در راستای همکاری مایکروسافت با شرکت Academy of Interactive Entertainment یا به اختصار (AIE)، مایکروسافت به دانش آموزان پیشنهاد می دهد تا بازی سازی و کد نویسی بازی برای رایانه های شخصی و اکس باکس را فرا بگیرند. فروشگاه های پرچمدار مایکروسافت در سیدنی و نیویورک اکنون این دوره های حضوری را پیشنهاد می دهند. تمامی متقاضیان این دوره های تاییدیه AIE را دریافت می کنند و از طرف آکادمی اکس باکس نیز هدایایی دریافت می کنند.

همه می دانیم بازی سازی یک صنعت پر درآمد است. بنده فروش بازی GTA V را با درآمد نفتی کشورمان در سال گذشته مقایسه کردم! و متوجه شدم این بازی در ۶ ماه به اندازه ۷۰ درصد فروش نفت کشورمان در یک سال برای سازنده اش درآمد داشته است! عجیب به نظر می رسد نه؟ اما بازی سازی بسیار پر درآمد شده است.

اکنون، مایکروسافت با نگاهی به آینده قصد دارد این صنعت را توسعه دهد. بهترین اقدام نیز، جذب نیرو های جوان و تشنه به بازی سازی است.

این دوره ها شامل سه مسیر خاص و متفاوت می شوند. هر مسیر زاویه ای متفاوت از بازی سازی را در بر می گیرد. و هر کدام، راه های خلاقانه و الهام بخشی برای ساخت بازی ها را پیش رو می گذارند. همه این ها نیز توسط AIE تأیید شده اند. این سخن ها به این معنی است که اگر دانش آموزان طالب بازی سازی باشند می توانند توسط این دوره ها به صورت حرفه ای بازی سازی را آغاز کنند.

چه زمانی و چگونه عضو شویم:

  • فروشگاه پرچمدار در نیویورک: از یکشنبه ۲۰ آگوست تا یکشنبه سوم سپتامبر از این فروشگاه دیدن فرمایید. لینک ثبت نام.
  • فروشگاه پرچمدار در سیدنی: از دوشنبه ۲۵ سپتامبر تا یکشنبه یک اکتبر از این فروشگاه دیدن فرمایید. لینک ثبت نام.

از آن جا که هر اکس باکس وان به سادگی می تواند به یک دستگاه توسعه دهنده تبدیل شود، هر دانش آموز می تواند به سادگی و در منزل توسعه بازی های خود را ادامه دهد.

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,