اگر به خاطر داشته باشید (که حتما دارید)، مایکروسافت در طی برگزاری کنفرانس خبری خود در رویداد E3 2018 خبر از به خدمت گرفتن پنج استودیوی جدید داد که به لاین آپ خود اضافه خواهد کرد. چهارتای این استودیوها، آن‌هایی بودند که در حقیقت خود مایکروسافت بر پا کرده بود. پنجمین استودیو، The Initiative بود یک استودیوی کاملا تازه و جدید که تماما توسط خود مایکروسافت پا گرفته بود که دارل گلاگل (Darrell Gallagher)، مدیر سابق Crystal Dynamics سرپرستی آن را برعهده دارد. خبرهای تازه‌ای از این استودیو منتشر شده که در ادامه خواهید خواند.

از آن زمان به بعد و پس از این که The Initiative به عنوان استودیوی جدید مایکروسافت معرفی شد، آن‌ها بسیار شلوغ و پرکار بوده‌اند و همیشه در حال جنب و جوش نشان داده‌اند. چند هفته پیش گزارشی از این شرکت منتشر شد که اعلام می‌داشت یکی از سران ارشد شرکت راکستار که سابقه کار در پروژه‌های بسیار بزرگی نظیر Red Dead Redemption و همینطور Grand Theft Auto IV را داشته است، به کارمندان The Initiative اضافه شده. حال آن‌ها یکی دیگر از افراد با استعداد این صنعت که پیش از این در استودیوی Insomniac Games، خالق و سازنده بازی انحصاری اخیر پلی‌استیشن ۴ و همینطور عنوان Sunset Overdrive، فعالیت می‌کرده را به خدمت گرفته‌اند تا در ساخت و توسعه پروژه‌های جدید این استودیو به آن‌ها یاری برساند.

درو مورای (Drew Murray) که کارگردان عنوان انحصاری ایکس‌باکس وان (که البته دیگر انحصاری نیست) یعنی بازی Sunset Overdrive بوده است، در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که از این پس به خدمت استودیوی جدید مایکروسافت یعنی The Initiative در آمده است و از این به بعد در آن به فعالیت مشغول خواهد شد.

از نظر سابقه کاری نیز درو مورای کارنامه بسیار موفق و درخشانی دارد که به جز بر عهده داشتن وظیفه کارگردانی در عنوان Sunset Overdrive، سابقه فعالیت به عنوان طراح در بازی Ratchet and Clank Future: Tools of Destruction، طراح کلیدی در پروژه بازی Resistance 2 و همینطور طراح ارشد در ساخت و توسعه بازی Resistance 3 را برای او نشان می‌دهد که حقیقتا کارنامه بسیار موفق و درخشانی به حساب می‌آید. رزومه کاری وی خودش همه چیز را نشان می‌دهد و دیگر لازم نیست از آن تعریف و تمجید شود که به طور کلی نشان دهنده مسیر، روش و آینده امیدوار کننده‌ای است که The Initiative در آن قدم برداشته. امیدواریم که در آینده شاهد پروژه‌های درخشانی از این استودیو باشیم که به خوبی نشان دهنده ارزش افرادی که جذب کرده است، باشد.

در خبرهای مشابه نیز همانطور که مدتی پیش برایتان گزارش دادم، مایکروسافت چند استودیو جدید دیگر را هم به لاین آپ استودیو‌های فرست پارتی خود اضافه کرده است.

منبع :

GAMINGBOLT

623 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,