قسمت اول بازی سریالی The Dark Pictures به اسم Man of Medan، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های امسال در سبک وحشت-بقا است که بی صبرانه منتظر از راه رسیدن آن هستیم. این بازی به دست استودیوی Supermassive Games که سابقه ساخت عنوان موفق Until Dawn را در کارنامه خود برای کنسول‌های نسل هشتمی سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۴ پرو دارد، در دست ساخت است اما شاید Man of Medan تازه اولین قدم در این بازی سریالی باشد. در ادامه با ارایه جزئیات بیشتر در خدمت شما خواهیم بود. با وینفون همراه باشید.

در مصاحبه جدیدی با مدیر عامل استودیوی Supermassive Games، تیم توسعه دهنده و سازنده عنوان Until Dawn که در حال حاضر روی پروژه The Dark Pictures در حال کار کردن است، ما اطلاعات و جزئیات بیشتری درمورد این که این عنوان سریالیِ ترسناک چقدر طولانی خواهد بود و چطور هر نسخه جدیدی که از این سریال منتشر می‌شود با بازی‌های قبلی متفاوت خواهد بود، به دست آوردیم که مدیر عامل این استویو این اطلاعات را در اختیار مردم قرار داد. درست مثل Until Dawn، مجموعه‌ی The Dark Pictures نیز حول محور سبک وحشت-بقا جریان دارد. تنها وجه شباهت هر یک از قسمت‌های بازی The Dark Pictures با هم، وجود شخصیتی به اسم The Curator خواهد بود. پیت ساموئلز (Pete Samuels)، مدیر عامل استودیوی Supermassive Games، در این رابطه چنین گفته است که:

ما ایده‌ای در ذهن خود داریم که حدود هشت بازی به طول خواهد انجامید.

همچنین وی در ادامه صحبت‌های خود درمورد The Curator و تفاوت‌های هر نسخه از این سری با بازی دیگر چنین اظهار نظر کرد که:

او واقعا تنها نقطه مشترک و ثابت در این مجموعه است. هر چیزی که در این بازی وجود دارد، از داستان گرفته تا چشم انداز شخصیت‌ها، چیزهایی هستند که ما می‌خواهیم سورپرایز باشند و بازی‌بازان را غافلگیر کنند. ما می‌خواهیم هر مرتبه بازی‌بازان را غافلگیر کنیم. وقتی که دومین بازی این مجموعه را به معرفی قرار دهیم، می‌خواهیم از نظر حال و هوا، تم، زیر ژانر و هر چیز دیگری که هست، آخرین حد چیزی باشد که مردم انتظارش را دارند و حد نهایت آن‌ها باشد. و دوباره با سومین نسخه از این مجموعه هم (این کار را تکرار خواهیم کرد و همین روند را پیش خواهیم گرفت). ما برای هر هشت بازی اول آن‌ها را دوباره کنار هم خواهیم چید.

زمانی که از وی پرسیده شد معمولا نسخه‌های جدید مجموعه The Dark Picture هر چند وقت یک بار عرضه می‌شوند یا فاصله بین نسخه‌های مختلف آن چقدر است، Samuels گفت آن‌ها در حال انجام برنامه ریزی‌های لازم هستند که هر سال دو نسخه از این مجموعه به عرضه برسد. اما نکته جالب توجه در این مورد اینجا است که علاوه بر این، هر یک از قسمت‌های جدید این مجموعه کارگردان، نویسنده‌، بازیگران و تیم توسعه دهنده‌ی متفاوتی از بازی قبلی خواهند داشت که نکته قابل توجهی است. درست مثل Until Dawn و Man of Medan بقیه قسمت‌های این مجموعه نیز داستان محور خواهند بود و بارزترین ویژگی آن‌ها بخش داستانیشان است که گزینه‌های بسیار مختلفی در دیالوگ‌ها و تصمیم گیری‌ها در اختیار بازی‌بازان قرار خواهند داد و شامل صحنه‌هایی خواهند بود که به صورت تعاملی برای بازی‌باز روایت خواهند شد (نمونه آن را در Until Dawn دیده بودیم که سر مواقع حساس باید با زدن دکمه‌ای خاص جان شخصیت بازی را نجات می‌دادیم که واقعا لحظات هیجان انگیز و سریعی به وجود می‌آورد). ساموئلز در این زمینه چنین گفت که:

آن‌ها به طور گسترده‌ای مکانیزم‌های مشابه خواهند بود. ما هیچ برنامه‌ای نداریم که چیزهای دیگری معرفی کنیم بلکه کاری که انجام می‌دهیم این است که اگر متوجه شویم برای روایت داستان نیاز به وجود چیزی داریم – چون دلیل وجود مکانیزم‌های ما هم دقیقا همین است که داستان را روایت کنیم – اگر نیاز به چیز دیگری داشته باشیم تا داستان بازی را به خوبی روایت کنیم، سپس دیگر از ساخت نمونه اولیه و آزمایشی برای آن ترسی نداریم.

قسمت اول مجموعه The Dark Pictures به اسم Man of Medan قرار است در تاریخ ۸ شهریور ماه سال جاری شمسی برابر با ۳۰ آگست ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به عرضه برسد. بر خلاف Until Dawn که یک بازی انحصاری برای کنسول‌های نسل هشتمی سونی بود، مجموعه The Dark Pictures قرار است به طور مولتی پلتفرم ساخته شود و روی هر سه پلتفرم اصلی بازار در دسترس قرار بگیرد. هنوز با این که تقریبا بیش از یک ماه تا این بازی فاصله داریم، اما بی صبرانه منتظر رونمایی و معرفی قسمت دوم این مجموعه هم هستیم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,