steam-windows_story

از زمان آغاز عرضه ی ویندوز ۱۰ تا کنون شاهد رشد و پیشرفت بسیار بالای این سیستم عامل در مقایسه با تمام سیستم عامل های گذشته بوده ایم. ولی دیروز خبری منتشر شد که نشان می داد، ویندوز ۱۰ برای نخستین بار کاهش سهم اندکی را تجربه کرده است که کمی تعجب آور بود! ماه گذشته ما گزارش دادیم که ۴۸.۹۵ درصد از کاربران استیم در حال استفاده از ویندوز ۱۰ بر روی دستگاه های خود هستند. اکنون نیز آمار جدید دیگری، کاهش اندک سهم ویندوز ۱۰ در میان کاربران استیم را نشان می دهد.

در حال حاضر گزارش آمار سخت افزار و نرم افزار منتشر شده از سوی Valve نشان می دهد که ۴۸.۹۰ درصد از کاربران استیم در حال استفاده از ویندوز ۱۰ می باشند که یک کاهش سهم ۰.۰۵ نسبت به ماه گذشته داشته است.

طبق همین آمار، ۴۷.۴۸ درصد از گیمر ها از نسخه ی ۶۴ بیتی این سیستم عامل استفاده می کنند، در حالی که ۱.۴۲ درصد از گیمر ها در حال اجرای نسخه ی ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ هستند،که در مجموع به عدد ۴۸.۹۰ درصد می رسیم. به شکل تعجب آوری، ویندوز ۸.۱ افزایش سهم اندک ۰.۰۱ درصدی را در مقایسه با ماه گذشته داشته است و سهم آن به ۰.۲۸ درصد رسیده است. تمام نسخه های دیگر ویندوز از جمله XP، ویستا، ۷ و ۸ نیز با افت سهم مواجه شده اند، که در نهایت منجر به کاهش کلی سهم آن ها شده است. با این حال، ویندوز توانسته موقعیت خود را به عنوان پر استفاده ترین سیستم عامل حفظ کند و در مجموع ۹۵.۳۸ درصد از سهم کل سیستم عامل ها را در اختیار خود داشته باشد.

در ضمن، OS X نیز رشد تدریجی ۰.۲۵ درصدی در مقایسه با ماه گذشته داشته است و سهم آن به ۳.۵۹ درصد رسیده است. نسخه ۱۰.۱۱.۶ از OS X در میان کاربران این سیستم عامل،  محبوب ترین نسخه باقی مانده است و با ۱.۶۹ درصد در صدر قرار دارد که نسبت به ماه گذشته افزایش سهم ۰.۴۱ درصدی را تجربه کرده است. لینوکس نیز به روند خوب خود ادامه داده است و سهم آن ۰.۱۱ درصد رشد داشته است، بدان معنا که در حال حاضر ۰.۹۴ درصد از گیمر های استیم از این سیستم عامل استفاده می کنند. طبق آمار، تمام نسخه های این سیستم عامل یک رشد تدریجی را تجربه کرده اند.

در حالی که این آمار نشان می دهد که ویندوز ۱۰ برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته با افت سهم رو به رو بوده است، باید توجه شود که گزارش ماهیانه ی استیم بر اساس نظر سنجی می باشد و ممکن دقت خیلی بالایی نداشته باشد، هر چند که این روش بر پایه ی اصول و مبنایی مشخص، مدت هاست که مورد استفاده قرار دارد. البته باید توجه داشت که پیشنهاد ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰ مدتی است که پایان یافته و کاربران دیگر نمی توانند سیستم های خود را به صورت رایگان به این نسخه از سیستم عامل ارتقا دهند که موضوع مهمی است.

نظر شما در مورد این آمار جدید چیست؟

منبع :

NEOWIN

1871 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amar
پاسخ دهید یکشنبه 10 مهر 1395

مهم نیست فعلا ویندوز تو دسکتاپ بهترینه و امیدوارم ماکروسافت با بهینه کردنش بهتر هم نگهش داره. فقط موبایل رو باید یک نگاه بهش بندازه و اگر نه ضربه بدی تو اینده بهش میزنه. شده خودش عوض پروژه گاراژ به کارمنداش پول بده برای برنامه های پر طرفدار که الان نیستند ( مثلا کتابخوانها و اموزشیها) کلاینت بسازند که کیفیت قابل قبولی داشته باشند. وقتی هم کاری میکنه یک تبلیق حسابی بکنه هنوز من خیلی از افراد رو میبینم که حتی سرفیس رو درست نمیشناسند ( نگاه به فن های مایکروسافت نکنید) و نمیدونند که سرعت سرفیس بینظیره و همش میگند مک عالیه ( البته در عالب بودن مک شکی نیست) اما در صورتی که بیشترشون از کامپیوتر فقط روشن و خاموش کردنو بلدند.

Yasuo
پاسخ دهید یکشنبه 10 مهر 1395

بایدم سقوط کنه من خودم گیمرم.بالای روزی ۱۰ ساعت گیم آنلاین بازی میکنم ویندوز ۱۰ منابع زیادی از اینترنت و مصرف میکنه که خودش باعث بالا رفتن پینگ تایم میشه و لگ تو بازی ایجاد میکنه که اصلا واسه گیمر آنلاین مناسب نیست,خود ویندوز هم FPS کمتری نسبت به ویندوز ۷ به کاربر میده علاوه بر اون بعضی مواقع با عث لگ و باگ تو گیم میشه من خودم داشتم
مجبور شدم پاک کنم تازه من درایورهام آپدیت بودن تمام راههای آپدیت رو بسته بودم ,حالا دیگه باگ های خود ویندوز بماند..
فقط ویندوز ۷ ۶۴ bit حالا حالاها کار داره این ویندوز ۱۰

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,