Xbox-Live1

رقابت بین کنسول مایکروسافت و سونی همیشه موضوع داغ رسانه ها بوده است و کاربران هر دو کنسول نیز همیشه به بحث اینکه کدام بهتر است پرداخته اند. کنسول سونی پلی استیشن ۴ هم با کنسول اکس باکس وان مقایسه می شود اما چیز دیگری نیز برای مقایسه وجود دارد و آن شبکه بازی آنلاین است. با وینفون همراه باشید.

اینکه کدام یک از لحاظ شبکه برتری دارد چیزی نیست که معلوم نباشد و با چند تست مشخص می شود. ورود به شبکه، بارگذاری بازی ها، دعوت از دوستان و مجموع ساعات بازی آنلاین مواردی است که برای بسیاری مهم است.

اخیرا تحقیقی از IHS Markit انجام شده که نشان دهنده امتیاز بیشتر شبکه اکس باکس لایو نسبت به پلی استیشن است. در این گزارش که موارد مختلف به صورت مجزا در کنار هم قرار داده شده مورد مقایسه و امتیاز دهی قرار گرفته است که ظرفیت و کیفیت شبکه ها را نشان داده است. در این آزمایش در سه مورد کلی امتیاز ها مورد بررسی قرار گرفته است: مورد اطمینان بودن، سرعت و کیفیت کلی.

مورد اطمینان بودن

در این تست میبینیم که اکس باکس لایو برتر بوده است. ورود به شبکه و ورود به سرور بازی ها مواردی هستند که توسط اکس باکس لایو امتیاز بالایی را کسب کرده و بهتر بوده است. در مورد Uninterrupted Play که به کیفیت در حال بازی اشاره دارد، برتری با اکس باکس بوده اما شبکه پلی استیشن هم کمی در این مورد موفق بوده است و تنها در مورد پیدا کردن دوستان می تواند گفت که ضعف کوچکی در اکس باکس لایو دیده شده است.

xbox-live-ihs-markit

سرعت

بار دیگر از نظر سرعت در ورود به شبکه و سرور های مختلف برتری با اکس باکس لایو بوده و شبکه پلی استیشن در این مورد ضعیف عمل کرده است. بارگزاری سریعتر در شبکه اکس باکس دیده شده و مانند تست قبلی شبکه اکس باکس لایو در پیدا کردن دوستان ضعف نشان داده است.

xbox-live-ihs-markit-2

کیفیت کلی

در این گزارش کیفیت کلی دو شبکه مورد بررسی قرار گرفته که ادغامی از سرعت و مورد اطمینان بودن شبکه است. این در حالی است که موارد دیگری همچون ملحق شدن به قسمت یک گیمر و کیفیت صدا دخیل بوده اند. مانند تست های گذشته اکس باکس لایو در همه موارد به  غیر از پیدا کردن گیمر های همسان برتر بوده است.

xbox-live-ihs-markit-3

در صفحه جدید اکس باکس لایو می بینیم که برای نتایجی که بدست آمده خوشحالی خود را نشان داده اند و عباراتی در باره ی سرعت شبکه خود در این صفحه قرار داده شده است. سرعت در ورود به شبکه، بارگزاری سریع بازی ها، یافتن دوستان همسان و به اشتراک گزاری جایزه ها مواردی است که شما در شبکه اکس باکس لایو از آن بهره خواهید برد.


اگر شما هم از کنسول اکس باکس استفاده می کنید آیا از آن رضایت دارید؟

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,