشتیبانی از این قابلیت برای خود ایجاد کند. نه تنها این، بلکه 10 کارت گرافیک محبوب در آمار استیم نیز متعلق به انویدیا است؛ رتبه اول این لیست نیز GTX 1060 می‌باشد.

در بخش نرم‌افزار، ویندوز 10 توانسته به آمار 73 درصدی از بازار سیستم عامل‌ها دست پیدا کند. بعد از ویندوز 10 محبوب‌ترین سیستم عامل ویندوز 7 بوده که آماری 19 درصدی دارد. به صورت کلی نسخه‌های مختلف ویندوز اکنون 96 درصد بازار را در اختیار داشته و بعد از آن OSX با در اختیار داشتنن 2 درصد از بازار قرار دارد.

استیم به صورت ماهانه هر دو آمار مرتبط با نرم‌افزار و سخت‌افزار را منتشر می‌کند. اپلیکیشن استیم با اجازه کاربران مشخصات رایانه شخصی آن‌ها را که برای بررسی استفاه می‌شود جمع آوری می‌کند. با توجه به محبوبیت استیم، این آمار می‌تواند مقیاس خوبی برای نسبت دادن به کل بازار رایانه‌‌های شخصی باشد.

نظر شما چیست درباره آمار استیم چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

155 پست
امیر سلیمی
دانشجوی مهندسی مکانیک، علاقمند به تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی، عاشق فیلم و سریال و کمیک
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,