windows 10 mobile suggestions

با توجه به پیشنهاداتی که شما عزیزان در قسمت نظرات مطالب عنوان می کنید تصمیم گرفتیم مطلبی برای آن ها اختصاص داده و چند پیشنهاد جالب دیگر را به آن ها افزوده و از همه کاربران عزیز دعوت کنیم که با آن ها رأی دهند. با وینفون همراه باشید.در نظراتی که شما عزیزان همیشه در مطالب مختلف وینفون ذکر می کنید مواردی هستند که شامل پیشنهادات و لینک رای دهی به آن ها در وبسایت صدای کاربر هستند. از این رو تصمیم گرفتیم با جمع آوری آنها در یک مطلب و افزودن چند پیشنهاد دیگر که قطعا برایتان جالب خواهد بود، از همه کاربران عزیز دعوت کنیم تا با بررسی و سنجش میزان اهمیتشان با آنها رای دهند.

نکته: لطفا توجه فرمایید که ما فقط نظراتی را گلچین کرده ایم که بر خواسته از روی سلیقه شخصی و فردی نبوده اند. یعنی پیشنهاداتی که جنبه عمومی داشته و وجود آنها در ویندوز موبایل نوعی نیاز به شمار می آید.

 کرتانای فارسی

کرتانای فارسی همیشه خواهان بسیاری از سوی هم زبانان عزیزمان و خود ما داشته و ما در مطالب مربوطه قبلی هم به آن اشاره داشته ایم. حال با توجه به اینکه قطعا کاربران جدیدی به جمع مخاطبان این سایت اضافه شده اند، احتمال دارد برخی از شما عزیزان از وجود چنین مطالبی بی اطلاع باشید. به هر حال در این مطلب یک بار دیگر لینک رای دهی به پیشنهاد کرتانای فارسی را قرار می دهیم تا کاربران جدید هم بتوانند به آن رای دهند.

لینک رای دهیprocces bar on glance

نمایش فرایند ها در صفحه قفل و گلنس

صفحه گلنس یکی از نقاط قوت گوشی ویندوزفونی به ویژه لومیاها به شمار می آید. حتما می دانید که صفحه گلنس قادر است بدون مصرف انرژی چندانی کاربر را از اطلاعاتی نظیر ساعت و تاریخ و پیام ها و اعلان ها با خبر سازد. حال تصور کنید اگر یک فرایند ارسال یا دریافت مانند دریافت یک فایل از طرق بلوتوث یا دانلود یک فایل از اینترنت یا حتی دانلود یک نقشه آفلاین به صورت سیاه و سفید در صفحه گلنس به همان حالت ساه و سفید تاریخ و ساعت نمایش داده شود.

این ویژگی قطعا می تواند مصرف انرژی را کاهش داده و API های جدید را برای تعامل هر چه بیشتر اپلیکیشن ها با صفحه گلنس و لاک اسکرین را به دنبال داشته باشد. همه می دانیم که وقتی یک پروسه ارسال یا دریافت در ویندوزفون انجام می شود یک نوار بار گذاری ایجاد شده و میزان Loading در این نوار نمایش داده می شود. این نوار دارای یک حال ثابت، حداقل برای قسمت های سیستمی است بنابراین پیاده سازی این مکانیزم کاملا شدنی است.

لینک رای دهیclip board desktop

clipboard synchronization

مدیریت Clipboard و همگام سازی آن با دیگر دستگاه ها

یکی از پیشنهاد جالب و قابل تامل شما عزیزان قابلیت مدیریت حافظه Clipboard (حافظه ای که متون یا فایل های کپی شده در آن قرار می گیردن و می توان آن ها در قسمت های دیگر Paste کرد) بوده است. این ویژگی واقعا کاربردی است به خصوص که در ویندوزفون نمی توان بیش از یک مقدار را در حافظه کلیپ برد ذخیره کرد. بنابراین اگر بتوانیم حافظه کلیپ برد را مدیریت کرده و همزمان چندین نوع داده مختلف را برای Paste کردن در دسترس داشته باشیم واقعا عالی خواهد شد.

یک قابلیت دیگر که می توان به این پیشنهاد افزود این است که بتوانیم حافظه کلیپ برد را با دیگر دستگاه ها که با حساب کاربری خود ثبتشان کرده ایم همگام کنیم. تعریف و مثالی ساده تر از این پیشنهاد این است که مثلا بتوانیم یک متن یا لینک را در مرورگر رایانه دسکتاپ خود کپی کرده و پس از چند ثانیه که همگام سازی های لازم بین دستگاه های مختلفمان انجام شد، بتوانیم آن را مثلا در گوشی ویندوزفونی خود Paste کنیم. به نظر شما این قابلیت فوق العاده نیست؟

البته این همگام سازی صرفا بین رایانه دسکتاپ و گوشی نیست بلکه حتی می توان در اکس باکس هم مورد استفاده قرار گیرد. همه می دانیم که همگام سازی سریع و فوق العاده، یکی از مهم ترین و بهترین ویژگی های پلتفرم های مایکروسافت است، حال چرا نباید چنین ویژگی عالی برای افزایش کاربرد این همگام سازی داشته باشیم؟

 البته لازم است بدانید که هم اکنون هم اپلیکیشن هایی به این منظور در استور قرار دارند که البته برای استفاده از آن ها نیاز به ثبت حساب کاربری در یک وبسایت مربوط به اپلیکیشن داریم، زیرا همگام سازی و انتقال حافظه کلیپ برد از طریق همین حساب کاربری انجام می شود. دقیقا به همین دلیل نمی توان از لحاظ امنیتی به آن ها اعتماد کرد.

لینک رای دهیInteractive-Live-tiles4

ویژگی کاشی های تعاملی برای همه گوشی های ویندوزفونی

با تعاریف و اخبار و حواشی که تا به حال در موزد ویژگی کاشی های تعاملی یا به اصطلاح انفجاری دیده و شنیده ایم، می دانیم که مکانیزم عمل این ویژگی به این صورت است که وقتی روی انگشت خود را روی کاشی ها نگه می داریم، چند کاشی کوچک دیگر، در اطراف کاشی اصلی پدیدار می شوند که هر کدام یک عمل خاص و مربوط به اپلیکیشن انجام می دهند. برای مثال کاشی های کوچک پیرامون کاشی اپلیکیشن فیسبوک می توانند برای ایجاد یک پست جدید یا تغییر تنظیمات و چندین گزینه دیگر به کار بروند.

البته طبق آنچه تاکنون گفته شده، می دانیم که ویژگی کاشی های تعاملی فقط در گوشی های که مجهز به قابلیت لمس سه بعدی هستند، قابل پیاده سازی است. اما با یک ترفند کوچک می توان این ویژگی را برای همه گوشی ها فعال کرد. آن ترفند چیست؟

می دانیم که وقتی در صفحه استارت انگشت خود را برای مدتی روی یکی از کاشی ها نگه می داریم، کاشی ها به حالت شناور درآمده و امکان تغییر اندازه یا حذف کردن آن ها ایجاد می شود. اما می توان از این ژست حرکتی، یعنی لمس طولانی کاشی، برای پدیدار کردن کاشی های کوچک انفجاری استفاده کرد و در مقابل لمس طولانی مدت دکمه ناوبری استارت را برای شناور کردن و تغییر اندازه کاشی ها در نظر گرفت. به نظرتان این یک تغییر کوچک و مفید نیست؟

از آن جایی که در ویندوزفون و بیلد های در دسترس از ویندوز 10 موبایل، لمس طولانی دکمه استارت هیچ عکس العملی به همرا ندارد، می توان از آن به شیوه فوق استفاده کرد. بنابراین این پیشنهاد هم کاملا ساده و شدنی است.

دوستان حتما تا کنون متوجه شده اید که در بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل ژست تعاملی، لمس طولانی دکمه استارت، برای ویژگی کار با یک دست در نظر گرفته شده، بنابراین این پیشنهاد لغو می شود.     LOCK DELAY ENABLED      LOCK DELAY

 به تعویق انداختن زمان قفل از طریق اکشن سنتر

تصور کنید در حال یاداشت یک متن از روی گوشی در یک تکه کاغذ هستید، مطمئنا اگر برای مدتی بر فرض یک دقیقه (بسته به تنظیمات لاک اسکرین) با گوشی کار نکنید، گوشی قفل خواهد شد. این اتفاق حتی ممکن است چندین بار برایتان اتفاق افتاده و کلافه تان کند. یا یک حالت دیگر، تصور کنید در حال کار با یک برنامه یا انجام یک بازی هستید که ممکن است قفل شدن گوشی موحب از دست دادن برخی چیز ها در آن بازی یا برنامه شود. این مورد علاوه بر کلافگی ختی می تواند موجب دردسر هم شود.

پیشنهاد ما ایجاد یک دکمه (Toggle) در اکشن ستر است. تنظیمات این عملگر در قسمت تنظیمات مربوط به لاک اسکرین گوشی گنجانده خواهد شد و می توان تعیین کرد که با تپ کردن و فعال کردن این Toggle در اکشن سنتر، زمان قفل گوشی برای چه مدتی به تعویق بیافتد. سپس می توان با تپ کردن دوباره روی این Toggle آن را غیر فعال کرده و زمان قفل را به حالت عادی برگرداند.

شاید در نگاه اول تصور کنید این پیشنهاد خیلی مورد نیاز نیست. و صد البته برای برخی افراد بنا به عاداتی که دارند شاید اصلا کاربردی نباشد. ولی از آن جایی که وجود آن نیاز به قابلیت خاصی ندارد، به راحتی قابل پیاده سازی است. تام گوشی ها نیز می توانند از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند.

لینک رای دهیپیشنهادات شما

 

پیشنهادات کاربر گرامی، جناب پوریا حسن زاده

 • تعبیه یک منو برای خاموش و ری استارت کردن گوشی

توضیحات کاربر: در تبلت ها و گوشی  برای خاموش کردن آنها با نگه داشتن دکمه پاور دستگاه، منویی برای انجام  کاراهای بیشتر ظاهر شود و با یک بار زدن دکمه پاور، دستگاه فقط قفل شود.

لینک رای دهی

 • بهبود نحوه قرار گیری تصویر پس زمینه در صفحه استارت ویندوز موبایل

توضیحات: کاشی ها پس یک بازه زمانی کوتاه و البته قابل تنظیم، محو شوند تا تصویر پس زمینه به طور کامل نمایش داده شود.

لینک رای دهی

با تشکر از کاربر عزیز، پوریا حسن زاده، بابت این پیشنهاداتپیشنهادات کاربر گرامی، جناب حمید پرهام

کاربر عزیز پیشنهاد خود را در قالب یک طرح مفهومی که شامل تصاویر و یک فایل Word که حاوی توضیحات است، در اختیار وینفون قرار داده است. ضمن این که می توانید این طرح مفهومی را دانلود کنید، می توانید در ادامه توضیحات کاربر را هم مشاهده کنید.

توضیحات کاربر:

با نزدیک شدن به زمان ارائه ی نسخه ی عمومی ویندوز 10 دسکتاپ، می توان حدس و گمان های صحیح تری از نسخه ی موبایل آن داشت، چرا که ویندوز 10، سیستم عاملی یکپارچه برای تمامی دستگاه ها می باشد. مبنای ایده های زیر، فراهم ساختن حق انتخاب بیشتر در کار با سیستم عامل است.

Picture 1

 1. کاشی ها (Tiles): کاشی ها را آرایش کنید.

حالت زنده و شفافیت هر کاشی را مستقیما از صفحه ی استارت مدیریت کنید. هر کاشی می تواند حداکثر به پنج حالت مختلف تنظیم شود: معمولی، نیمه شفاف، زنده، زنده ی نیمه شفاف، شفاف. منطقی است که کاشی زنده نمی تواند شفاف هم باشد.

Picture 2

 1. کنترلر صدا (Volume Controller): تنظیم دلخواه و آسان تر صدا

کنترلر های صدا یک بخش پرکاربرد محسوب شده که با فشردن یکی از دکمه های فیزیکی تنظیم صدا، در بالای صفحه نمایان می شود. با کشیدن انگشت خود به چپ یا راست، صدا را کم یا زیاد کنید. همچنین با لمس آیکون کنترلر فعلی، بین کنترلرهای صدای زنگ و صدای برنامه ها جابجا شوید.

Picture 3

در حالت گسترده، می توانید صدای هر برنامه را به صورت مجزا تنظیم کنید.

 

 

Picture 4

 1. کنترلر پخش آهنگ (Music Controller): قدرت مانور بیشتر(تصویر 4)

با به کارگیری ژست های حرکتی جایگزین دکمه ها، فضای بیشتری برای قرار گرفتن محتوای مناسب فراهم می شود.

Picture 5

کنترلر را پین کنید تا با خیال راحت به کارتان ادامه دهید. همچنین می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید.

Picture 6

 1. تنظیمات (Settings): همیشه راه آسان تری هست (تصویر 6)

با استفاده از منوی همبرگری و کادر جستجو، مقصد خود را سریع تر بیابید.

 

 

Picture 7

 1. اکشن کرنر (Action Corner): خوبان همه جمع اند! (تصویر 7)

بارها شده برای یک کار کوچک مثل قطع اتصال از یک شبکه ی وایفای، به تنظیمات گوشی هدایت شده ایم، چرا که امکان انجام آن در اکشن سنتر وجود ندارد. اکشن کرنر این امکانات را به صورت یکجا، مستقیما در اختیار شما قرار می دهد. کافی ست با دو انگشت از بالای صفحه به سمت پایین سوایپ کنید (همانطور که اکشن سنتر را باز می کنید)، تا اکشن کرنر باز شود. برای جابجا شدن بین اکشن کرنر و اکشن سنتر، با دو انگشت روی صفحه به چپ یا راست اسلاید کنید.

Picture 8

در اکشن کرنر، عملکرد دکمه ها متفاوت است. در واقع اینجا دکمه ها نقش زبانه ها را ایفا می کنند. به عنوان مثال، با لمس دکمه ی وایفای، وایفای روشن نمی شود، بلکه  برگه ی مخصوص تنظیمات سریع آن نمایش داده می شود.

Picture 9

با نگه داشتن یک دکمه بیشتر از یک ثانیه، صفحه ی مربوط به آن در تنظیمات گوشی باز می شود (همانند اکشن سنتر).

Picture 10

عملکرد اکشن سنتر به همان صورت قبل است. در حالی که فلسفه ی اکشن کرنر، مهیا کردن گزینه های اضافی برای کاربر است.

Picture 11

در برگه مربوط به All settings، تمامی میانبرهای سریع را به صورت یکجا مشاهده می کنید.

 

 

Picture 12

 1. جابجایی سریع (Quick Switch): میانبری برای جابجایی میان برنامه های درحال اجرا (تصویر 12)

با دو انگشت، صفحه را به سمت چپ یا راست اسلاید کنید تا بین اپلیکیشن های مجاور در حال اجرا جابجا شوید.

Picture 13

 1. بستن سریع (Quick Close): میانبری برای خروج از برنامه ی در حال اجرا (تصویر 13)

با کشیدن صفحه به سمت پایین توسط دو انگشت، برنامه را ببندید.

 

 

Picture 14

 1. مرکز اشتراک (Sharing Center): مدیریت ورودی و خروجی گوشی (تصویر 14)

بَنِرِ برنامه ی مرکز اشتراک، فایل های در حال بارگذاری یا بارگیری را نمایش می دهد.

Picture 15

در مرکز اشتراک می توانید هر فایلی را که توسط انواع روش های به اشتراک گذاری شامل بلوتوث، وای فای، و اینترنت همراه، دریافت یا ارسال کرده اید را مشاهده کنید. تمامی فایل هایی که توسط مرورگر های سیستم عامل دانلود شده، تمامی تمامی فایل هایی که به وان درایو آپلود شده، و تمامی فایل هایی که توسط بلوتوث یا شبکه ی وای فای ارسال یا دریافت شده در این مرکز ثبت می شود.

Picture 16

امکان انتخاب یک پوشه ی پیش فرض برای ذخیره ی تمامی فایل های ورودی وجود دارد تا پیدا کردنشان راحت تر باشد.

لینک رای دهی

با تشکر از کاربر عزیز، حمید پرهام، بابت این پیشنهاداتپیشنهاد کاربر گرامی، جناب مهدی نیک ضمیر

nickzamir

mehdi nickzamir

 • اکشن سنتر باز سازی شده

توضیحات: کاربر عزیزمان پیشنهاد خود را برای اکشن سنتر یا نوار نافیکیشن ویندوز فون ارایه داده اند. ایشان اکشن سنتر را تماما باز سازی کرده و حالتی کاملا جدید به آن داده اند. با این که شاید برخی مولفه های آن با زبان و سبک طراحی مایکروسافت مغایرت داشته باشد، اما می توان از برخی نقاط آن مانند اعلان تعاملی مربوط به موزیک پلیر الهاماتی گرفت. به هر حال این شمایید که باید بررسی کرده و همه جوانب را در نظی بگیرید و نهایتا اگر از فیلتر شما عبور کرد به آن رای دهید.

لینک رای دهی

با تشکر از کاربر عزیز، مهدی نیک ضمیر، بابت این پیشنهاداکثر پیشنهادات مطرح شده جنبه عمومی دارند و از روی سلیقه شخصی طرح نشده اند. البته ما و شما چندین پیشنهاد دیگر هم داشته و داریم که متاسفانه با آن چه مایکروسافت تصمیم دارد در تناقض است. برای مثال وجود یک صفحه دسکتاپ برای ویندوز 10 موبایل برای بسیاری جذاب و مهم به شمار می رود و ما هم این مورد را در مطالب قبلی عنوان کرده ایم. اما مایکروسافت رسما اعلام کرده که هیچ برنامه ای برای تعبیه دسکتاپ در ویندوز 10 موبایل ندارد، تا جایی که حتی ویندوز 10 در تبلت های کوچک تر از 8 اینچ هم دارای دسکتاپ نخواهد بود و همان رابط کاربری ویندوز موبایل را ارایه خواهد داد.

به هر حال این شما هستید که باید این پیشنهادات را مورد بررسی قرار داده و با توجه به نیاز و البته با در نظر گرفتن همه کاربران و خود سیستم عامل، به آن ها رای دهید. این شما هستید که باید انتخاب کنید کدام یک از پیشنهادات فوق واقعا کاربردی هستند.

منتظر نظرات سازنده شما عزیزان هستیم.

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
aria
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

خوشم اومد. ماکروسافت گوش شنوایی داره خداروشکر،
میگم راستی این آخرین ورژن ویندوز ۱۰ موبایل. تو برنامه تماس history نداره واقعاً؟

  Sina
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  چرا برا موضوعات تکراری هی صفحه و لینک جدید باز می کنین برای رای گیری مثلا همین کرتانا یه لینک هست که تقریبا 45 هزار نفر بش رای دادن چرا از همون استفاده نمی کنین ؟ بهتر نیس ؟ اینجوری رای ماها هم به اون تعداد اضافه میشه و مطمنا اثرگذاری بهتری خواهد داشت
  اینم لینک کرتانای فارسی با 43 هزار رای :
  https://windows.uservoice.com/forums/265757-windows-feature-suggestions/suggestions/6577197-cortana-with-persian-language-support

   علی گلشن
   پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

   سینا جان، اون کرتانا توی یوزر وویس ویندوز مطرح شده، اما خود کرتانا یه یوزروویس دیگه داره که مردم میان زبان های خودشون رو اونجا برای رای قرار میدن که متاسفانه کرتانای فارسی در یوزروویس اصلی خود کرتانا رای زیادی نداره.

    iviilad
    پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

    اقای گلشن حداقل اون لینک یوزر ویس ویندوز رو زیر کرتانای فارسی یزارید.. احتمال صفر درصد داره که به این زودیا به اون تعداد رای برسه..
    در ضمن چقد اماتور پیشنهادشو دادین.

   qAMIRp
   پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

   راست میگه.هدفتون چیه؟چه فرقی داره کی درخواست رو داده باشه.مهم اینه که هممون یه جا متمرکز شیم

    qAMIRp
    پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

    آقای گلشن.اگر تو یوز ویس تو قیمت تاپ نگاه کنید از نظر امتیاز دهی استور برای ایرانی ها اوله و کورتانای فارسی سوم.اونام به رای دهی بالا اهمیت میدن.تو این زمان محدود چه طور میشه تو یه درخواست جدید این همه رای رو جمع کرد.
    راستی من تو اون لینک امتیاز دهی که برا کورتانای فارسی اول پست زدید درخواست برای فارسی شدن ندیدم.فقط صفحه مخصوص کورتانا برا زبان های مختلف بود.لطفا یکبار چکش کنید و لینک مربوطه رو جایگزین کنید.

    یه سوال:یوزر ویس ویندوزفون با ویندوز صفحه درخواست هاش فرق داره؟

     رضا رجب زاده
     پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

     سلام
     یوزر وویس ویندوز فون با یوزر ویس کرتانا کاملا جدا هستن و نستقل از هم عمل میکنن.
     اون لینکی که مربدط به کرتانا فارسی هستش تو یوزر وویس ویندوزفون ایجاد شده.
     چون ما قبلا یه همچین اشتباهی کردیم و ادمین اومد جلوی پیشنهاد رو بست و فپغیر فعالش کرد، واسه همین اینبار اومدیم مستقیم تو یوزر وویس خود کرتانا پیشنهاد گذاشتیم. و چون پیشنهاد های مطرح شده برای فارسی شدن کرتانا تو یوزر وویس کرتانا چندان رای زیادی نداشتن، ما یه پیشنهاد دیگه ایجاد کردیم.
     هم اینکه چون پیشنهاد ما و کاربرای دیگه برای کرتانای فارسی یک هدف دارن، واسه همین متمرکز بودن یا نبودن فرقی در اصل موضوع ایجاد نمیکنه و ارای همه پیشنهاد های ایجاد شده برای کرتانای فارسی شمارش میشن

  مهدی اخلاقی
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  چرا داره.
  بعد از آپدیت واسه منم وجود نداشت ولی بعد از هارد ریست اومد

Miladsahraie
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

به نظر من نقطه قوت ویندوز کاشی هاش هست که باید مایکروسافت خیلی بیشتر روش کار کنه و دست کاربر رو بیشتر باز بزاره برای ارایش کاشی ها که تو مطلبتون هم اشاره ای بهش شده بود و دوم این زمینه سیاه هست که اگر بشه با تصاویر یا رنگ عوضش کرد خیلی خوب میشه ، در کل ظاهر ویندوز باید عوض بشه

bahman(grander)ا
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام نویسنده ی عزیز
به نظر من منوی چارم میتونه برای ویندوز فون خیلی کاربردی باشه و توی این منو بشه برنامه ها یا ویژگی های پر کاربرد رو جای داد و ویرایش کرد.مثل ترم افزار پیام رسانی و …
همون حالت که گفتید برای خاموش و ری استارت کزدن گوشی رو میشه توی چارم،به عنوان حالت پاور قرار داد و بشه ویژگی های جدید هم حتی اضافه کزد.
مثل بشه لاگ اوت کرد و موقع لاگ این کردن بشه به حالت های کیدز کرنر و اپس کرنر و ادمینستریتور دسترسی داشت که خیلی میتونه. کاربردی تر باشه.

یا اینکه موقع راه اندارزی گوشی،از یوزر درباره ی چپ راست بودن و یا چپ دست بودن سوال بشه و بر این مبنا،جای منوی همبرگری و … رو عوض کرد تا دسترسی اسان تر بشه.

در ضمن ،چون منوی همبرگری بالای صفحه هست،دسترسی به اون قسمت دشوار هست و نیازمند کار کردن با دو دست هست.
فکر کینم اگه بشه این منو رو با سوایت کردن از کناره های صفحه ظاهر بشه خیلی بهتر میشه.و کارکردن زو لذت بخش میکنه

poorya_1
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام
اقا رجب زاده خسته نباشید
با تشکر که پیشنهاد های بنده در سایت قراردادید. ?

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  با تشکر از شما که با وینفون تعامل دارین

وحید
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

یه مشکلی که گاها پیش میاد اینه که موقع کار با برنامه خاصی یا یک بازی که بالای صفحه دکمه های مخصوص خودش رو داره در همون هنگام به نوتیفیکیشن مثل پیام ظاهر میشه. راهی هم نیست که اون نوتیف رو سریع حذف کنیم. بلکه باید صبر کنیم تا خودش کرکره وار محو بشه. دوستان راهی پیشنهاد ندارن؟

  بردیا
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  کار نداره که.بکشش کنار.

hassan7
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

به جز سه چهارتا اولی بقیه جالب نیستن و بعضی هاش که به درد بخورن به صورت جذاب تر در ویندوز ۱۰هستن دسکتابم تو گوشی بدرد نمی خوره وچیزی روش نصب نمیشه ومثله ویندوز ار تی میشه سرنوشتش

hasan
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

به نظرم ویندوز موبایل ۱۰چند تا قابلیت می خواد تا عالیشه
۱-توانایی اضافه شدن تصویر زنده یا نیمه زنده به لاک اسکرین و بکگراند
۲-قابلیت گذاشتن تصویرهای بینگ بر روی بکگراند کورتانا به دلخواه
۳-قابلیت تتغییر چند تصویر (انتخاب چند تصویری) در بکگراند ولاک اسکرین(لاک اسکرین قبلا بود)
۴-اضافه شدن یک انیمیشن زیبا بعد از باز کردن قفل
۵-کاشی های تعاملی
۶-کاشی های زنده بیشتر با ابعاد بیشتر
۷-شاخو برگ دادن به قسمت های مختلف از جمله پیپل مثله قراردادن یک شبکه اجتماعی درآن
۸-قرار دادن دوتم مختلف مثله سیاه وسفید با عنوان رنگی یا شیشه ای که رنگی دارای همون تم های مشکی وسفید باشه وشیشه ای ان دارای تم های شیشه ای کدر یا مات باشه واستفاده هرچه بیشتر از مشتقات رنگ سیاه وسفید مثل خاکستری وسفید تیره در تم های کلی سیاه وسفید
۷-استفاده از یه تم حرکتی برای اوردن سرچ در صفحه اپلیکیشن لیست واضافه شدن دکمه میکروفن برروی ان برای سرچ کلامی وجستجوی کلی تر درهمه شاخه ها از اس ام اس تا تماس و موزیک وحتی کاشی تقریبا مثله آی او اس
۸-اضافه شدن یه ژست حرکتی برای سرچ جامپینگ لیست دقیقا مثله ویندوز ۸دستکاپ که با جمع کردن صفحه که حروف اول برنامه نمایش می داد وانتخاب می کردی
۹-توانای استفاده با دو نرم افزار همزمان
۱۰-انیمیشن زیبا تر برای تنظیمات
۱۱-راحت تر جابه جا شدن برای وب گردی در مرورگر اج برای جابه جایی بین زبانه ها
۱۲-گرافیک بیشتر و خوشگل تر شدن هر چه بیشتر سیستم عامل وفانتزی تر شدن اخه مردم بیشتر می پسندند
البته نماند الانم عالییی کلا با چیزی عوضش نمیکنم واینا رو برای به تر شدن گفتم راستی
۱۳- پشتیبانی از سنسور های بیشتر وپرداخت الکترونیک وسنسور اثر انگشت با قابلیت انتخاب رمز یا اثر انگشت یا هردو
۱۴- وای فای دیزایر ویواس بی ان دگو
بچه ها شما چرا اصرار دارید گوشی رو مثله کامپیوتر شخصی ببینید به شخصه من حالت ساده خاموش وروشن شدن با پاور رو بیشتر دوست دارم تا ده تا حالت مختلف تواین مسائل هر چه بیشتر شاخو برگ بدیم به نظرم کار را برای کاربر پیچیده می کنیم نه امکانتو بیشتر ،باید سادگی در غالب کاربردی بودن باشه نه همه چی رو باهم داشتن درغالب امکانات اینطوری میشه اندروید واصلا نمیپسندم به شخصه وبه نظرم بقیه هم موافقن

yaser
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام
نحوه اینتزنت رسانی به برنامه ها رو بزاریدینی وقتی نت گوشی رو روشن میشه شخص بتونه برنامه های ک ازشون استفاده نمیکنه و با اینترنت کارمیکنه اینترنت رسانی روبه اون برنامه یا برنامه هارو قطع کنه تا برنامه ای ک باهاش کارمه کنه بهتربشه وسریعتر بتونه کارهاشوانجام بده
ممنون

محمدرضا
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

آقا کفم برید… این پیشنهادا واقعا خیلی توپن، هرجایی گیرتون میاد لینک بذارین تا مردم رای بدن. خیلی حیفه فقط در حد یک پیشنهاد باقی بمونن و عملی نشن…

احسان13
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

من هز تمامش خوشم اومد مخصوصا اون قسمتی که کاشی ها در یه بازهی زمانی مشخص محو شوند و فقط عکس تصویر زمینه باشه.خیلی خیلی جالبا قشنگ میتونه باشه.

hasan
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

دسکتاب موبایل در واقع همون اپلیکیشن لیست ودستکاب خالی در کوشی اصلا به درد نمی خوره و سرنوشت ویندوز آر تی رو داره به نظرم تبلت ها هم بتید از ویندوز فون استفاده کنند فقط به صورت افقی مثله همن چیزی که تو اندروید و ای اوس است وقضیه لپ تاپ ها وسرفیسو از این قضیه جدا کنند

محمدرضا
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

آقای رضا رجب زاده ی عزیز. لطفا لینک اینا رو به سایت هایی مثل wmpoweruser.com و… بده ملت بریزن رای بدن، واقعا حیفه.

mohsen
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

دوستان عزیز چرا کرتانارو باز میکنم مینویسه:
sorry but I cant speak your language در صورتی که زبان گوشیم انگلیسیه
چکار باید بکنم؟؟

  مهدی اخلاقی
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  باید ریجن گوشیت رو united state بزاری

امیر
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

موارد زیر هم جاش خالیه
1- پروفایل برای زنگ
2- فعال کردن بلوتوث مستقیما از طریق گزینه share
3- غیر فعال کردن صدای delivery پیامک
4- اکولایزر صوتی
5- اسلاید عکسها برای تصویر پس زمینه

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

نصب کردن کیبورد های بیشتر رو هم به پیشنهادات اضافه کنید

hamedagule
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

متوجه یه چیز جالب تو here maps شدم . امتحان کنید :
وقتی به کرتانا میگی where am i ؟ یه نقشه میاره حالا به جای باز کردن here maps روی اون کلیک کنید .
here maps کلا تغییر میکنه تو تنظیمات میتونید صدای navigation رو به حالت پیشفرض روی یه نرم افزار دیگه قرار بدید . خلاصه من که ندیده بودم چیز جالبیه. امتحانش کنید.

مهدی خیراندیش
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

خداییش ظلمه مایکروسافت این ایرانی خلاق رو که اینهمه طرح باحال و توپ ارایه کرده استخدام نکنه،پیشنهاداتش واقعا محشره 🙂 مخلصتم!

خشایار
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

کاشکی این دلیور مسیج هم درست میشد، خیلی بده جدا یک پیغام میده.
همون زیر مسیج تیک بخوره خیلی خوب میشه

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  این مشکل رو تو مطلب قبلی یعنی “درد دل های ویندوزفونی” مطرح کردیم و امیدواریم به زودی تدبیر بهتری برای این مورد تو ویندوز 10 اتخاذ بشه

Hadi
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

اقا این طرح ها خیلی عالین. کاش بشه مایکروسافت انجام بده این ها رو. کاش میشد خودمون یه سیستم عامل رو میساختیم با این ویژگی ها..

pirooz
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام.ای کاش نویگیشن فارسی هم در ایران راه اندازی میشد و قابل اجرا بود.

میلاد
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام و درود،
آقای رجب زاده خیلی وقت پیش یک پیشنهاد داده بودم برای مدیریت امنیت گوشی از راه دور
https://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/8061558-remote-protection-using-sms
آیا این پیشنهاد هم در تناقض‌ها قرار می‌گیره؟

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  سلام دقیقا همین مورد تو گوشی های ایفون، اخیرا باعث بروز مشکلاتی شده. به این نحو که اگه شخصی به اون کلید شما که از طریق اس ام اس به گوشی ارسال می کنید رو پیدا کنده می تونه گوشیتون رو کنترل کنه.
  ولی اگه به باد داشته باشین خبری ارایه کردیم که مایکروسافت تو اپدیت دوم ویندوز فون 8.1 ویژگی به اسم encrypt protrction گذاشته
  این ویژگی باعث میشه که گوشی حتی پس از دزدیده شدن هم کاربردی نداشته باشه. اینطوری که اگه شما یه پین کد برای گوشیتون گذاشته باشین دیگه هیچ کس به غیر خودتون نمیتونه از گوشی استفاده کنه. حتی هارد و سافت ریست هم این پین کد رو از بین نمیبره چون به محض هارد ریست شدن، گوشی مشخصات اکانت قبلی و درخواست پین کد رو خواهد کرد.. بنابراین این روش خیلی بهتر از روش اس ام اس که می تونه باعث بروز مشکلاتی هم بشه، بهتر هستش

   میلاد
   پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

   با تشکر از توضیحات خوبتون 🙂
   البته میشه یکم پیشرفته تر باشه که تعیین کنیم از یک سری شماره خاص فقط پیروی کنه اینجوری امنیتش خیلی بیشتر میشه.

طوفان
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

آقا تو رو خدا یکی بهم کمک کنه!!!!!!!!!
عکسای توی مموری کارت یهو پرید آهنگامم پرید اصلا” هم پیدا نیستن ولی همون حجم اضافه شده به قسمت other گوشیم..
خیلی واسم مهم هستن اون عکسا,یه راهی بگین تو رو خدااااا…!!!!
lumia 830

mohammad2858
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام دوستان
به نظرتون اگه بجای اینکه بخوایم پیامارو توی قسمت پیام،،یا برنامه های پیام رسان با این روش فعلی حذف کنیم،اگه میشد مثلا با کشیدن پیام ورودی به سمت راست و برای حذف پیام ارسالی با کشیدن پیام به سمت چپ، میشد اونارو حذف کرد بهتر نبود؟
البته نحوه ی مارک کردن پیام ها خیلی خوبه
ولی پاک کردن تکی پیاما توی همه ی سیستم عامل ها چند مرحله ای هستش،
به نظرتون این راه اسون تر نیست؟

1_poorya
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام
اقای رجب زاده
بنده به تازگی پیشنمایش ویندوز10 نصب کردم ودر ان هم مثل ویندوز10 موبایل در حالت تبلت دسترسی به دسکتاپ داده نمی شه لطفا پیشنهاد محو شدن کاشی ها برای ویندوز 10 نیز بگدارید .
با تشکر

mohammad amin
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام
در مورد اون پیشنهاد حذف شده،نمیشه کاری کرد که مثلا با دو بار کلیک پیاپی روی دکمه هوم به تنظیمات کاشی ها بریم،با نگه داشتن دکمه هوم صفحه استارت پایین بیاد(همون طور که گفتید) و با نگه داشتن روی کاشی ها،کاشی های تعاملی نمایان بشه؟

iq021
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام
یه قابلیت خیلی خوب هم اضافه شده که فک نکنم کسی بهش پی برده باشه و اونهم اینه که بدون نرم افزار میتونید با double tap گوشیتونو قفل کنید

سید مجتبی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

گذاشتن تصویر دلخواه بر روی هر کاشی بطور جداگانه گذاشتتن نام جدا بر روی هر کاشی بطور جداگانه اضافه کردن فونت نستعلیق به تایپ

reza
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

اقا این کلش اف کلنز واسش بیاد خیلی بیشتر مشتری جلب میکنه نمیدونم مشکلشون چیه که واسه ویندوز نمیدنش بیرون

یوسف
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

آقا مشکل فرستادن فایل با زاپیا یا شیر ایت تو وین ۱۰ حل شده؟؟؟

  اردلان
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  شر ایت و زاپیا هیچ مشکلی برای ارسال و دریافت فایل در ویندوزفون 8.1 ندارند ! بنده بارها فایل های خیلی سنگین رو باهاشون هم به اندروید و هم به ios انتقال دادم
  کمی قلق داره ! سعی کنید آسونه!

   یوسف
   پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

   منظوره منم همین قلقشه بیرون از خونه و جاهایی که وای فای نیس فرستادنه یه فایل یه مقدار سخته.

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

با عرض سلام وخسته نباشید،یکی خواسته دیگه کاربرا این جابجا شدن نوشته فارسی و انگلیسی هست لطفا برسی کنید ،یکیم دلایورتی اس ام اس تو هر اس باشه چیزی به اسم موبایل اپراتور نباشه

hossein
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

ایده هاتون رو توی توییتر و اینستگرام ی هشتگ بزنید همه دنیا ببینن

jasem
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

اقا اگه میشه قفل اپلیکیشنها رو یکی بذازه
الان میشه فقط با کاشی نرم افزار رو قفل کرد و اگه از قسمت تمامی نرم افزارها رو اجرا کنی قفلی در کار نیست

tsdv
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

ممنون از این همه پیگیری!!!خسته نباشید!
اگه ممکنه پیشنهاد بدید یکم نرم افزار موزیک رو هم ارتقاء بده مایکروسافت!!!والا موزیک سیمبین از این کامل تر بود!!!چیزایی مثل most played,recently added,recently played و…
کلا فکر کنم اگه یکم از سیمبین تقلید کنه،خیلی از ضعف های ریز و کوچیکش از بین میره!!!?

امید
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام
بچه ها یه سوال داشتم.این مسیج دلیوری که بصورت یه اس ام اس میاد تو وینفون ۸.۱ ایا تو این بیلدهایی که از ویندوز ۱۰ اومده درست شده یا بازم مثل سابق با اس ام اس اطلاع میده؟

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  فعلا که مثل سابق هستش ولی ویندوز موبایل هنوز خیلی چیزای جدیدی بهش اضافه خواهد شد

erfan95
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

Aqa b nazare man ye pishnahad bedid k vaqti gushi lock has btunim berim tu sms ya zang ya injur chiza

اردلان
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

با سلام
با کمال احترام خدمت آقای حمید پرهام
بنده با تمام طرح های مفهومی شما مخالفم
چون این پیچیدگی زیاد ،باعث میشه سیستم عامل مثل اندروید سنگین بشه و به هنگ و لگ بیوفته!!!!
من سادگی ویندوزفون رو میپسندم و امیدوارم طرح های شما مورد قبول قرار نگیره!
من احساس میکنم کسی که این ویژگی ها رو میخواد باید اندروید رو انتخاب کنه!
سادگی ویندوزفون اون رو خاص کرده!!!
امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم
موفق باشید

  حـ می ـد
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  منظورتون رو از این درست تر نمیشد برسونین اصلا ?

viper
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

من اینم میخوام بکگراند برای برنامه photo,مثل وین ۸ من اونو میخوام اگه لینکی هست واسش بگین من برم رای بدم خواهشا،

مجتبی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

این همه تغییرت اعمال بشه میشه اندروید
و هنگی ایجاد میشه امکانات باید معقول باشه

سید علی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام دوستان کرتانا همون که نوشته ایران خالی به اون رای بدیم یا اون که نوشته اضافه شدن زبان فارسی به کرتانا این دو تا یکی رو حذف کنین که رای ها خراب نشه

aligoli68
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

راستی اینم بگم که حتما همتون میدذونین که میشه بی نهایت رای ساختگی داد من الان از ارای دویست شروع کردم میرم تا سیصد . نحوی رای دادن خیلی راحت ایمیل رو وارد میکنی رای میدی گزینه خروج رو میزنی یه ایمیل ساختگی و الکی دیگه دوباره رای دوباره خروج دوباره یه ایمیل الکی دیگه دوباره رای دوباره خروج همین رو تکرار کنین تا بینهایت من برم که بکنمش سیصد یا علی . من دارم به همون که نوشته ایران رای میدم ها اگه اشتباهه بگین لطفا ممنون . درضمن علی آقا اسکوئاد مدرن کامپت کی دوباره درست میشه اولی گفتین پر شد

بهروز
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

بعد یکسال استفاده از ویندوزموبایل

اول بجای صحبت از تم و بگگراند و زیبایی باید مشکلات و کمبودها رفع بشه
مشکلات گوشی خودمو میگم شاید بقیه نداشته باشن
اول از همه
کار با shareit هستش باید مستقل بشه لازم نشه به یک وای فای متصل شی
دوم قضیه OTG
سوم resumeingبرای برگشت برنامه که تو اعصابه
چهارم یک مرورگر عالی امیدوارم اج این مشکلو برطرف کته
پنجم دانلود منجر حرفه ای مثل adm
و دانلود در بكگراند

اینها که رفع شه وینفون به اندازه کافی زیبا هست در بدترین حالت زیباتر ازبقیه
البته من لومیا۷۳۰دارم و یکبار سری اول ویندوز ده نصبیدم
شایدم تا الان رفع شدن این قضایا
ممنون از سایت خوبتون

  اردلان
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  من با حرف شما کاملا موافقم ، باید مشکلاتت رو حل کرد نه اینکه سیستم عامل رو سنگین کرد!
  در ضمن دوست من ، شر ایت و زاپیا بدون مشکل و بدون نیاز به مودم جداگانه کار میکنند ، من هر روز ازش استفاده میکنم و کلی فیلم و سریال رو رد و بدل میکنم

رضا
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

دوستان سلام

من 640 XL دارم. اما نمیتونم قابلیت Reset Protection رو فعال کنم. اصلا همچین چیزی تو صفحه Find My Phone وجود نداره.

کسی میدونه چرا؟

مهرشاد
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

یکی از مشکلات ویندوزفون عدم ست کردن IP, geatway, dns بصورت manual است، این قسمت برای کسانی که با internet زیاد کار می کنند یا در کارهای شبکه واینترت هستند قسمت خیلی مهمی هست.
این ویژگی در ویندوز نیست و در قسمت Wi-Fi این مشکل جدی برای ویندوزفونه و قرار دادند این بخش خیلی لذت بخش میشه.

حـ می ـد
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

خسته نباشین آقای رجب زاده، ممنون!

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  ممنون از شما

بهنام
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

اقا اینا درست ! درصد کنار باتریو لطفا بذارین رای بدیم خیلی مهمه بوخودا:D

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

وای فای دایرکت مهمترین چیزه

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

لینک کرتانای فارسی مشکل داره انگار
اصلاحش کنید

یکی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

برای من مهمتر از اینها
1-otg
2-wifi direct
3-مشکل resuming

ولی ایده آقای حمید پرهام و برای action center خیلی جالب بود.

  حـ می ـد
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

  ممنون دوست عزیز!

مازيار
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

هنوزم جاي تيك دليوري اس ام اس ها روي خودشون خاليه، اين مورد خيلي آزار دهنده هست

Keyvan.mp
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

خداکنه که برای قفل کردن گوشی اثرانگشت هم باشه، اثر انگشت از روی صفحه اسکن بشه بعد گوشی باز بشه، اگه بشه کی خیلیییییی خوبه

مجتبی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام به همه. به نظرم یکی از جزئیات مهم دیگه، شفاف شدن نوار تنظیم ولومه. مخصوصا وقتی که دکمه های کنترلر موزیک هم هست. اینجوری وقتی ولوم کم یا زیاد میشه، بخش زیادی از صفحه اشغال میشه. به خصوص تو حالت تمام صفحه.

علي
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

آقا otg رو ساپورت ميكنه؟

hassan7
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

نظرا مارو هیچکدومو لینکشو قرار نمیدید

موسوی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام ب همه.
دوستان اگه با سیستم عامل ios کار کرده باشن. یه قسمت داخل app store هست ب نام wishlist ک برنامه ها و بازی هایی ک پولی هس رو اونجا اضافه میکنی و در صورت رایگان شدم ب راحتی مطلع میشی.اگه کسی بتونه همچین چیزی رو ب گوش دوستان microsoft مون برسونه فکر میکنم ی قابلیت جالب ب store اضافه بشه

پویا
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

بچه ها لطفا به این مطلب رای بدید تا مایکروسافت مسیریابی نقشه ایران رو ساپورت کنه،هر تعداد دیوایس که دسترسی دارید باهاش رای بدید،ممنون
http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/4554879-add-iran-to-here-drive-turn-by-turn-voice-guided

MAT
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

آقا اینم اضافه کنید که وقتی یک شماره برای دو نفر ذخیره شده ، وقتی از اون شماره زنگ زده میشه هر دو نفر نشون داده بشن …

mspforg
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

سلام …
ممنون از مطلب مفیدتون … یه جورایی اینسایدر اختصاصی ما ایرانی هاست .
دو تا مطلب من همیشه یادم بوده البته در ادامه مطالب مفید دوستان که خیلیاش همنظر خیلی از امثال منه ویندوز فونی ها بوده : 1 وقتی توی پلتفرمهای آندروید و آی او اس از ussd کد استفاده میکنید وقتی جواب این کد میاد دیگه صدایی نداره و در واقع نیازی به صدا نیست و منطقی هم هست چون داریم به صفحه نگاه میکنیم و در حال استفاده از گوشی هستیم و نیازی به اعلان با صدا نیست و این مورد برای من که از بعضی برنامه های بانکی و غیره استفاده مدام میکنم اصلا خوشایند نیست ( باید گوشی رو تو حالت بیصدا بذاری ) تنظیم خاصی براش پیدا نکردم 2 مورد بعدی سرچ کلی گوشیه که واقعا درست انجام نمیشه مثلا اگر فایلی در یادداشتها و یا برنامه آفیس باشه و یا احتمالا قسمتهای دیگه گوشی … در زمان سرچ اونارو نشون نمیده بهتره به نظر من اینا لحاظ بشه و یا یه قسمت تنظیم داشته باشه …. با تشکر مجدد و فراوان فعلا این 2 مورد به نظرم اومد , بیشتر موارد رو توی ویندوز 10 میشه دید که خوشبختانه لحاظ شده و دوستان هم به نکات خوب زیادی اشاره داشتند . موفق باشید

mspforg
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

البته دوستان توجه کنن میشه فولدر دلیویری اس ام اس رو در حالت موت ( بدون اعلان ) قرار داد من این کار رو انجام دادم و مشکلی باهاش ندارم اگرم بخوام اطلاع پیدا کنم که اس ام اس رسیده یا نه به فولدرش نگاه میکنم .

ashkan
پاسخ دهید جمعه 20 تیر 1394

یه مشکلی که در قسمت اس ام اس ها در ویندوز ۸.۱ وجود داره اینه که اگر یه نفر دو تا شماره داشته باشه و با اون شماره ها به شما اس بده و شما دو تا شمارشو با یه اسم تو کانتکت هاتون ذخیره کرده باشید، اس هاش در قسمت اس ام اس ها تو یک فولدر با اسمی که ذخیره کردید میاد، حالا اگه شما اسم اون شخص رو از کانتکت هاتون حذف کنید در قسمت پیامها همه ی پیام ها در یک فولدر به نام یکی از شماره ها دیده میشه و شماره ی دیگه از بین میره.

بهروز
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

برای این کاشی تعاملی:

برنامه هایی که از این قابلیت پشتیبانی میکنن با لمس اول تعاملی بشن و با لمس دوم کلن باز بشن.
فکر نمیکنم بد باشه.
یا حتا دابل تب روی کاشی برای حالت تعاملی

رضا
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

آقااینم اضافه کنید که وقتی بااینترنت سیم کارت هستیم،کدوم برنامه هافقط بتونن ازاینترنت سیم کارت استفاده کنن.مثل آیفن.

hadi
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

گوشی های اپل یک قابلیتی دارن که میشه با دکمه هندزفری عکس گرفت. من این پیشنهادو مطرح کردم لطفا رای بدین بهش
https://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/8809408-take-picture-by-headphone-s-key

amir72hawk
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

واسه چی لینک رای دهی به کاشی های تعاملی رو برداشتین؟؟؟؟!!!!!!
دلیل نمیشه چون تو بیلد جدید با نگه داشتن دکمه استارت کیبرد تو 3 تا گوشی شناور میشه این ایده عملی نباشه…………..
میشه وقتی تو صفحه استارت هستیم با نگه داشتن دکمه استارت کاشی ها شناور بشن و موقعی که در حال تایپ هستیم با نگه داشتن دکمه استارت کیبورد شناور بشه…..
لطفاً لینک رای دهی رو مجدداً قرار بدید

ali
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

سلام
لطفا یه نگاه به Top ideasبندازید خیلی عقب افتادیم هااا…

فرشاد
پاسخ دهید دوشنبه 23 تیر 1394

سلام
یکی دیگه از قابلیت های مورد نیاز ارسال برنامه ها هست
نمیدونم در ویندوز 10 یا حتی 8.1 ایا چنین قابلیتی وجود داره؟
داخل اندروید با zapya میتونی برنامه ها رو براحتی ارسال کنی

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 24 تیر 1394

سلام دوستان

نمیدونم این مورد وجود داره درون ویندوزز ۱۰ موبایل یا نه :
یه بخش برای نوشتن پیام پیش نویس داشته باشه که بعضی اطلاعات مثله شماره کارت رو توش قرار بدیم و در صورت لزوم درون پیامک ازش استفاده کنیم

ممنون میشم این مورد رو هم در نظر بگیرید ‎:)‎

  محمدرضا د
  پاسخ دهید دوشنبه 30 تیر 1394

  دقیقا چیزی به نام پیش نویس در بخش پیام رسانی (sms) ویندوز 8.1 هست.

معین
پاسخ دهید سه شنبه 24 تیر 1394

سلام، آقا من چیز زیادی از مایکروسافت نمیخوام فقط یه زحمت بکشه توی انتخاب نوشته ها یه گزینه select all قرار بده . دهنم سرویس شد تا یه متن سه صفحه ای رو highlight کردم. فک نمیکنم خواسته زیادی باشه

پیمان
پاسخ دهید سه شنبه 24 تیر 1394

سلام دوستان من ی لومیا540 دارم امروز از ویندوز 8.1 دنیم به ویندوز10 اپدیتش کردم بعد این که اپدیت تموم شد گوشیم روشن شد ولی نصف صفحش فقط کار میکنه و تصویر نمایش میده و بقیش کار نمیکنه و سیاهه .چیکار کنم بنظرتون لطفا راهنمایی کنید ممنون

  مصطفی
  پاسخ دهید یکشنبه 5 مرداد 1394

  Lumia Software Recovery Tool
  با این برنامه و حدود 1 گیگ دانلود راحت گوشی به حالت اول بر می گرده
  ناراحت نباش

محمد حسین
پاسخ دهید پنجشنبه 26 تیر 1394

برا قسمت زبان به جا این که دنبال رای برا سایت خودتون باشید برید لینک پر امتیاز ترین در خواست زبان فارسی که 6 مین زبان پر امتیاز ازش حمایت کنین

محمد حسین
پاسخ دهید پنجشنبه 26 تیر 1394

من چجوری ایده هایی که در سایت زدم رو براتون پیشنهاد بدم مثل اینها؟

1naQd.ir
پاسخ دهید یکشنبه 29 تیر 1394

ما از کمبود برنامه هایی از حمله فشرده سازی زیپ و رار رنج می بریم.
از برنامه برای پشتیبانی از دفترچه تلفن رنج می بریم.
از ….
رنج می بریم انوقت میایید میگید کرتانای فارسی می خواهیم؟؟؟!

مصطفی
پاسخ دهید یکشنبه 5 مرداد 1394

بهترین کاری که ماکروسافت می تونه بکنه اینه که مثل اپل جیلبرک و توییک درست کنه!
کسایی که فکر می کنند جیلبرک کار چند تا هکر هست خیلی اشتباه می کنند.جیلبرک توسط خود اپل پخش میشه تا از خلاقیت همه مردم در سیستم عامل استفاده بشه

مصطفی
پاسخ دهید یکشنبه 5 مرداد 1394

نظر دیگه من اینه که اگر یک برنامه کار امد طراحی شود که پردازش برنامه ها درون لبتاپ انجام شود ولی برنامه داخل گوشی اجرا شود دنیا رو منفجر میکنه
این کاملا با برنامه ای مانند splashtop متفاوت است که صرفا گوشی را تبدیل به مانیتور میکنه.باید برنامه ای باشه که پردازنده و گرافیم را در اختبار سیستم عامل گوشی قرار بدهد

محسن حیدری
پاسخ دهید دوشنبه 6 مرداد 1394

سلام منم یه پیشنهاد برای بهبود ویندوز ۱۰ موبایل دارم ،اگه میشد از دکمه هدفون گوشی بعنوان شاتر دوربین استفاده کرد ،عکسهای بهتر وبا کیفیت تری میشد بگیری
درست مثل ایفون ،چون هرچه قدر هم لرزش گیر خوب کارکنه موقع فشردن شاتر دوربین ،گوشی کمی میلرزه در این مواقع اگه هندزفری رو به گوشی وصل کنیم و از دکمه هندزفری برای ثبت عکس استفاده کنیم خیلی خوب میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,