balmer-twitter-cnbc

مدیرعامل سابق مایکروسافت بعد از مدت ها درباره ی مایکروسافت سخن گفته است و در مصاحبه با CNBC حرف های جالبی درباره توییتر و خرید فیس بوک در زمان شروع توسط مایکروسافت زده است. با وینفون همراه باشید.

استیو بالمر، مدیرعامل سابق مایکروسافت و  صاحب فعلی Los Angleles Clippers و سرمایه گذار توییتر، در مصاحبه با شبکه ی CNBC درباره گمانه های خرید توییتر توسط او گفته است: ” من اصلا و ابدا قصد خرید توییتر را ندارم و از زندگی فعلی خود راضی هستم، اصلا به اینکار نیازی ندارم. در حال حاضر اوقات سرگرم کننده و خوبی در کلیپرز دارم، لحظات بسیار خوبی با همسرم دارم و با فعالیت های بشردوستانه اوقاتمان را سپری می کنیم”

بالمر در خصوص تمرکز مایکروسافت در ارائه سرویس ها برای کامپیوترهای شخصی کمپانی های enterprise به این جمله بسنده کرده است: ” این شرکت فوق العاده است”

David Kirkpatrick در کتاب “اثر فیس بوک” درباره علاقه مندی ۱۱ شرکت به تصاحب فیس بوک تنها ۴ ماه بعد از شروع فعالیت این شرکت گفته است که از جمله ی آن ها مایکروسافت، گوگل و یاهو بوده اند و او درباره مایکروسافت می گوید: “مایکروسافت تمایل داشت تا قسمتی از سهام فیس بوک را به ارزش ۱۵ میلیارد خریداری کند، سپس مایکروسافت گزینه ای روی میز برای خرید ۵ درصد این شرکت در هر شش ماه را مطرح کرد که در نتیجه فرآِیند خرید طی ۵ تا ۷ سال تکمیل می شد”. این معامله هرگز اتفاق نیفتاد و مایکروسافت تنها ۱.۶% سهام این شرکت را به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خرید.

صاحب فعلی لس آنجلس کلیپرز درباره صحبت های دیوید اینگونه واکنش نشان داده است:

” اوه، من فکر می کنم زمانی که این کمپانی خیلی کوچک بود ما قیمت ۲۴ میلیارد دلار را پیشنهاد دادیم و آن ها گفتند نه، و من هم به تصمیم آن ها احترام گذاشتم”

با شرایط فعلی فیس بوک باید به این نتیجه رسید که مارک زاکربرگ بهترین تصمیم ممکن را گرفته است و او در حال حاضر صاحب یک شرکت به ارزش خالص ۵۷ میلیارد دلار است و  میزان سرمایه گذاری در بازار این شرکت مبلغ ۳۷۴ میلیارد دلار است.

منبع :

BUSINESS INSIDER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohammad
پاسخ دهید جمعه 29 مهر 1395

سلام یه هفتس تو تلگرام نمیتونم فایلی :عکس.فیلم یا هرچی دیگه بفرستم میرم میندازه بیرون یا هنگ میکنه
گوشیمم لومیا۸۳۰
کسی میدونه مشکلم چیه؟؟ برنامه جایگزین تلگرامم هست؟؟

Saber
پاسخ دهید جمعه 29 مهر 1395

اگه مایکروسافت فیسبوک رو خریده بود الان به سرنوشت اسکایپ دچار شده بود 🙂

mohsen
پاسخ دهید شنبه 30 مهر 1395

اخه این همه خرید به کجامیرسه؟! amd رو بخرید که اینده ی خیلی بهتری داره که الان میتونید با direct x خودتون یه کورس درست و حسابی با انویدیا بزارید البته اگه به سرانجام نوکیا تبدیلش نکنید!

PBTECo
پاسخ دهید یکشنبه 1 آبان 1395

خدا رو شکر قبول نکردن، اگرنه معلوم نبود الان چه سرنوشتی میتونست داشته باشه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,