ویندوز 10 در حالت S

سرفیس گو با حالت S روانه بازار شده است و اگر می‌خواهید برنامه های خارج از استور را نصب کنید، در اینجا نحوه ارتقا سرفیس گو به ویندوز 10 هوم را خواهید آموخت. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت سرفیس گو با ویندوز 10 هوم در حالت S (که قبلا به عنوان ویندوز 10 اس شناخته می شد) از پیش نصب شده به بازار عرضه شده است. در این حالت امکان نصب برنامه‌های exe. از طریق مرورگر و موارد از این قبیل وجود ندارد و برنامه‌ها فقط باید از طریق استور نصب شوند.

در دراز مدت، ویندوز 10 در حالت S قرار است تجربه‌ای بهتر را ارائه دهد زیرا برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت در طول زمان به سرفیس گو آسیب نخواهند رساند یا سرعت آن را کاهش نمی‌دهند. با این وجود، گاهی اوقات شما فقط نیاز به یک برنامه دارید که در فروشگاه مایکروسافت موجود نیست، در این صورت است که شما نیاز به یک ویندوز 10 کامل دارید.

خوشبختانه، تعویض ویندوز 10 در حالت S فوق العاده آسان است. کل فرآیند بیش از یک دقیقه طول نمی‌کشد و حتی لازم نیست سرفیس گو را دوباره راه اندازی کنید. در اینجا نحوه انجام عملیات وجود دارد.

نحوه سوییچ از ویندوز 10 هوم در حالت اس به ویندوز 10 هوم

توجه: اگر شما ویندوز 10 را در حالت S به ویندوز 10 هوم تغییر دهید، این روند یک راه است. هیچ راهی آسان برای تغییر و یا لغو کردن وجود ندارد. شما می‌توانید یک ایمیج کارخانه از سیستم عامل مایکروسافت را مجددا نصب کنید، اما نیاز به یک درایو USB و مقدار زیادی وقت دارید (به علاوه شما تمام اطلاعات خود را از دست می‌دهید).

علاوه بر این، اگر شما ویندوز 10 هوم در حالت S را به ویندوز 10 هوم تغییر دهید، می‌توانید لایسنس ویندوز 10 پرو را از طریق فروشگاه مایکروسافت با قیمت 99 دلار خریداری کنید.

سوییچ از ویندوز 10 در حالت S رایگان است، اما فقط به ویندوز 10 هوم

برای آغاز کردن فرآیند تعویض:

  • دکمه استارت را که در پایین سمت چپ صفحه قرار دارد فشار دهید.

  • نماد تنظیمات را انتخاب کنید، درست بالای نماد پاور در منوی استارت قرار دارد.

  • Update & Security را در برنامه تنظیمات انتخاب کنید.

  • Activation را انتخاب و سپس روی Go to Store کلیک کنید.

  • گزینه Get را انتخاب کنید.

  • سپس روی Install کلیک کنید تا آماده شود.

  • فرآیند برای خروج از حالت اس در چند ثانیه تمام می‌شود (شاید حدود پنج دقیقه باشد). لازم نیست کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا آن را تایید کنید. شما می‌توانید ادامه دهید و شروع به نصب برنامه‌های exe. و همچنین نصب برنامه‌های طریق فروشگاه کنید.

تمام شد! در حالی که ویندوز 10 در حالت S برای امنیت و عملکرد ساخته شده است، این برای همه نیست. مایکروسافت حداقل به شما امکان انتخاب می‌دهد.

متاسفانه برای بازگشت به ویندوز 10 در حالت اس اصلا راه ساده‌ای پیش رو ندارید و کل اطلاعات سرفیس گو پاک می‌شود، پس از قبل از اینکه دکمه را بزنید به تمام موارد دقت کنید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

831 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,