سعی کنید یکی از اولین لحظاتی که چیزی ساختید که به خوبی کار می کرد را به یاد آورید: یک آتشفشان جوش شیرین را برای آزمایشگاه علوم ساختید، دو چرخ دوچرخه خود را در جاده تعمیر کردید، اجزا به هم ریخته یک ساعت را سر هم کردید. حال تصور کنید که جهان در حال تماشا بوده و نفس خود را در سینه حبس کرده است تا نتیجه کار را مشاهده کند. تصور کنید که توسط یک تیم باور نکردنی حمایت می شدید. تصور کنید دستاورد شما – راه حلی که شما پیدا کرده اید – در یک لحظه از میان تمام سختی ها و رنج هایی که شما تحمل کرده اید فریاد بر می آورد و رنگ پیروزی را به شما نشان می دهد.

Surface-Book-design-1-1024x683

این احساسی است که تیم سرفس به مدت دو سال هر روز آن را تجربه کرده اند، به عنوان چالشی برای خلق محصولی به نام سرفس بوک. به خصوص، لولای منحصر به فرد، مکانیسم جدا شدن بخش صفحه نمایش از بخش صفحه کلید، طراحی لوگو، ساختن، آزمایش کردن، دور انداختن، فکر کردن، نمونه سازی و نمونه سازی بیشتر. نمونه سازی بسیار زیاد، در واقع، طراح صنعتی آن Kait Schoeck به میزان موادی که تیم سرفس برای ساخت به هدر داده است، می خندد. Schoeck در این رابطه این چنین اظهار نظر می کند که:

ما همواره به شوخی می گفتیم که می توانیم این ساختمان را با نمونه های اولیه پر کنیم. این حقیقت دارد، در این پروژه ما مدل هایی بیش از تمام آنچه که پیش از این دیده بودم را ساختیم.

 بگذارید یک دقیه در مورد این تیم صحبت کنیم. طراحان صنعتی یک گروه کوچک بسیار منظم هستند که برای سرفس بوک انتخاب شده اند. و اگر چه که Schoeck و طراحان صنعتی دیگر برای هوش و خلاقیت خود، افتخار بزرگی را به دست آوردند، اما آن ها بسیار فروتن هستند. آن ها در ابتدا به شما اعلام می کنند که آن چیزی که شما تحت عنوان لولا در سرفس بوک مشاهده می کنید، یک معادله پیچیده بوده که به وسلیه ذهن های بسیار بسیار درخشانی حل شده است.

Surface-Book-design-2-1024x683

از این تیم خواسته شده بود محصولی را بسازند که به آینده سخت افزار لپ تاپ ها مبدل خواهد شد. همه مشتاق بودند که نه تنها اولین لپ تاپ مایکروسافت را بسازند، بلکه آن را محصولی کامل بسازند. آن ها به کار خود در مسیری رو به جلو ادامه می دانند و به طور کامل بر روی هر یک از جزئیات کاربردی و زیبای محصول نهایی سرمایه گذاری می کردند.

آیا شما آن را دیده اید؟ آیا شما استفاده از آن را تجربه کرده اید؟ آیا باز و بسته شدن سرفس بوک را به صورت صحنه آهسته مشاهده کرده اید تا به عملکرد فوق العاده لولای آن پی ببرید؟ آیا عملکرد خاق العاده آن زبان شما را بند آورده است؟ آیا من احساساتی هستم؟

حداقل این احساس متقابل است. تیم سرفس از نتیجه کار خود هیجان زده است، همانطور که باید باشد. هوآ وانگ از تیم سرفس می گوید که:

کاری که ما در اینجا انجام دادیم باور نکردنی است، زیرا شما می توانید آن را جدا کنید، اما هنگامی که به هم متصل شده است، به مانند یک قطعه یکپارچه به نظر می رسد.

وانگ به مدت دو سال در مایکروسافت بر روی صفحه کلید و موس کار کرده است، پیش از این که اولین طراح صنعتی باشد که توسط Ralf Groene به این پروژه سرفس دعوت شده است. شور و شوق و تخصص وانگ به خوبی نشان می دهد که چرا Groene به سراغ او رفته است. و این از خوش شانسی تیم سرفس است که وانگ را در جمع خود دارد، چرا که او سهم زیادی در طراحی لولای فوق العاده سرفس بوک دارد.

Surface-Book-design-3-1024x683

وانگ، Schoeck، و دن اونیل (یک طراح صنعتی در تیم که از بخش اکس باکس به تیم سرفس منتقل شده بود) همگی در یک راستا صحبت می کردند و همگی به دنبال یک گزینه بودند. آن ها به دنبال چیزی بودند که ساده و زیبا باشد و با بررسی و حرکت از سوی یک نمونه به نمونه دیگر و بار ها تکرار و تکرار به دست می آید.

بیشتر ایده ها به دلیل قوانین ساده فیزیک به سوی شکست کشیده می شد. شما نمی توانید کلیپ‌بورد سنگین را بر روی یک لولای معمولی داشته باشید، چرا که این مورد باعث به هم خوردن تعادل می شود. لپ تاپ به سمت قسمت بالای آن خم خواهد شد، مگر اینکه وزنی بیش از آن چه که در قسمت بالای لپ تاپ وجود دارد، به قسمت پایین آن اضافه کنید. اما فراموش نکنید که این ها طراحان صنعتی در تیم مایکروسافت سرفس هستند. آن ها علاقه مند نیستند که مشکل را از طریق راه حلی که به مشکلات بیشتری ختم می شود، حل کنند – در این مورد، وزن بسیار بالای محصول.

Surface-Book-Design-4-1024x683

رایج ترین مقایسه برای لولای سرفس بوک، غلت دادن (باز کردن) یک فرش است. جای پا تنها به اندازه کافی است و مرکز سقل توزیع شده است، این اجازه می دهد که کلیپ‌بورد به راحتی بر روی لولا قرار بگیرد بدون این که هیچ گونه حطر سرنگونی وجود داشته باشد. به علاوه، این باعث می شود که برای جلوگیری از خطر خم شدن دستگاه به سمت بالا، دیگر به وزن زیادی نیاز نداشته باشید.

فوق العاده است، نه؟ و راه حل برای جدا شدن دو قسمت دستگاه به عنوان یک نوآوری دیگر در سرفس بوک، استفاده از یک سیم عضلانی در مکانیسم جدا شدن دو قسمت دستگاه بود.

Surface-Book-design-5-1024x683

بنابراین در حالی که تیم سرفس موضوع مطالعاتی خود را پیدا کرده بودند، آن ها نیاز داشتند که به سمت چالش های مهندسی جدا کردن و اتصال کلیپ‌بورد به جایگاه آن، حرکت کنند. هنگامی که شما در حال تقسیم مغز یک ماشین به دو قسمت هستید (تمام قدرت گرافیکی در قسمت پایین سرفس بوک است، در حالی که جایگاه پردازنده در کلیپ‌بورد قرار دارد)، می خواهید مطمئن شوید که اتصالات الکتریکی بی عیب و نقص، کاربردی و عالی هستند.

سیم عضلانی قهرمان برازنده تیم سرفس برای این مشکل مشخص بود. سیم عضلانی (که نام های دیگر آن عبارتند از سیم نیتینول، SMA و یا آلیاژ حافظه دار)، یک ماده هوشمند است که شکل خود را در پاسخ به محرک های خارجی تغییر می دهد. برای سرفس بوک، یک جریان الکتریکی اعمال می شود، و سیم عضلانی تغییر شکل می دهد تا اهرم مکانیکی آزاد شود. سیم عضلانی که محصول ناسا است، در دستکش فضانوردان مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که ضخامت لباس فضانوردان زیاد است، مانور دادن و در دست گرفتن اشیا برای آن ها کار سختی است، اما در دستکش فضانوردان سنسوری قرار دارد که باعث می شود سیم عضلانی که در امتداد دستکش قرار گرفته است به آرامی خم شود و به فضانوردان کمک کند تا بدون نیاز به فشار زیاد، اشیا را در دست بگیرند.

Surface-Book-design-6-1024x683

 اونیل در رابطه با میزان دقت و تخصصی که در طراحی سرفس بوک به کار رفته است، این گونه اظهار نظر می کند:

من برای مدتی در این صنعت مشغول به فعالیت بوده ام، و فکر نمی کنم تا کنون این اندازه از تخصص و دقت را بر روی یک پروژه دیده باشم.

اونیل اشتباه نمی کند. برای درک بیشتر موضوع، به مهندسین برقی که باید از اتصالات فوق العاده سریع بین بخش بالا و پایین دستگاه اطمینان حاصل می کردند، فکر کنید. به مهندسین مکانیکی فکر کنید که هر گرم را اندازه می گرفتند تا به اهرمی بسیار قدرتمند دست پیدا کنند. به تولید کنندگان و افرادی که با ماشین آلات کار می کردند فکر کنید که به جستجوی بهترین ماشین آلاتی رفتند که می توانستند لولای سرفس بوک را به بهترین شکل ممکن برش دهند و بسازند. به سازندگان نمونه ها فکر کنید که نمونه های اولیه را می ساختند. به طراحان صنعتی فکر کنید که اصرار داشتند لوله های سرفس بوک سیاه باشند، و مهندسان حرارتی که گفتند “کاملاً”، و به جستجوی یک پوشش سیاه برای لوله های حرارتی رفتند. به همه دقت ها، تلاش ها و زحماتی فکر کنید که به کار گرفته شده است تا محصول نهایی به شکلی که شما می بینید، خلق شود.

Surface-Book-Design-7-1024x682

 اونیل فرآیند ساخته شدن سرفس بوک را ابن گونه توصیف می کند:

این شبیه به چگونگی ساخته شدن یک الماس است. آن ها به عنوان کربن شروع به فعالیت می کنند، ما با ترکیب مناسبی از زمان، فشار و اصطکاک، به الماس هایی به این زیبایی تبدیل می شوند.

در تیم سرفس هر کسی مهارت های بسیاری دارد و این تیم با تلاش ها، هم فکری ها و زحمات خود راه حل هایی را پیدا می کند که به محصولاتی ختم می شوند که تحسین جهان را بر می انگیزند.

منبع :

WINDOWS BLOGS

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
NOKIA lumia 930
پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

سلام دوستان من الان دارم آپدیت ویندوز ۱۰ موبایل برای رام وودافون استرالیا رو دانلود میکنم … یعنی اومد و باورم نمیشه ….. بیشتر از اومدنش الان به باگ هاش فکر میکنم . 🙂

saeed
پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

سلام دوستان من دو روز پیش اپدیت ویندوز ۱۰ رسمی رو گرفتم دوستمم گرفت ولی فقط بیلد ۱۰۷ اومده برامون و هرچی میزنم چک اپدیت نمیاره به نظرتون چیکار کنم گوشیم ۶۴۰ ایکس ال😖

حسین دیانتی
پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

بر عکس بعضی ها ک میگقتن این لولا گرد و خاک میگیره و لق میزنه و ایندحرفا، این طراحی خیلی خوبه. خب شاید بدون نقطه ضعف نباشه اما خب هیچی کامل نیست، اونم نسل اول! سرفیس بوک خیلی زیباست ولی دست نیافتنی.

  sadegh
  پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

  میدونستی تنها نظر مرتبط هستی!!؟
  واقعا این سرفس بوک شاهکار مهندسی هست بدون شک
  از یه جهت به نظر من لولاش خیلی زیباس از جهت دیگه باعث شده زخامتش زیاد بشه و اندازه مک بوک پرو ۱۳ بشه و از جهت دیگه نمی دونم آیا مشکلی از جهت گرد و خاک داره یا نه…؟
  ولی قطعا نسل بعدی بوک بهترین دیوایس سال میشه (با توجه به این که ایرادات جزئی نرم افزاری و سخت افزاریش برطرف میشه قاعدتا!)

محمدرضا
پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

دوستان و عزیزان دل و مدیران گرامی
من یه ۵۳۵ دو سیم دارم و بیلد ۱۰۵۸۶.۱۶۴ روش نصب هست.
از چند بیلد قبل با هر کابلی به هر سیستمی که وصل میکنم مینویسه تلفن به کندی شارژ میشود و سیستم اصلا گوشی منو نمیشناسه.فقط شارژ میشه !

خواهشا کمکم کنید خواهشا

از تمام عزیزان ممنونم

  M.N
  پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

  من چند روز پیش رو نسخه ی رسمی (که همین بیلد شماست) این اتفاق افتاد ولی با سافت ریست حل شد، اگه برای شما با سافت ریست حل نشد هارد ریست کنید و اگه بازم درست نشد بدین براتون تعمیر کنن

محمدرضا
پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

اقا من دوبار هارد ریست کردم بازم سیستم گوشیمو نمیشناسه!!!

  M.N
  پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

  پس گیر از گوشیته، بفرست برای وینفون برات درست کنن

me majidi
پاسخ دهید جمعه 5 فروردین 1395

من هم این مشکل رو دارم.
وینفون هم هر چی رو که ندوند اصلا پیگیری نمیکنه،…

Beravandi
پاسخ دهید شنبه 6 فروردین 1395

با سلام خدمت دوستان و کاربران محترم – امیدوارم از این متن که جناب مظفروندی زحمتش و کشیدن لذت برده باشید ، من هم تشکر میکنم ازشون
فقط یه چیزی بگم، طراحی یک محصول میتونه تک نفری یا یک گروه بزرگ یا کوچیک باشه از طراحان صنعتی و دیگر تخصص ها
فقط و فقط میتونم به عنوان یک دانشجوی طراحی صنعتی اینو بگم : این محصول فوق العادس، بینظیره، به همین خاطره میگم مایکروسافت دوستداشتنی

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید شنبه 6 فروردین 1395

  خواهش می کنم دوست عزیز، خوشحالم که لذت بردید. 🙂

behzad3
پاسخ دهید چهارشنبه 10 فروردین 1395

مطلب بسیار زیبایی بود.لذت بردم.ممنون از آقای مظفروندی.
یک همچین دستگاهی مطمئنا به این سادگیا ساخنه نشده و برای همه واضح و مشخصه که یه چیز جدیده و توی اون کنفرانس از نظر من بهترین معرفی بود.دهن همه باز موند

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید چهارشنبه 10 فروردین 1395

  خواهش می کنم دوست عزیز، خوشحالم که لذت بردید. :))

farhad delavar
پاسخ دهید چهارشنبه 10 فروردین 1395

فردا اپل طرح سرفیس بوک رو کپی میکنه روی لپ تاپش و میگه یه نوآوری جدیده،
چه شرکت کپی بردار دزدیه،
به گوش اپل برسونید بگید نبینم این کارو بکنی،
خدای طراحی سرفیس بوکه

mohAmad
پاسخ دهید چهارشنبه 10 فروردین 1395

بی نظیره این محصول
بی نهایت دوسش دارم و زیباست ❤

sam
پاسخ دهید شنبه 10 اردیبهشت 1395

قیمتش را هم بگید سرسام اوره.البته واسه ماها یه سریا که رو پول غلت میزنن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,