همانطور که اطلاع دارید شب گذشته مایکروسافت میزبان یک ویژه برای معرفی بیشتر و اعلام برنامه های پتلفرم واقعیت ترکیبی خود بود. رویداد واقعیت ترکیبی ویندوز مایکروسافت در شهر سانفرانسیسکو برگزار شد که طی آن ردموندی ها نشان دادند که سرمایه‌گذاری زیادی روی این پلتفرم انجام داده اند و برنامه های زیادی برای آن تدارک دیده اند. یکی از موارد هیجان انگیزی که در این رویداد معرفی شد، دردسترس قرار گرفتن محتوای SteamVR برای پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز است.در موفقیت یک پلتفرم سه عامل نرم افزار، سخت افزار و محتوا نقش اساسی را ایفا می‌کنند. شرکا سخت افزاری مایکروسافت نظیر ایسوس، دل، اچ پی، لنوو و سامسونگ تا اینجا نشان داده اند که امید زیادی به آینده پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز دارند. بستری نرم افزاری این پلتفرم نیز با حمایت های همه‌جانبه مایکروسافت در وضعیت بسیار خوبی به‌سر می‌برد. تنها مورد باقی مانده بحث محتوای موجود در این پلتفرم است که در کنفرانس شب گذشته مایکروسافت، توضیحات زیادی در مورد آن داده شد.

طی کنفرانس شب گذشته مایکروسافت الکس کیپمن نابغه خالق هالولنز که از اعضا تیم فنی سیستم عامل های مایکروسافت نیز محسوب می‌شود، برنامه های میان مدت مایکروسافت را برای پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز آشکار ساخت.

یکی از مهمترین مواردی که کیپمن در مورد آن صحبت کرد توافق مایکروسافت با والو برای ارایه محتوای واقعیت مجازی شبکه SteamVR در پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز است، این مسئله می‌تواند به برگ برنده مایکروسافت برای رقابت به دیگر پلتفرم های واقعیت مجازی و افزوده بدل گردد، چرا که آرشیو این شرکت غنی ترین آرشیو واقعیت ترکیبی برای کامپیوترهای شخصی است.

با توجه به برنامه های اعلام شده، توسعه‌دهندگان از امروز قادر خواهند بود تا بازی هایی که برای SteamVR ارایه داده اند را روی هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز آزمایش کنند تا پیش از شروع فصل تعطیلات و آغاز عرضه عمومی این محتوا آمادگی کامل برای ارایه سرویس های بهتر به مشتریان را دارا باشند.در آرشیو SteamVR برخی از محبوب‌ترین عناوین واقعیت مجازی حضور دارند که از آن جمله می‌توان به Superhot VR, Job Simulator و Fallout 4 VR اشاره کرد. به لیست عناوین استیم باید یکی از عناوین مطرح ساخت مایکروسافت یعنی Halo: Recruit را نیز اضافه کرد. باتوجه به پتانسیل بالایی که واقعیت ترکیبی ویندوز در همان نقطه ابتدایی حرکت، همراه خود دارد امید زیادی به موفقیت این پلتفرم در قیاس با رقبایی نظیر آکیولس ریفت وجود دارد.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1145 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,