سرفیس گو و آیپد هر دو از تبلت‌های رده بالای موجود در بازار هستند، ولی تبلت‌ها هیچ وقت یکی و مشابه به هم ساخته نشده‌اند و این تفاوت‌ها را می‌توان در مقایسه‌ی هر تبلتی با آیپد به راحتی دید. اپل بزرگ‌ترین تولید کننده‌ تبلت‌ها است و محصولات این شرکت معمولاً استاندارد کیفیت برای محصولات مشابه آن هستند. در این مطلب می‌خواهیم که سرفیس گو را با آیپد مقایسه کنیم و به شما کمک کنیم که در خرید یکی از این دو تبلت بهتر تصمیم گیری کنید.

چرا باید آیپد را خرید؟

اگر فقط به دنبال خرید یک تبلت هستید، آیپد تا حدودی بهترین انتخاب برای شماست. آخرین نسخه‌ی معمولی آیپد 329 دلار قیمت دارد و دارای 32 گیگابایت حافظه‌ی داخلی است و تنها از شبکه‌ی وای فای پشتیبانی می‌کند. با پرداخت 100 دلار بیشتر، می‌توانید نسخه‌ی دیگری از این تبلت با حافظه‌ی 128 گیگابایت خریداری کنید. مدل دیگر این تبلت که دارای دسترسی به شبکه‌های تلفن همراه است دارای حداقل قیمت 459 دلار است. همه‌ی مدل‌های آیپد دارای 2 گیگابایت حافظه‌ی رم و پردازنده‌ی A10 شرکت اپل هستند و سیستم عامل iOS روی آن به گونه‌ای طراحی شده است که با حداکثر سرعت ممکن روی آن اجرا شود.

در حال حاضر، هیچ نسخه‌ای از سرفیس گو وجود ندارد که به شبکه‌های تلفن همراه دسترسی داشته باشد و باید مدت بیشتری برای عرضه‌ی آن صبر کنید. شاید باور این حقیقت مشکل باشد ولی آخرین مدل آیپد 70 دلار ارزان‌تر از سرفیس گو است، پس اگر به دنبال تبلتی با قیمت پایین‌تر هستید، آیپد برای شما گزینه‌ی بهتری است.

آخرین نسل آپیدها نیز از Apple Pencil نیز پشتیبانی می‌کنند. با پرداخت 99 دلار بیشتر می‌توانید قلم دیجیتال را برای آیپد نیز خریداری کنید (سرفیس گو نیز دارای این قابلیت است و قیمت سرفیس پن در سایت Amazon دارای حداقل قیمت 80 دلار است). Apple Pencil قبلاً تنها به iPad Pro اختصاص داشت و دیگر مدل‌های آیپد قابلیت پشتیبانی از آن را نداشتند. همچنین اگر به دنبال تایپ کردن با آیپد هستید، صفحه کلیدهای گوناگونی در بازار هستند که با آیپد سازگاری دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید در آیپد به راحتی هر لپ تاپ یا محصول سرفیس دیگری تایپ کنید.

ولی اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، تمام موارد بالا دلایلی نیستند که باید شما را به فکر خرید آپید وا دارد. اگر تبلیغات اپل را درباره‌ی محصولاتش کنار بگذاریم، آیپد همانند یک کامپیوتر نیست، یا حداقل آن گونه‌ای نیست که یک کامپیوتر باید باشد. رابط کاربری آن به طور صد در صد با لمس کار می‌کند و در نتیجه آن را به یک تبلت عالی تبدیل می‌کند.

به همین دلیل، لحاظ کردن آیپد در خرید یک تبلت مهم است. تبلت دستگاه همراهی است که با آن می‌توانید اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مورد علاقتان را اجرا کنید، ویدیو تماشا کنید، آهنگ گوش کنید، در وب جست و جو کنید و از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. اگر این تعریف از تبلت را در خریدتان در نظر دارید، پس آیپد گزینه‌ای عالی برای شما است.

در تمام محصولات اپل، اپ استور وجود دارد و در آن بی نهایت اپلیکیشن‌ها و بازی‌های گوناگون وجود دارد. برای خیلی‌ها، آیپد تنها کامپیوتری است که به آن نیاز پیدا خواهند کرد. این درست است که می‌توانید کارهایتان را با یک آیپد انجام دهید، ولی نباید دلیل شما برای خرید آن باشد. آیپد را تنها برای کارهایی باید خرید که برای به انجام رساندنشان به یک تبلت نیاز دارید.

چرا باید سرفیس گو را خرید؟

در صفحه‌ی اصلی سایت اپل، می‌توانید بنر تبلیغاتی آیپد را ببینید که آیپد را به یک کامپیوتر تشبیه می‌کند. ولی اگر به دنبال یک کامپیوتر واقعی هستید، یک کامپیوتر سیار یا چیزی که بتوانید از آن برای نرم افزارهای کاربردی استفاده کنید، شکی در آن نیست که سرفیس گو بهترین گزینه است.

اگر اساس سرفیس گو را بررسی کنیم، به یک نتیجه می‌رسیم: سرفیس گو یک کامپیوتر کامل و واقعی است. سرفیس گو دستگاهی دارای ویندوز 10 است و با این که نسخه‌ی S ویندوز 10 روی آن نصب است، می‌توان آن را از آن حالت در آورد و به دیگر قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌های خارج از مایکروسافت استور دسترسی پیدا کرد. سرفیس گو به گونه‌ای طراحی شده است که همواره با یک صفحه کلید کار بکند. همچنین سرفیس گو از ماوس نیز پشتیبانی می‌کند، این در حالی است که آیپد فاقد چنین قابلیتی است.

با این که صفحه نمایش سرفیس گو لمسی است، نیاز صد در صدی به استفاده از آن نیست. می‌توانید به راحتی از سرفیس گو همانند یک لپ تاپ استفاده کنید.

با این که سرفیس گو در ویژگی‌هایی که یک دستگاه را به یک تبلت تبدیل می‌کند از آیپد عقب است، ولی سرفیس گو دارای تمام ویژگی‌های یک تبلت است. سرفیس گو نیز از ویندوز اینک نیز پشتیبانی می‌کند و با استفاده از یک سرفیس پن می‌توانید از سرفیس گو به عنوان یک دفترچه‌ی دیجیتال استفاده کنید.

سرفیس گو کمی گران‌تر از آیپد است. قیمت سرفیس گو 399 دلار است و دارای 64 گیگابایت حافظه‌ی داخلی و 4 گیگابایت حافظه‌ی رم است. شاید بهتر باشد بار دیگر بگوییم که سرفیس گو دارای ویندوز 10 است، چون هر چقدر هم آیپد تبلت خوبی باشد، سیستم عاملی که روی آن نصب است از نوع موبایل است.

شاید استور ویندوز 10 به اندازه‌ی اپ استور آیپد دارای اپلیکیشن و بازی نباشد، ولی پر از اپلیکیشن‌های گوناگونی است که شما را می‌تواند سرگرم کند، مانند Netflix، Spotify یا حتی iTunes. همچنین می‌توانید تمام اپلیکیشن‌هایی که با دسکتاپ سازگاری دارند را روی سرفیس گو نصب کنید ولی برای این کار ابتدا باید ویندوز 10 را از حالت S خارج کنید.

بزرگترین نقطه قوت سرفیس گو سیستم عامل این دستگاه است. در ویندوز 10 هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، نحوه‌ی استفاده از ان همانند لپ تاپ و کامپیوترتان است و نیازی به یادگیری نحوه‌ی استفاده از یک سیستم عامل جدید نیست. نرم افزارهایتان را می‌توانید به راحتی در سرفیس گو استفاده کنید و کارهای اصلیتان را می‌توانید به راحتی با سرفیس گو انجام دهید. سرفیس گو یک کامپیوتر کوچک است، حتی با این که در زمینه‌ی تبلت از آیپد کمی عقب‌تر است، ولی از چیزی برخوردار است که نمی‌توان در آیپد یافت و آن یک سیستم عامل دسکتاپ است.

نتیجه گیری

هم اپل و هم مایکروسافت هر دو تبلت‌های بسیار خوبی می‌سازند و هم از آیپد و سرفیس گو می‌توانید برای انجام دادن کارهایتان و بازی کردن استفاده کنید. در آیپد محدودیت‌های بیشتری در چگونگی به انجام رساندن کارهایتان وجود دارد. ولی اگر به دنبال تبلتی هستید که هم از صفحه کلید و هم از ماوس پشتیبانی می‌کند، نمی‌توان به غیر از سرفیس گو به گزینه‌های دیگر نگاه کرد.

اگر صرفاً به دنبال یک تبلت هستید و چیز دیگری از آن نمی‌خواهید، آیپد گزینه‌ای عالی است. حالت تبلت ویندوز 10 آنقدرها هم خوب نیست. در اپ استور آیپد می‌توانید هر نوع اپلیکیشن و بازی که خواستید نصب کنید و آیپد از سرفیس گو نیز ارزان‌تر است و حتی از Apple Pencil نیز پشتیبانی می‌کند.

ولی برای هر کار و چیز دیگری، سرفیس گو انتخاب بهتری است. محدودیت‌ها در سرفیس گو کمتر است، ویندوز اینک در آن به صورت عالی کار می‌کند و با خرید آن، تبلتی خواهید داشت که دقیقاً شبیه به لپ تاپ و کامپیوترتان کار می‌کند و همان نرم افزارها را می‌تواند اجرا کند.

سرفیس گو، بر خلاف آیپد، شبیه به یک کامپیوتر نیست، بلکه در اصل یک کامپیوتر است و اگر یک کامپیوتر همراه آن چیزی است که به دنبالش هستید، سرفیس گو بدون شک بهترین انتخاب است.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید چهارشنبه 17 مرداد 1397

راهنایی خرید:
اگر گوشی هوشمند دارید آیپد بزرگ شده آن هست به اضافه قلم
سرفیس گو یک کامپیوتر به شکل تبلت هست و تمام کارهای تبلت و رایانه رو انجام میده و با خارج کردن ویندوز از حالت اس به تعداد چندین برابر اپ های ios دسترسی به برنامه خواهید داشت.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,