به رغم شایعات فراوانی که هر از گاهی در خصوص سرفس فون شنیده می شود وجود این دستگاه حدس و گمانی بیش نیست. شایعاتی زیادی در دو سال گذشته در فضای مجازی پیرامون این دستگاه  منتشر شده و این در حالی است که  مایکروسافت هیچ یک از آنها را تایید نکرده است. تنها چیزی که گفته شده این است که ارائه دستگاه جدید تا زمان آماده شدن سیستم عامل تاخیر خواهد داشت. سیستم عاملی که پیش تر در مطلب مفصلی با عنوان سیستم عامل اندرومدا در تبدیل ویندوز 10 به یک پلتفرم مدولار کمک شایانی خواهد کرد در وینفون مورد بررسی قرار گرفته است.

سرفس فون وجود خواهد داشت

طی چند ماه گذشته، مایکروسافت به تدریج از بازار گوشی های هوشمند عقب نشینی کرده است و تاکنون بدون اینکه حتی یک مدرک موثق و قابل اعتنا وجود داشته باشد شایعات زیادی در خصوص سرفس فون به وجود آمده  که طبق این شایعات که هر ماه هم به آن افزوده می شود مایکروسافت باید در حال آزمایش نسخه های اولیه آن باشد. نام این دستگاه هرچه که باشد تحقق رویای یک  ویندوز در هر دستگاهی خواهد بود. بدون داشتن گوشی هوشمند امکان حکمفرمایی ویندوز بر سایر پلتفرم ها در آینده وجود نخواهد داشت. و البته بدون آن برنامه های یونیورسال بی معنا خواهد بود و استور مایکروسافت تبدیل به محل انباشت برنامه هایی که از win 32  تبدیل شده اند خواهد شد.

دستگاه ماژولار

با وجود اینکه هر آنچه راجع به سرفس فون گفته می شود صرفاً حدس و گمان است، با این حال با جمع بندی بعضی  شایعات منتشره از برخی منابع معتبر  اینطور به نظر می رسد که این دستگاه یک گوشی مدولار خواهد بود. اخیراً نیز فاش شده که سیستم عامل جدید اندرومدا بر روی یک دستگاه تاشو ارائه خواهد شد. با این حال هیچ سند و مدرک معتبری  این موضوع را تایید نمی کند هرچند که تایید شده که این سیستم عامل در مراحل تست اولیه قرار دارد.

با نگاهی به آنچه که در گذشته در خصوص اندرومدا عنوان شده به نظر می رسد که شایعه مدولار بودن سرفس فون درست باشد. اندرومدا برای یک دستگاه انعطاف پذیر طراحی شده است. قبلاً نیز اخبار درز کرده از داخل شرکت حاکی از آن بود دستگاه جدید تاشو بوده و دارای دو صفحه نمایش که با یک لولا به هم متصل هستند خواهد بود. اکنون اجرای ویندوز 10 بر روی این نوع دستگاه ها با استفاده از اندرومدا محقق شده است. اندرومدا بر روی هر نوع و هر اندازه از صفحه های نمایش قابل تطبیق خواهد بود. در تصاویری که  در یکی از حساب های کاربری مایکروسافت از سرفس فون منتشر شد و بعداً حذف گردید جزئیات بیشتری از این دستگاه نمایان شد و یک دستگاه گوشی افسانه ای  به نمایش گذاشته شد. از آنجایی که وجود سیستم عامل اندرومدا تایید شده، جزییات فاش شده هم نهایتاً قابل تایید خواهد بود. نه تنها مایکروسافت بلکه سایر غول های فناوری هم وعده تولید  گوشی تاشو و انعطاف پذیر را داده اند که به زودی به بازار عرضه خواهند شد و این یعنی این نوع گوشی ها در سال آتی به موضوعی عادی بدل می شوند، اما به نظر می رسد گوشی تاشو با سیستم عامل ویندوز 10 موفق تر از سایر پلتفرم ها خواهد شد.

منبع :

WINDOWSLATEST

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
passenger
پاسخ دهید یکشنبه 2 مهر 1396

باحالی وینفون ! میگی شایعه و تایید نشده ولی باز از این جور مقالات میزاری !
عملا نشر اکاذیب.

hadi
پاسخ دهید یکشنبه 2 مهر 1396

خیلی خیالبافین!!!!

javad
پاسخ دهید یکشنبه 2 مهر 1396

فعلا توی باگاش موندن چیکارکنن چه برسه به مدولار و ماژولار متاسفانه کار از این داستانا گذشته دیگه

حیان
پاسخ دهید یکشنبه 2 مهر 1396

جالبه با اینکه نیروها زیادتر شده ولی تعداد پست ها کمتر شده…

drjackool
پاسخ دهید دوشنبه 3 مهر 1396

هــــــــــــــــــــیچ غلطی نمیتونه بکــــــــــنه!

m.j.a
پاسخ دهید دوشنبه 3 مهر 1396

من از دو چیز میترسم :
بعد از اینهمه مدت یچیزی بده بیرون که تو ذوق بزنه طراحیش، پر از باگ و مشکلات ریزو درشت، برنامه ها بهینه نباشن براش و از این چیزا دیگه خودتون تا تهش برید!
یا هم یه چیز توپ بده بیرون که دل هر کاربری از دیدنش غش بره ولی ولی ولی قیمتش کهکشانی باشه!کهکشانی!
ولی در هر صورت گوشیای ارزونتر هم لازمه ، البته نمیدونم اندرومدا روی چیپست های سری 600 و 400 چطور جواب بده!
کسی اگه اطلاعی داره بگه لطفا

مدولار؟
پاسخ دهید دوشنبه 3 مهر 1396

داستان این مدولار چیه دیگه؟ لااقل معادل فارسیشو پیدا کنید ازش استفاده کنید.

  محسن توکلی
  پاسخ دهید دوشنبه 3 مهر 1396

  مدولار یا ماژولار، متاسفانه معادل فارسی نداره

   HaMeD
   پاسخ دهید دوشنبه 3 مهر 1396

   فکر کنم بشه گفت ماژولار ینی چند تکه یا چند قطعه ای ، درسته؟ یا من کلا تصور غلطی از کلمه ماژولار دارم؟
   چون یادمه که گوگل یه پروژه گوشی هوشمند داشت که میشد قطعاتشو از هم جدا کرد، مثلا دوربینشو، و کلا پشت گوشی شکل پازل بود ، و بهش میگفتن ماژولار
   و گوشی الجی جی۵ هم که پایین گوشی میشد باتری رو خارج کرد و بجاش یه چیز دیگه متصل کرد هم میگفتن ماژولار…

حیان
پاسخ دهید دوشنبه 3 مهر 1396

عمرا ترست بی مورده هم باگا تغریبا به صفر دارن میل میکنن هم برنامه ها کاملا خودشونو با هر اندازه صفحه تطبیق میدن راحت… تا تهی هم نداره که بریم…
ولی ترس دومت درسته ولی به قیمته آیفونایجدید عمرا نمیرسه…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,