در این مقاله به بررسی عملکرد لپ‌تاپ سرفیس 2017 و ویندوز 10 اس شش ماه پس از تولید آنها خواهیم پرداخت و همچنین آنچه را که تاخیر در ارائه آن موجب ضرر برای مایکروسافت شده است را نیز بیان می‌کنیم. در ادامه با وینفون همراه باشید

سرفیس لپ تاپ 2017 اکنون شش ماهه است. متعاقباً، این مسئله بیانگر آن است که از عمر ویندوز 10 اس نیز شش ماه می گذرد. ویندوز 10 اس در کنار لپ‌تاپ سرفیس 2017 در ماه ژوئن امسال عرضه شد. ما 15 روز پس از ارائه این دو محصول از آنها استفاده کرده‌ایم و افکار و عقاید خود را شش ماه پس از استفاده از این دو محصول بیان می‌کنیم.

سرفیس لپ تاپ 2017: هنوز هم تازه است

ما می‌دانیم که بسیاری از مردم نگران بودند استفاده از پارچه آلکانترا که روی صفحه‌کلید این لپ‌تاپ‌ها قرارگرفته‌است در طول زمان کثیف شود. ما می‌توانیم ادعا کنیم که هنوز و پس از شش ماه استفاده از این لپ‌تاپ این اتفاق حداقل برای دستگاه‌مان رخ نداده است. البته صادقانه باید بگوییم که ما هنگام استفاده از این لپ‌تاپ از خوردن غذاهای چرب و روغنی در اطراف آن خودداری کرده‌ایم اما تاکنون کسی را ندیده‌ایم  که از لکه روی پارچه آلکانترای روی صفحه کلیدهای این لپ‌تاپ شکایتی کرده باشد. آنچه باعث شده است تا کسی شکایتی از پارچه‌های آلکانترا لپ‌تاپ سرفیس 2017 نداشته باشد استفاده از موارد جزئی بهتری نسبت به نسل اول این نوع از پارچه هاست.

برای کسانی که بی اطلاع هستند، باید بگوییم که پارچه‌های آلکانترا در لپ‌تاپ های سرفیس و سرفیس پرو 2017 در دو گونه متفاوت ارائه شده اند. نسل جدید پارچه‌های آلکانترا در پلی اورتان پوشش داده می‌شود تا در طول زمان به مبارزه با لکه‌ها و اثرانگشت‌های پیاپی کاربر در هنگام کار بپردازد؛ این باعث شده است تا آنها دوام بیشتری داشته باشند و طول عمر بیشتری نسبت به نسل قبلی خود پیدا کنند. به همین دلیل هم هست که پس از شش ماه هنوز هم لپ‌تاپ سرفیس 2017 ما مثل روز اول تمیز و براق دیده می‌شود. ما از مدل خاکستری این دستگاه استفاده کرده‌ایم و تصورمان این بود که با توجه به رنگ دستگاه جای زیادی از اثر انگشت دست و لکه‌ها را روی آن ببینیم و در طول شش ماه از براقی آن کاسته شود، اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.

عمر باتری دستگاه نیز فوق‌العاده است. با یک بار شارژ به راحتی می توانید 24 ساعت با آن کار کنید؛ ما در طول یک روز برنامه‌ها و اپلکیشن‌های زیادی را روی آن نصب کردیم اما شارژ باتری این دستگاه تمام نشده بود. این وعده هنگام انتشار ویندوز 10 اس روی این دسته از لپ‌تاپ‌ها در خصوص عمر باتری‌شان توسط مایکروسافت داده شده بود. شارژری که لپ‌تاپ سرفیس 2017 با آن ارائه می شود خوب است اما شارژر مدل سرفیس بوک‌ها نسبت به این شارژر قدرت بیشتری دارد. ( پیشنهاد ما: شما می‌توانید به هنگام خرید این نوع از لپ‌تاپ‌ها شارژر مدل سرفیس بوک‌ها را برای شارژ سریع‌تر خریداری نمایید؛ ما هم شش ماه پیش در هنگام خرید این دستگاه همین کار را انجام داده‌ایم.)

مدلی که ما برای تست کردن در این شش ماهه برگزیده‌ایم دارای پردازنده مرکزی Core i5 و 8 گیگابایت رم است، که یک لپ‌تاپی است پایه‌ای در این نوع از محصولات مایکروسافت. تا امروز، این لپ‌تاپ بخوبی کار کرده است. در هر زمان که با آن کار می کنیم، به راحتی اسپاتیفای را بر روی آن باز می‌کنیم، مایکروسافت اج را با شش تب مختلف باز می کنیم، یک صفحه از مایکروسافت ورد را نیز باز می کنیم، همه این برنامه‌ها را همزمان با هم باز می کنیم و هیچ خللی در کار هیچ کدام از این برنامه‌ها پیش نمی‌آید. لپ‌تاپ سرفیس 2017 دستگاهی است که برای حجم زیادی از کارهای همزمان باهم طراحی شده است و واقعاً عملکرد آن حتی لحظه‌ای کاهش محسوسی نیز پیدا نمی‌کند.

به طور کلی، در این شش ماهی که ما از لپ‌تاپ سرفیس 2017 استفاده کرده‌ایم این دستگاه بسیار فوق‌العاده بوده است. هنوز هم برایمان جذاب به نظر می رسد و ما عاشق وزن سبک و فرم طراحی آن شده‌ایم. ما پیش از استفاده از این دستگاه، کاربر سرفیس‌بوک بودیم و صادقانه باید بگوییم که حاضر به بازگشت به سرفیس‌بوک نیستیم. در حقیقت، زمانی که مایکروسافت از انتشار سرفیس‌بوک2 خبر داد، این تنها دستگاهی بود که ما حاضر بودیم از لپ‌تاپ سرفیس 2017 به آن کوچ کنیم.

ویندوز 10 اس: فراموش می‌کنید که از آن استفاده کرده اید

وقتی برای اولین بار لپ‌تاپ سرفیس 2017 را بررسی کردیم، قصد داشتیم تا سیستم عامل آن را به ویندوز 10 پرو تغییر دهیم تا بتوانیم آزادی نصب هر برنامه‌ای را که می‌خواستیم داشته باشیم. راحتی‌ای که ما می‌خواستیم واقعاً بیشتر از آن چیزی بود که در نرم‌افزارهای مایکروسافت استور بتوانیم آن را به دست بیاوریم. اگر این کار را نمی کردیم، هرگز آن توقعی که از این لپ‌تاپ داشتیم برایمان برآورده نمی‌‌شد. واقعاً قصد داشتیم چنین کاری را بکنیم، اما پس از یک روز و نیم که داشتیم با لپ‌تاپ 2017 کار می کردیم واقعاً فراموش کردیم که داریم با سیستم عامل ویندوز 10 اس کار می کنیم.

اعتراف می‌کنیم ویندوز 10 اس همه آنچه را که از یک سیستم عامل روی لپ‌تاپ می خواستیم برای ما برآورده کرده است. البته، ما هنوز نیاز به نرم‌افزار ویرایش و نیز پخش زنده داریم که مایکروسافت استور ویندوز 10 اس در این دو حوزه دارای خلاء است. اگر قصد ویرایش فیلم یا پخش زنده پادکست‌ها روی دستگاه خود ندارید ویندوز 10 اس بسیار برای شما کارا خواهد بود. استفاده از وب در این ویندوز به سهولت انجام می‌پذیرد. به راحتی ایمیل‌های خود را مدیریت و ارسال کنید، از محصولات آفیس روی آن استفاده کرده و یک صفحه ورد و پاورپوینت روی آن ایجاد و ویرایش کنید و از طریق برنامه‌هایی چون GroupMe و Slack و سایر شبکه‌های اجتماعی با دوستان و همکاران‌تان ارتباط برقرار کنید.

ما ترجیح می‌دادیم که برای کار با برنامه‌های سنگین بیشتر از کامپیوترهای خانگی یا دسکتاپ استفاده کنیم. روی لپ‌تاپ‌های دیگر به ندرت برنامه‌های سنگین را اجرا می کردیم، اما دریافتیم که ویندوز 10 اس واقعاً برای انجام چنین کارهایی هم بسیار مناسب است. اما ویندوز 10 اس سیستم عاملی محبوب همه نخواهد بود، به خصوص آنهایی که شیفته کار با گوگل کروم و دیگر ابزارهای گوگل هستند. تعداد زیادی از مردم، برای شروع کار با مایکروسافت اج هنوز آماده نیستند که کاملاً قابل درک است.

با این حال، می توانیم مایکروسافت اج را به عنوان تنها مرورگر خود روی لپ‌تاپ سرفیس 2017 استفاده کنیم؛ مرورگری که در ابتدا تحت نام “پروژه اسپارتان” در طول توسعه اولین نسخه ویندوز 10 بتا در دسترس قرار گرفت. ما هیچ مشکلی با مایکروسافت اج نداریم. استفاده بسیار کم از هسته پردازنده مرکزی و امکان استفاده آسان از آن ما را عاشق خود کرده است. صادقانه بگوییم، ما نیازی به برنامه‌های افزودنی و اکستنشن ها روی آن نداشتیم، چیزی که می دانیم کاربر برای استفاده از کروم به آنها نیازی حیاتی دارد.

هیچ لحظه ای وجود نداشت که محدودیت‌های ویندوز 10 اس مانع انجام کارهایمان شود و ما را متوقف سازد. ما تنها یکبار جمله “شما نمی‌توانید این برنامه را نصب کنید” را ملاحظه کردیم و همچنین دریافتیم که موتور جستجو را نمی‌توانیم از بینگ به موتور جستجوگر دیگری تغییر دهیم. البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که ما با بینگ هیچ مشکلی نداریم و هرآنچه را که از یک موتور جستجوگر انتظار داشتیم به‌راحتی در اختیارمان قرار داده است. این موضوع شاید مسئله‌ای چشمگیر برای شما نباشد اما مهم آن است که بینگ کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد و اگر بینگ کافی نباشد، می‌توانیم به‌راحتی به سایت گوگل مراجعه کنیم و کارهایمان را آنجا انجام دهیم و ویندوز 10 اس از این لحاظ محدودیتی برای‌مان ایجاد نمی‌کند.

 

عاشقی در نگاه اول

در طول شش ماه گذشته ویندوز 10 اس بسیار برای ما مفید بوده است. در طول این مدت ما هرگز حس نکرده‌ایم که با نسل جدیدی از سیستم عامل‌های مایکروسافت یعنی ویندوز 10 اس کار می‌کنیم. این بدان معناست که مایکروسافت به‌خوبی توانسته است مایکروسافت استور این دسته از سیستم عامل‌ها را غنی‌سازی کند. ویندوز 10 اس قطعاً در طول زمان با معرفی ویژگی‌هایی همچون جدول زمانی، کلیپ‌بورد ابری و تنظیم‌ها پیشرفت خواهد کرد. ما بسیار هیجان‌زده هستیم تا ببینیم که سرانجام ویندوز 10 اس چه خواهد بود.

در این شش ماه، هم لپ‌تاپ سرفیس 2017 به‌خوبی کار کرده است و هم ویندوز 10 اس. ما صادقانه فکر می کنیم که سرفیس لپ‌تاپ سرفیس 2017 در حال حاضر بهترین لپ‌تاپ موجود در بازار است. ما همیشه منتظر یک لپ‌تاپ ایده‌آل از مایکروسافت بوده‌ایم و لپ‌تاپ سرفیس 2017 دقیقاً همانی است که می‌خواستیم. قبل از اینکه سرفیس بوک بیاید ما با سرفیس پرو کار می کردیم ولی بعد از مدتی تصمیم گرفتیم تا با سرفیس بوک کار کنیم چرا که از هر نظر شبیه سرفیس پرو بود و در مواردی جزئی از آن بهتر کار می‌کرد. اما حالا تصمیم گرفته‌ایم که از هر دوی آنها به جدیدترین محصول ارائه شده توسط مایکروسافت یعنی سرفیس لپ تاپ 2017 کوچ کنیم و هر دقیقه از کار کردن با آن لذت ببریم.

 

شما چه تجربه ای در استفاده از سرفیس لپ تاپ 2017 دارید؟

منبع :

Windows Central

41 پست
سینا هنربخش
متخصص شبکه های مایکروسافتی و رفع و عیب یابی سیستم های مایکروسافت هلپ دسک (ادمین) سرور دارای مدرک MCSE2012R2+ علاقمند تخصصی به مباحث مایکروسافت ، به خصوص در زمینه ی ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون دارای گوشی 950XL و اینسایدر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,