صاحب لس انجلس کلیپرز و مدیرعامل سابق مایکروسافت، استیو بالمر روز گذشته مصاحبه ای با کارا سویشر و کورت وگنر در کنفرانس Recode’s Code داشته و درباره چگونگی افزایش توجه مایکروسافت به سخت افزار و ابر در دوره ی نادلا صحبت کرده است. با وینفون همراه باشید. 

استیو بالمر در این مصاحبه با اشاره به اینکه خدمات ابری از دوره ی رهبری او شروع به کار کرد و قابلیت های جدیدی ایجاد کرد، درباره عدم توسعه ی کافی قابلیت های جدید سخت افزاری در دوره ی خود و عملکرد نه چندان فعالانه ی خود در زمینه سخت افزار سخن گفته است.

مدیرعامل سابق مایکروسافت با اشاره به اینکه موفقیت کمپانی به ایده ها وابسته است و میزان هوشمندی هر ایده مهم است درباره  دوره ی مدیریتی خود اینگونه صحبت کرده:

” اگر شما به اندازه ی کافی خوش شانس باشید اولین ایده و دومین ایده را قبل از هرکسی به دست می آورید و می توانید قابلیت های جدیدی ایجاد کنید. اما من فکر می کنم در موارد مختلف برای تشخیص نیاز به قابلیت های جدید بسیار کند بودم. من ارزو داشتم قابلیت ساخت یک کمپانی سخت افزاری در کلاس جهانی را داشتیم، زیرا یکی از جنبه های جدید نرم افزار در اصل سخت افزار است و من فکر می کنم در زمان رهبری من نسبت به آن چیزی که فکر می کردم دیر عمل کردیم و باید زودتر از این ها دست به کار می شدیم.”

استیو بالمر درباره تجارت موبایل دوره رهبری خود نیز گفته است: ” باید این را بگویم که درباره تلفن اشتباه کردیم و تلاش کردیم تا از تکنیک های قدیمی استفاده کنیم. ما سعی براستفاده از همان تکنیک لایسنس نرم افزاری داشتیم و همان تکنیک ها به چیزی که می خواستیم سوقمان نداد. مدل کسب درآمد ما اشتباه بود و مدل اشتباهی را دنبال کردیم و آن مدل ساخت قابلیت جدید نبود”

اگرچه استیو بالمر بسیار دیر به این موضوع پی برده است و به اشتباهات خود اشاره کرده است اما همینکه او نسبت به اشتباهات خود حالت تدافعی ندارد و آن ها را پذیرفته است نشانه ی بسیار خوبی است و او می تواند با گفتن این اشتباهات ساتیا نادلا را در رهبری بهتر کمپانی کمک کند.

منبع :

CNBC

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed_vb
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

نوشدارو و بعد مرگ سهراب

    saeed_vb
    پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

    اگه درست عمل میکرد الان ویندوز موبایل بالای۳۰ درصد بازار دستش بود اما….

Amir
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

چه فایده نوش دارو پس از مرگ سهراب

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,