SatyaNadellaandStephenElop_Web

مدیر عامل سابق نوکیا، استفن الوپ که پس از ملحق شدن نوکیا به مایکروسافت، او هم به مایکروسافت پیوسته بود، به تازگی و در پی تغییرات مجدد و انتصاب مدیران عامل جدید مایکروسافت، این شرکت را ترک می کند. الوپ که در خرید بخش موبایل نوکیا توسط مایکروسافت نقش بسیار زیادی داشت و حتی به تازگی در کنگره ی جهانی موبایل 2015 بر روی سن مایکروسافت قرار گرفته بود تا محصولات جدید مایکروسافت را معرفی کند، حال این شرکت را ترک می کند.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت در ایمیلی که به تمام کارکنان مایکروسافت ارسال کرده است می نویسد: “ما در حال هماهنگ سازی تلاش های مهندسی و توانایی های خود هستیم تا بتوانیم به استراتژی اصلی خود، و به خصوص به 3 هدف بزرگ خود دست پیدا کنیم.” او در ادامه می نویسد: “این تغییرات، به ما اجازه می دهد تا بتوانیم محصولات و خدمات بهتری را که مشتریان ما عاشق آن ها هستند را با سرعت بیش تری ارائه دهیم.”

الوپ هم به عنوان بخشی از این سازمان دهی دوباره، مایکروسافت را ترک می کند. پس از پیوستن نوکیا به مایکروسافت، الوپ مسئول گوشی های لومیای مایکروسافت بود. مایکروسافت در حال حاضر، همزمان با کار کردن بر روی ویندوز 10 موبایل، در حال طراحی و ساخت گوشی های جدیدی است که در پاییز امسال معرفی خواهند شد. ساتیا نادلا در خصوص ترک الوپ می نویسد: “من و استفن با هم توافق کرده ایم که حالا زمان مناسبی برای او است تا از کار در مایکروسافت بازنشسته شود. من از فقدان رهبری که این کار {ترک کردن الوپ} نمایان گر آن خواهد بود افسوس می خورم و منتظر هستم تا ببینم مقصد بعدی او کجا خواهد بود.”

scroogled

اما تغییر مدیریتی دیگری نیز در مایکروسافت رخ داده است و مارک پن، در ماه سپتامبر میلادی مایکروسافت را ترک خواهد کرد. پن هدایت کننده ی اصلی کمپین Scroogled بود که انتقادات بسیار زیادی به آن وارد شد. این طرح در واقع آگهی های تبلیغاتی تمسخر آمیزی (به شکل بالا) بود که گوگل و افراد استخدام شده در آن را به تمسخر می گرفت. حتی اسم این کمپین نیز از کلمات غیر مودبانه ای درست شده بود که انتقادات بسیاری را متوجه خود ساخت و حتی دیگر مدیران مایکروسافت را از برگزاری این کمپین تبلیغاتی نگران کرد. پن می گوید که او قصد دارد مایکروسافت را ترک کند تا یک صندوق سهام خصوصی را ایجاد کند، اما خروج او از این شرکت ممکن است به خاطر ملحق شدن او به دنیای سیاست و کمپین های انتخابات  ریاست جمهوری پیش روی آمریکا باشد.

در کنار الوپ و پن، مدیران اجرایی مایکروسافت Kirill Tatarinov و Eric Rudder نیز مایکروسافت را ترک می کنند. Tatarinov پیش از این سرپرست گروه ره حل های تجاری مایکروسافت بود و Ruder مسئول استراتژی های پیشرفته ی مایکروسافت بود.

این تغییرات مدیریتی البته همه در خصوص ترک مدیران نیستند، بلکه ارتقای شغلی های بسیاری نیز رخ داده است. مدیر بخش ویندوز مایکروسافت، تری مایرسن، مسئولیت های بیش تری را بر عهده خواهد گرفت. مایرسن هدایت گروه جدیدی را که گروه ویندوز و دستگاه ها نامیده می شود را بر عهده خواهد گرفت. وظیفه ی او تمرکز کردن بر روی دستگاه های مایکروسافت و مهندسی ویندوز خواهد بود. همچنین Scott Guthrie به هدایت کردن تیم های cloud و enterprise ادامه خواهد داد و Qi Li همچنان گروه اپلیکیشن ها و سرویس های مایکروسافت را مدیریت خواهد کرد.

نظر شما راجع به این تغییرات اساسی در مدیریت مایکروسافت چیست؟ آیا نادلا می تواند با این تغییرات سرعت پیشرفت خود را افزایش دهد؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع: THE VERGE

منبع :

THE VERGE

980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hossein
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

مدیریت نه مدیریات.پوزش

  علی گلشن
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

  ممنون-اصلاح شد.

   بردیا
   پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

   و همچنین انتخاب نه انتصاب

    علی گلشن
    پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

    عزیز منظور اونجا همون انتصاب بوده، نه انتخاب.

     Milad
     پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

     حالا تا صب میخوان ازت ایراد بگیرن علی جان ??

hossein
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

مایرسن رو خیلی بیشتر از الوپ قبول دارم

مصطفی
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

الوپ اگه آدم بود، نوکیا رو زمین نمیزد

mohammadali MAH
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

Perfect Recorder
این نرم افزار قابلیت ضبط صدا وقتی گوشی قفله ره هم داره…کلن نرم افزارای perfect thump رو یه نگا بندازین – عالین

  یوسف
  پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

  دمت گرم دنبالش بودم
  من یوسف نیسممممم
  این کیه؟؟

hassan
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

سلام.سابق نه سایق.فکر کنم اشتباه نوشتید.

علی صالحی
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

ساتیا آدم با هوشیه. نشون داده این رو. مطمئنم میدونه چیکار می کنه. منو تونست از یه عشق لینوکس و اندروی و سونی کاملا برگردونه و یه مایکروسافتیه شدید کنه. پس کارش رو بلده

trojan
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

حرکت خوببیه.این حتی شاید چون نوکیا دیگه قرارداد منع فروشش هم داره تموم میشه باشه و باعث میشه دوباره برگرده نوکیا….
مایکی از الان دیگه باید نشون بده توی سخت افزار چیکارست

امین
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

خووب شد عوض شد زد نوکیارو داغون کرد مردیکه تپل

صادق
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

الوپ خوب نبود بازاریابی صفر .ی دونه گوشی نوت نساخت ای کاش مایکروسافت در اینده حداقل ی گوشی نوت بیرون بده.

میلاد
پاسخ دهید پنجشنبه 29 خرداد 1394

اگه لومیا۹۴۰ از موتورولا نکسوس۶ ضعیف تر باشه منم مایکروسافت رو ترک میکنم

  محمدرضا د
  پاسخ دهید جمعه 30 خرداد 1394

  درم پشت سرت ببند مادر. سوز نیاد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,