archive

سایت خبری استرالیایی news.com.au مصاحبه ای جدید با استفان اَلوَرز عکاس نشنال جئوگرافیک منتشر کرده است، که در آن درباره ی چالش های عکاسی از برخی از زیباترین مکان های روی زمین به وسیله ی یک گوشی هوشمند صحبت می کند و چند نکته ی جالب را به کسانی که علاقه به عکاسی با گوشی های هوشمند دارند می گوید. چیزی که در این مصاحبه جالب است این است که گوشی او لومیا ۱۰۲۰ بوده است.

اَلوَرز که زمانی به عنوان بهترین عکاس گوشی های هوشمند لومیا از طرف مایکروسافت انتخاب شده بود، اخیرا ماموربتی با نام عکاسی از عجایب هفت گانه ی جهان تنها با یک گوشی هوشمند دریافت کرده است. و بنابراین قرار است که او با گوشی انتخابی خودش یعنی لومیا ایکس ال ۶۴۰ در دستانش جلوی حلقه ی آتش مکزیکی، ۷۶۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بایستد.

الوَرز خاطرات اولین ماجراجویی اش با یک لومیا ۱۰۲۰ را وقتی به غرب آمریکا به مدت ۱۰ روز سفر کرده بود و به دنبال یک عکس عالی بود به یاد می آورد. کارش را که به وسیله ی یک گوشی ثبت کرد، و در ابتدا تصور می شد که به وسیله ی یک DSLR ثبت شده را، در کاور داخلی ۱۲۵مین مجله ی مخصوص NatGeo چاپ کردند. او اخیرا حتی لومیای خودش را برای عکاسی از صخره ی مرجانی معروف که نزدیک به سطح آب است، به زیر آب برده و از یک محافظ ضدآب دست ساز استفاده کرده است. او می گوید:

وقتی شروع به چاپ تصاویر کردیم، مردم می گفتند که از یک DSLR استفاده کرده ام، زیرا امکان نداشت بتوانم عکس های با کیفیت بالا با گوشی هوشمند بگیرم. اما دو سال بعد از شروع ما، این حرف ها کاملا تغییر کرد و حالا همه این را قبول دارند که گوشی های هوشمند می توانند عکس های خارق العاده بگیرند.

۶b99eb270db4a223adb8048b881c5ed7

اَلوَرز همچنین یک سری نکته برای عکاسی حرفه ای با گوشی های هوشمند، مانند عکس گرفتن پیوسته تا رسیدن لحظه ی مناسب عکس برداری، استفاده از یک پایه ی عکاسی، تنظیمات دستی خارجی اعمالی به تنظیمات دوربین، استفاده از حالت landscape حین عکاسی و نکات بیشتری را ذکر کرد:

بهترین دوربین جهان دقیقا همانی است که وقتی شانس گرفتن بهترین عکس بالا باشد، در دستان شماست، و برای اکثر عکاسان، آماتور یا حرفه ای، می تواند گوشی هوشمندشان باشد.

در نتیجه اَلوَرز نمونه ی حرفه ای عکاسی با دوربین گوشی است، وقتی یک لومیا در دست دارد. با اطلاعاتی که تا به حال از کارایی دوربین محصولات اخیر مایکروسافت یعنی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال داشتیم، شدیدا منتظریم تا ببینیم اَلوَرز بعد از در دست گرفتن یکی از آنها چه عکس هایی را ثبت می کند.

منبع :

WinBeta

66 پست
محمدرضا اهواركي
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
برچسب ها: , , , , , , ,