بالمر

مدیرعامل سابق مایکروسافت، استیو بالمر در آخرین گفت‌و‌گوی خود اشاره کرد که اتحادیه اروپا باید سلطه گوگل در اروپا را تحت نظر بگیرد و آن را کنترل کند تا جای رقابت برای دیگر شرکت‌ها در این منطقه نیز وجود داشته باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

استیو بالمر که از سال 2000 تا 2014 در راس بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا قرار داشت اخیراً در مصاحبه‌ای با Bloomberg و CNBC در زمینه تسلط گوگل بر منطقه اروپا صحبت‌هایی کرد و اعتراف کرد که در زمان مدیریت خود در مایکروسافت هم در مورد گوگل همین تفکر را داشته است.

من معتقدم که قدرت گوگل در اروپا خارج از کنترل است. به نظر من عملکرد آنها باید نظارت و کنترل شود تا دیگران نیز اجازه رقابت داشته باشند. من زمانی که در مایکروسافت مدیرعامل بودم نیز همینطور فکر می‌کردم و هنوز هم به حرفم ایمان دارم. مایکروسافت از زمینه تسلط گوگل کنار کشیده است. این استراتژی مدیریت جدید است اما من فکر می‌کنم که مشکلی وجود دارد.

بالمر دیگر سهام‌دار توییتر نیست

استیو بالمر همچنین اعلام کرد که اخیراً سهام خود در توییتر را فروخته است و تصمیم گرفته است که تنها سهام مایکروسافت خود را نگه دارد. دلیل فروش سهام توییتر بالمر را می‌توان اهداف بلند مدت او دانست. او معتقد است که سرمایه گذاری چیزی نیست که به دنبالش است.

او در این مصاحبه از آینده درخشان توییتر و شبکه‌های اجتماعی مجازی گفت که در چند سال آینده نقش مهمی در دنیای تکنولوژی ایفا خواهند کرد.

من سهام خود را فروختم چون می‌دانستم که دوست ندارم در بازار سرمایه گذاری فعالیت کنم. من هنوز هم سهام دارم. من در مایکروسافت هستم. اما حالا زندگی‌ام ساده‌تر شده است. به نظر من توییتر در آینده به موفقیت های خوبی دست خواهد یافت و رو به جلو حرکت خواهد کرد اما من زندگی‌ام را ساده‌تر کردم و البته به قیمت خیلی خوبی سهام خود را فروختم.

استیو بالمر هم اکنون مالک تیم بسکتبال Los Angeles Clippers است که در لیگ NBA فعالیت می‌کند. وی همچنین یکی از بزرگ‌ترین سهام‌داران مایکروسافت است. بالمر سهام توییتر خود را چند سال پیش هنگامی که هر سهم 25 دلار قیمت داشت خرید و اخیراً سهام خود را با قیمت 35 دلار به ازای هر سهم به فروش رساند.

منبع :

SOFTPEDIA

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,