surface-phone

چه خوش‌مان بیاید و چه نیاید، ویندوزفون با روند فعلی ره به جایی نخواهد برد و سرنوشتی جز مرگ انتظارش را نخواهد کشید. حال مایکروسافت برای فرار از این سرنوشت، دست‌به‌دامن اعتبار سرفس شده است و می‌خواهد با استفاده از نام سرفس، تلفن‌هوشمندی را تولید کند که نه‌تنها طرفداران ویندوزفون را به‌خود جذب کند، بلکه عشاق اندروید و iOS را نیز به سمت خود بکشاند. در ادامه با وینفون همره باشید تا ببینیم که آیا آخرین برگ مایکروسافت در قمار گوشی‌های هوشمند، واقعا آخرین برگ مایکروسافت است یا سرآغاز نسل جدیدی در گوشی‌های‌ هوشمند خواهد شد!

مایکروسافت دیر دست‌به‌کار شد!

در آن هنگام که استیو بالمر در خیال واهیِ خود خوابیده بود، اپل و گوگل مشغول به توسعه‌ی محصولی بودند که انقلاب بعدی دنیای تکنولوژی را رقم می‌زد. بالمر چنان مدهوشِ سلطنت ویندوز در دنیای رایانه‌های‌شخصی بود که کاری جز تمسخرکردن اقدامات دیگر شرکت‌ها انجام نمی‌داد. کارهای این شخص باعث شد که مایکروسافت ابهت خود در دنیای تکنولوژی را از دست دهد و دیگر کسی به این شرکت به چشم یک مایکروسافت نوآور نگاه نکند.

روزبه‌روز فروش رایانه‌های‌شخصی کاهش میافت و درآمد مایکروسافت نیز از آن طریق کم‌تر می‌شد. بالاخره بالمر به فکر فرورفت و متوجه اشتباهش در قبال گوشی‌های‌هوشمند شد؛ اشتباهی که اگر رخ نمی‌داد، شاید اکنون مایکروسافت علاوه بر رایانه‌های‌شخصی، حاکم بلامنازع تلفن‌های هوشمند نیز می‌بود.

...

اما دیگر گذشته‌ها گذشته و یادآوری اشتباهات قبل، دردی را دوا نخواهد کرد. حال بالمر رفته است و نادلا جای آن را گرفته و مایکروسافت نیز به مایکروسافت دیگری تبدیل شده است. در طول ۲ سال گذشته تحت مدیریت نادلا، مایکروسافت تمام نیروی خود را به‌کار بست تا از طوفانی که بالمر به‌بار آورده بود، خود را خارج سازد. به‌لطف مدیریت نادلا اکنون مایکروسافت به ثبات نسبی‌ای رسیده که باعث مانور بیش‌تر مایکروسافت در زمینه‌های گوناگون می‌شود. یکی از مهم‌ترینِ این زمینه‌ها، گوشی‌های‌هوشمند است. حال خبرهای جدید حاکی از این است که مایکروسافت قصد تولید تلفن‌همراهی با برند سرفس را دارد. اما مگر یک تلفن می‌تواند نجات‌بخش یک پلتفرم باشد؟ سرفس‌فون چه ویژگی‌های را باید دارا باشد تا موفقیتش در این بازار تضمین شود؟ این‌ها سوالاتی هستند که ذهن من و خیلی از شما دوستان را به‌خود مشغول کرده است که در ادامه سعی دارم پاسخ مناسبی برای آن‌ها ارائه کنم.

به‌باور من، مایکروسافت از زمان روی کار آمدن نادلا در فکر طراحی گوشی هوشمندی با برند سرفس بوده و تمام گوشی‌هایی که در این ۲ سال عرضه شده، تنها برای زمینه‌سازی بوده‌اند. اگرچه لومیا ۹۵۰، ۶۵۰ و … گوشی‌های خوبی بودند اما هیچ ویژگی متمایز‌کننده و کوبنده‌ای را در برابر رقبا ارائه نمی‌دادند. این گوشی‌ها عملا در جذب کاربران اندروید و iOS ناتوان بودند. اگر مایکروسافت خواهان موفقیت ویندوزفون است، باید اقدامات خود را در مسیری انجام دهد که سبب کوچ این کاربران به ویندوزفون گردد. این دسته از کاربران جمعیتی به مراتب بیش‌تر از کاربران ویندوزفون دارند اما متاسفانه، لومیاهای جدید تنها توانستند کاربران ویندوزفون قدیمی را به خود جذب کنند که فقط باعث فروش سخت‌افزارش می‌شد نه رشد پلتفرمش. کاربران همان کاربران بودند منتها تنها تفاوت ایجاد‌شده، تغییر سخت‌افزار‌ها بود. در این بین خیلی از کاربران نیز تاب نیاوردند و فرار را بر قرار ترجیح دادند.

Surface-Phone-Concept

حال قرار است سرفس‌فون به میدان پای گذارد و اشتباهات براداران بزرگ‌ترش را جبران کند. آیا به این فکر کرده‌اید که اگر مایکروسافت تنها قصد طراحی سخت‌افزاری جدید با نام سرفس را داشت، خیلی قبل‌تر این کار را انجام می‌داد و آن را به بازار عرضه می‌کرد. تاخیر مایکروسافت در عرضه‌ی سرفس‌فون نشان از تدابیر خاص و پنهان مایکروسافت در قبال این تلفن‌همراه دارد. مطمئنا در پسِ پرده چیزهای جذابی وجود دارد که باعث ایجاد این تاخیرات شده است.

پلتفرم ویندوزفون بر روی یک مو حرکت می‌کند و هرگونه لغزش از مایکروسافت، دیگری مجالی برای جبران ندارد. تیم طراحی و مهندسی نیز با آگاهی از این موضوع، قصد دارد محصولی عالی‌ای را تولید نماید که همتایی در بازار نداشته باشد. شایعات اخیر حاکی از این است که مایکروسافت در صدد قرار دادن حسگر اثرانگشت در زیر صفحه‌نمایش است. حتی مایکروسافت برای این‌کار پتنت نیز ثبت کرده است. اگر مایکروسافت این کار را عملی کند، نوآوری بزرگی را انجام داده که تا‌به‌حال هیچ شرکتی آن را انجام نداده است.

surface phone continuum modee

همچنین گزارش‌هایی مبنی بر توانایی اجرا برنامه‌های Win32 بر روی این دستگاه منتشر شده که هنوز درستی این ادعا مشخص نیست اما در صورت عملی‌شدن، خیل عظیمی از کاربرانِ دیگر سیستم‌عامل‌ها را به‌سوی خود خواهد کشاند. البته به‌نظر من، در صورت تحقق این موضوع، نباید انتظار اجرای این برنامه‌ها بر روی صفحه‌نمایش کوچک تلفن‌همراه را داشت بلکه به‌احتمال‌زیاد، گوشی باید به صفحه‌نمایش بزرگ متصل گردد. برای مثال هیچ‌گاه برنامه‌ای مانند فتوشاپ تجربه‌ی خوبی را در صفحه‌نمایش ۶ اینچ در اختیار کاربر قرار نخواهد داد.

به تصویر بالا نگاه کنید. فرض کنید برنامه‌ای در سطح ویژوال‌ استودیو را بتوانید توسط تلفن‌همراه‌تان اجرا کنید. آن‌گاه دیگر نیازی به حمل لپ‌تاپ‌ نخواهد بود و کاربران لپ‌تاپ‌شان را در جیب خود حمل خواهند کرد. از‌ این‌حیث، خیلی از کارمندان و دانشجویان و … به‌جای خرید لپ‌تاپ، به سرفس‌فون روی خواهندآورد. حتی ممکن است سازمان‌ها به‌جای خرید لپ‌تاپ برای کارمندان‌شان، به ازای هر کارمند یک سرفس‌فون خریداری کنند و آن را در اختیار کارمندان‌شان قرار دهند.

با این‌اوصاف می‌توان شاهد رشد چشم‌گیرِ ویندوزفون در بازار سیستم‌عامل‌ها بود و کم‌کم سه‌سویه شدن این بازار را مشاهده کرد. البته سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل نیز اکنون از مشکلات زیادی رنج می‌برد اما، با روند انتشار بیلدهای به‌روز رسانی رداستون ۲ برای گوشی‌های ویندوزی، چشم‌اندازی از هدف مایکروسافت برای این سیستم‌عامل آشکار شده است. برای نمونه روند اضافه‌شدن ویژگی‌های جدید به این سیستم‌عامل را با به‌روز رسانی‌های سال قبل مقایسه کنید! تمام این نکات خبر از گوشی خاصی می‌دهد که به‌احتمال زیاد نام سرفس را با خود به یدک خواهد‌ کشید.

مایکروسافت تا به حال اجازه‌ی درز هیچ‌گونه اطلاعاتی از این گوشی را نداده است و به‌همین‌دلیل، افشاکنندگان نیز اطلاعات چندانی در دست ندارند. ممکن است ویژگی‌هایی که در بالا اشاره کردم قطره در مقابل دریا باشد. همچنین این امکان نیز وجود دارد که هیچ‌کدام از آن‌ها رنگ حقیقت را به‌خود نبینند اما، موضوعی که برای همگان آشکار است، دورخیز مایکروسافت برای دستیابی به جایگاه مناسب در بازار سیستم‌عامل‌های موبایل است؛ بازگشتی که می‌توان به آن لقب از گور بازگشته را داد.

حال به نظر شما، سرفس‌فون چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا موفقیت ویندوز ۱۰ موبایل را نیز تضمین کند؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع : وینفون
417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
gardeshi
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

به نظر من اگه الان تولید شده بود بهترین زمان برای عرضه بود چون سری جدید نوت منفجر میشن و گوشی جدید اپل هم چیز خاصی نداره.

  اشکان
  پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

  گوشی که فقط سخت افزار نیست.
  باید سیستم عامل هم آماده باشه.
  امیدوارم تو رداستون ۲ حداکثر ۳ نزدیک سیستم عامل های دیگه بشه از نظر کارایی(حالا نرم افزارها بماند).

   كيان زرعكانی
   پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

   بله دوست عزیز. من با حرف شما موافقم و اصل تجربه ی کاربری رو سیستم عامل برای کاربر فراهم می کنه اما سیستم عامل در کنار سخت افزار مناسب، می تونه کارای به مراتب بیش تری رو انجام بده. اگر سرفس فون از سخت افزار مناسب و نوآورانه‌ استفاده کنه، مطمئنا تاثیر مثبت در رشد ویندوزفون خواهد گذاشت. ممکنه نسل اول این گوشی فروش زیادی رو نداشته باشه اما به صورت غیر مستقیم، تاثیر روانی روی کاربران میذاره که باعث بهبود جایگاه ویندوزفون در ذهن افراد خواهد شد.

    اشکان
    پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

    آره کاملا درسته.
    ولی در صورتی که به خاطر مشکلات سیستم عامل بازخورد منفی نداشته باشه.
    هنوز هم میگم که این مشکلات رفع میشه.

    Saber
    پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

    “فرض کنید برنامه‌ای در سطح ویژوال‌ استودیو را بتوانید توسط تلفن‌همراه‌تان اجرا کنید. آن‌گاه دیگر نیازی به حمل لپ‌تاپ‌ نخواهد بود و کاربران لپ‌تاپ‌شان را در جیب خود حمل خواهند کرد. از‌ این‌حیث، خیلی از کارمندان و دانشجویان و … به‌جای خرید لپ‌تاپ، به سرفس‌فون روی خواهندآورد. حتی ممکن است سازمان‌ها به‌جای خرید لپ‌تاپ برای کارمندان‌شان، به ازای هر کارمند یک سرفس‌فون خریداری کنند و آن را در اختیار کارمندان‌شان قرار دهند”

    اولا اینکه اگه قراره مانیتور+موس+کیبورد+هاب و کلی سیم را با خودمون حمل کنیم و به یه گوشی وصل کنیم که با یک چندم توان یک لپتاپ کارامون رو باش انجام بدیم، از همون لپتاپ استفاده کنیم منطقی تر نیست؟
    دوما اینکه برنامه های win32 هرگز روی پردازنده arm قابل اجرا نخواهند بود چه با کانتینیوم چه بدونش، مگر اینکه این برنامه ها روی ماشین مجازی کامپایل بشن که از توان سخت افزاری یه گوشی خارجه و کلا کار بیهوده ای هست.
    سوما کسی نیازی نداره برنامه های دکستاپ رو روی موبایلش استفاده کنه. به قول دوستان شما یه تلگرام درست حسابی روی گوشیت داشته باشی برات کاربردی تره یا فوتوشاپ یا ویژوال استودیو؟

    از این ها هم گذشته تمام این حرف ها زمان ویندوز ۱۰ یا حتی آپدیت ۸.۱ هم بود که اگر مایکروسافت فلان کند دنیا را تسخیر می کند.
    امید تا جایی که به توهم تبدیل نشه خوبه

     كيان زرعكانی
     پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

     دوست عزیز، هرگز هدف تیم وینفون القای امید واهی نبوده، نیست و نخواهد بود. من وقتی به سیستم عامل های دیگه نگاه می کنم واقعا برای ویندوزفون تاسف می خورم. شاید در ظاهر این سیستم عامل ها دریایی از اپلیکیشن ها را داشته باشن اما در بطن سیستم عامل مشکلاتی وجود دارد که ویندوز فون می تونه با باهوشی تولید کننده‌گانش، اونا رو پر کنه. از باز بودن بیش از اندازه ی اندروید تا بسته بودن افراطی iOS و غیره. اما ویندوزفون از آغاز عرضه اش، حد وسط این دو بوده است. البته الان مشکلات زیادی در ویندوز ۱۰ موبایل وجود داره اما، با توجه به قدرت مایکروسافت در خلق پلتفرم های پویا، این انتظار رو دارم تا ویندوزفون به جایگاه حقیقی خودش برگرده.
     دوما هیچ‌گاه با عقل جور در نمیاد که با سرفس فون موس و کیبورد و مانیتور با خودمون حمل کنیم اما مطمئنا اون جایی که میخوایم بریم، تلویزیون که وجود داره؛ ماوس و کیبورد هم که در خود سیستم عامل هست. تنها چیزی که شاید نیاز باشه یه هاب هست که فک نکنم سنگین تر از لپ تاپ باشه. 🙂 😉

ariamehr
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

نباید از سرفیس فون امید معجزه داشت
هرچقدر این محصول بلندپروازانه و شگفتی ساز باشه باز هم نمیشه خیلی ویندوز موبال و نجات بده
همه جیز به خود سیستم عامل برمیگرده
سیستم عاملی که به تمام گوشی های پایین رده میان رده و پرچمدار هماهنگ باشه و تنوعی از محصولات رو همراه داشته باشه
مثل جیزی که اندروید هست
دوم اینکه استور ویندوز باید انبوهی از برنامه هایی باشه که هر فردی رو با خرید گوشی ارضا کنه
به نظر من سرفیس فون باید وقتی بیاد که ویندوز موبایل تکمیل شده باشه و حرفی برای گفتن داشته باشه

  HiTi
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

  یک نکته اساسی تو حرف های ساتیا نادلا هست و اون هم اینه که مایکروسافت میخواد یک تجربه خوب رو در تمامی دستگاه ها از ویندوز ۱۰ به نمایش بزاره ، این به این معنی نیست که مایکروسافت رو موبایل میخواد خودشو بکشه و یک دستگاه فوق العاده و ماواریی رو بسازه کما اینکه از میزان توجهش به موبایل کاملاً مشخصه که اولویت چیز دیگریست نه موبایل. و البته به این معنی هم نیست که مایکروسافت ویندوز ۱۰ موبایل رو رها میکنه. ( mobile first، cloud first)

  به نظر من در هر دو حالت اگر مایکروسافت گوشی به نام سرفیس فون بسازه ، مطمئناً یک سری نوآوری که در گوشی های دیگه وجود نداره در این گوشی به نمایش میزاره ، مثل سایر محصولات سرفیس. اما همیشه نوآوری مهم نیست ، چیزی که مهمه اینه که مایکروسافت باید روی تبلیغات و جذب برنامه نویس ها به پلتفرم ویندوز ۱۰ یک سرمایه گذاری عظیم بکنه. اپل جوری در این بخش کار میکنه که اگر فردا آشغال ترین محصول دنیا رو هم بفروشه ، باز همه میرن تو صف که این محصول رو بخرن. به این میگن هنر تبلیغات ، بازاریابی و برندسازی.

  اینکه فقط یک گوشی موبایل خیلی خوب بخوای تولید بکنی ، دلیل نمیشه که خیلی ها کلش آف کلنز رو ول کنن بیان تو پلتفرم ویندوز ۱۰ و یا اینکه دریای اپلیکیشن در IOS رو رها کنن. چون الان جنگ ، جنگ پلتفرم هاست نه جنگ موبایل . موضوع موبایل نیست ، مطمئن باشید که چیزی از عمر موبایل به شکل دستگاه های امروزی نمونده. از وضعیت نوآوری تو این حوزه کاملاً مشخصه که دارن زورهای آخرشون رو میزنن.

  به سرمایه گذاری های بقیه شرکت ها توجه کنید کاملاً متوجه میشید. تمامشون دارن برای خودشون پلتفرم میسازن ، نه موبایل. اون ها از رشد خودشون تو زمینه موبایل استفاده کردند تا پلتفرم خودشون رو در بین مردم جا بندازند. الان گوگل تو اندروید دقیقاً در جاهایی داره سرمایه گذاری می کنه که مایکروسافت قبلاً تو اونجا حکومت میکرده. اون ها موبایل رو دارن ولی بقیه چیزهارو ندارن ، مایکروسافت بقیه رو داره ولی موبایل رو نداره. و این کند عمل کردن مایکروسافت باعث شده که اون ها در بخش هایی که مایکروسافت قبلاً قوی بوده سرمایه گذاری کنند و این برای مایکروسافت خیلی خطرناکه ، چون ممکنه همین چیزهایی رو هم که داره از دست بده. که هرچند در بعضی موارد ، بخشی رو از دست داده.

  به عنوان مثال گوگل تو بخش سرویس های اداری ، سرویس های ابری ، کروم بوک ، سرویس های پیام رسان ، سیستم عامل یک پارچه و … شدیداً داره سرمایه گذاری میکنه در کنار اینکه در موبایل داره پادشاهی میکنه. و با این کار میخواد میخواد با استفاده از قدرتش در بخش موبایل ، درست در نقاطی که مایکروسافت قبل تر پادشاهی میکرد بازار رو از چنگش دربیاره.

  به نظر من مایکروسافت روی نوآوری های خیلی خوبی داره سرمایه گذاری میکنه و دنبال اینه که تمام این نوآوری ها رو در یک نقطه به اسم ویندوز ۱۰ به همدیگه برسونه . که تا الان هنوز نتونسته این کار رو انجام بده هرچند داره به سمتش حرکت میکنه. اما این وسط زمان از همه چیز مهم تره. اگر مایکروسافت نتونه در این پروژه ها موفق عمل کنه ، مطمئناً مجبور میشه سرمایه گذاری بیشتری روی سرویس های ابری خودش در حوزه کسب و کار که سودآوری بیشتری براش دارند بکنه و در نهایت با این کار صرفاً تبدیل به یک شرکت نرم افزاری در حوزه کسب و کار میشه. مثل IBM ، EMC ، SUN , … و دیگه به عنوان یک شرکت برای همه مردم نمیتونه فعالیت کنه و محصولاتش به شکل خاص برای سازمان ها و شرکت ها کاربرد پیدا میکنه.

xbox one s
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

واقعا خیلی بده اگه ویندوز موبایل به آخر خط برسه.من شخصا مثل خیلی های دیگه اصلا نمیتونم سیستم عامل نچسب اندروید رو تحمل کنم که در واقع ios تقلبی هستش. اونوقت مجبورم برم سمت اپل حداقل حد اقل ios اصل گیرم میاد هرچند که خرید ایفون تو ایران با این وضع اقتصادی و غارت دل و روده گوشی ها ریسک بزرگیه.
لعنت بر بالمر که مایکروسافتو به گند کشید.

Sajad topoli
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

مشکل اصلی ماکروسافت بالمر نبود
زمانی که پنج درصد بازار تو دستش بود نادلا میتونست با شرکت هایی مثل سونی اچ تی سی حتی هواووی قرارداد میبست
اینا ها بدبختانه به فکر ابهت ویندوز بودن زمانی که اندرویید نبود ویندوز موبایل بود روی گوشی های o2 و ای میت جم بود ولی افکار احمقانه خودشون و پافشاری روی پی سی ها و نبود اینده نگری،در سال۲۰۰۷استیو جابز ای او اس معرفی کرد و بعدش اندرویید اونا فقط تماشاچی بودن اونا هم خودشون نابود کردن هم نوکیا را،نبود افراد کارامد و فقدان یک استراتژی درست در ویندوز فون و نبود گوشی ها مناسب پایین رده و میان رده و بالا رذه درست حسابی و با قیمت مناسب باعث تنزل شد و بیشترین چیزی که به ماکروسافت رو ضربه زد نبود اپدیت های منظم و اگر هم بود پر از باگ که متاسفانه چیز جدیدی به ارمغان نیاورد و حتی یک فایل منجر درست ندارن هنوز،فقدان اپ ها و کیفیت مناسب اپ ها بیشترین ضربه رو زد و به جای اینکه روی نرم افزار های خودش برای پلتفرم خودش متمرکز بشه سراغ اندرویید و ای او اس رفت،ویندوز فون در حال جان کندن هست و یا یک مرده متحرک،مشکل سرفیس فون گوشی گران قیمت هستش و برای عام نخواهد بود،مایکروسافت به کاربرانش بارها بارها توهین کرد و داره جوابش می بینه در کل اینده موبایل مایکروسافت به سرنوشت نوکیا بلک بری اچ تی سی تبدیل خواهد شد

pouya
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

مشکل ویندوز برنامه های اشغال و بیخودشه نمونش تلگرام

Sajad topoli
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

ساتیا نادلا فرصت داشت به اندازه کافی و نمی توان مقصر اصلی رو بالمر دانست نادلا مبتونست سهم ویندوز فون به ده یا پانزده درصد برسونه ولی نخواست

  amir kh
  پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

  من تقریبا دو ماهه که ۹۵۰xl دارم دبگه واقعا از اندروید و ios خسته شدم و به وینوز پناه اوردم.خیلی خیلی راضیم از هر لحاظ که بگین ؛چه ظاهری که واقعا باکلاسه واقعا این پلاستیک بدنه حس یه گوشی به درد نخور و ارزون رو به من نمیده چه کیفیت و کارایی که با کانتینیوم کامل شد تنها مشکلش اینه که آپدیتاش کامل نیست یعنی به عنوان مثال دوربینش هیچ افکنی برای بنده که خیلی اهل عکسم نداره در مورد صفحه نمایش باید بگم فوقالعاده س در کل ویندوز یه قشر خاصه بازی کسایی که عاشقه خاص بودنن آیفون دیگه خاص نیست چیزیه که همه دارن ویندوز فون برای کسایی طراحی شده که عاشق اینن با هیجان و تلاش کارای روزمره رو انجام بدن.ودر اخر سرفیس فون بی صبرانه منتظر تولد این اسمارت فون غول آسا و فوقالعاده هستم. am.kh

hamed nasrollahi
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

اینم داشته باشید که گوشی s8 و همچنین آیفون بعدی هیچ حاشیه ای تو صفحه نمایش نخواهند داشت و به این تکنولوژی دست پیدا کردن . یعنی حسگر اثرانگشتم زیر صفحه قرار میگیره.

MRG
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

ببخشید این سوال رو توی دوتا پست قبل گفتم کسی جواب نداد،برنامه ای میخام که مصرف انترنت هر برنامه رو نشون بده،به صورت روزانه یا هفتگی یا ماهی

Alireza
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

من که به سرفیس فون امیدوارم
چرا؟؟ چون وقتی سرفیس بیاد صد در صد نوآوری دهن پر کن داره
وقتی نوآوری داشته باشه مردم میان سمتش حالا شاید مردم عادی نیان سمتش ولی اهل کسب میان چون سرفیس فون با کانتینیوم کامل میشه و یک پی سی عالی میشه اونوقت اهل کسب و کار میان سمتش
اهالی کسب و کار تعدادشون کم نیست با همین افراد سهم ویندوز به حداقل به ۸ درصد خواهد رسید با همین درصد نسبتا کم ب نامه نویس ها مجبور به نوشتن برنامه میشن تا اون موقع ویندوزفون ۸.۱ درصدش کم خواهد شد و اونوقت که یونیورسال میترکنه. ویندوز ۱۰ دسکتاپ تعداد کاربراش ۸۰۰ میلیون میشه تعداد کاربران ایکس باکس ها زیاد میشه تعداد کاربران گوشی زیاد میشه و این ها روی هم ۱ میلیارد میشن. مطمئنا هیچ برنامه نویسی از ۱ میلیارد کاربر نمیگذره. فقط باید مایکروسافت توی رد ۲ و رد ۳ ویژگی بباره و سیستم عاملش رو کامل کنه که همین هم خواهد بود
اگه دقت کنید تغییرات رد ۲ کم کم داره اعمال میشه
مثلا بیلد قبل گوشی ویژگی داشت یا اپ دوربین آپدیت شد و قیافه تغییر کرد سرعتش هم زیاد تر شده.
فقط باید مایکروسافت تبلیغ کنه تبلیغ تبلیغ تبلیغ
کاری که مایکی نمیکنه تبلیغه
من به چشم دیدم که یک گوشی بی کیفیت رو چه جوری میشه با تبلیغ انداخت به مردم مثلا همین نوت۷ انفجاری.
با امید موفقیت سرفیس فون

Armin
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

به نظرم وقتی بیاد قیمت بالایی داره و یه درصد کمی از افراد توانایی خریدش رو دارن، اپل که چشم تو هم چشمی و لاکچری بازی باعث شده خریداراش زیاد بشن وگرنه نود درصد کاربرای ایفون دارن از ده درصد پتانسیل و اپلیکیشن های اون استفاده میکنن. اندروید هم اینقد گوشی های رنگارنگ و مختلف تو بازار داره که زبان رسمی پلتفرم موبایل تو دنیا شده نود درصد کاربراش هم چون همه گیر شده و تمام رنجهای قیمتی رو شامل میشه استفاده میکنن و اصلا بگی گوشی من ویندوزفون هم فقط میبیننت و هیچ اطلاعی از این پلتفرم ندارن
مایکروسافت تنها راه تسخیر بازارش تولید گوشی های متنوع تو رنج قیمتای مختلف تبلیغات زیاد و سیستم عامل کم نقص و گسترش دامنه نرم افزار و دولوپرهای استوره منو باید اصن ببرن مایکروسافت 😊
یا باید صبر کنه تا گوشی هوشمند چن سال دیگه دورش بگذره و گجت های پوشیدنی مد بشه اون بازار رو بدیت بگیره

ali
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

واقعا سخت افزار همه چیز نیست.چه لومیا باشه چه سرفیس فون.مشکل سیستم عامله.چه خوشتون بیاد چه نه ویندوز۱۰ موبایل خام. تا سیستم عامل درست نشه قطعا تغییر خاصی رو نمی بینیم.

Armin
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

مثه قضیه ترکوندن ماشین چینی تو بازاره دلال ها خیلی دخالت دارن، بری بازار موبایل دنبال ویندوزفون همه فروشنده ها هزارتا دلیل الکی میارن که نخری و اندروید بخری تصور کنید اکثر مردم عادی برن فروشنده اونارو به سمت اندروید راهنمایی میکنه تو ایران خودم چند نفر رو پر کردم برن ویندوزی بگیرن تو مویابل فروشی فروشنده اندروید بهشون انداخت

sayan
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

سرفیس فون نیامده شکست خورده اینو مایکی هم میدونه واسه همین نمیده بیرون ، ویندوزفون فقط با نوکیا زنده میشه اگه سرفیس همه بیاد با برند نوکیا بایستی بیاد .
زنده باد نوکیا . . . . .
مایکی تو سخت افزار نمیتونه پیشرفت کنه مگه اینکه با نوکیا همکاری کنه

amir72hawk
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

سرفیس فون باید یه گوشی همه چیز تمام باشه تا بتونه توجه مخاطبارو به خودش جلب کنه،یعنی سخت افزار قوی،طراحی فوق العاده،نوآوریهای کاربردی و مهمتر از همه بهبود امکانات نرم افزاری و تجربه کاربری ویندوز موبایل….
امیدوارم سرفیس فون یه گوشی(مینی پی سی) همه چیز تمام و البته ماژولار باشه و تا زمانیکه قرار عرضه بشه ویندوزموبایل هیچ کمبودی از نظر برنامه و امکانات نداشته باشه….
مایکروسافت فقط اینجوری میتونه جواب صبر و شکیبایی مارو بده

عرفان
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

آخه با این وضع برنامه های وینفون چ فایده داره.سخت افزارا ک شکل همن ولی سیستم عامل و نرم افزاراست ک تعیین کنندس
اونم با این تلگرام شون

دولوپر – اهواز
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

سلام به همگی.
اینکه سرقیس فون بتونه نجات دهنده ویندوزفون (ویندوز ۱۰ موبایل) باشه یا نه ، این بستگی به فن اوری و نو اوری داره که در سرفیس فون پیاده سازی کنن، زمانی هم که سرفیس تولید شد همه فکر میکردن یک محصول شکست خورده هست و ۱۰۰% طی مدت کوتاهی به شکست منجر میشه ، ولی بعدها دیدید که تمام شرکتها مجبور به پیروی و کپی برداری از این محصول کردند تا بتوانند تبلت های خودشونو بفروش برسانند حتی خود شرکت اپل مجبور به این کار شد ، طبق اخباری که تو این مدت خوندم به نظرم خودم علت تاخیر سرفیس فون در پیاده سازی نواوری و فن اوری قوی که بقیه شرکتها رو مجیور به پیروی کردن کنه، علت بعدی صبر کردن جهت رشد کامل ویندوز ۱۰ مویایل ، دلیل بعدی اماده شدن پروژهای هوش مصنوعی ، رشد کورتانا ، چت بات های اسکایپ و کلی برنامه ریز دیگر.
بشخصه خیلی مشتاقم و امیدوارم که ویندوز ۱۰ مویابل رشد کنه و سرقیس فون انقلابی کنه همانند انقلابی که سرفیس کرد. من بنظرم اینهمه تاخیر عادی نیست ، اگه یادتون باشه پروژه هالولنز سالها مخفی بوده و کسی مطلع نبود ، حالا امیدواریم این تاخیر و پنهان کاری یک نواوری قدرتمندی برای سرفیس فون داشته باشه. واقعا عاشق ویندوزفون / ویندوز ۱۰ موبایل هستم.

Shayan
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

نکنید این تحلیل هارو !
نصف نا رضایتی کاربرا بخاطر تحلیل های پر امید و خالی بندیه شماستد!
اگه انتظارات رو انقد بالا نمیبردید حداقل تو ایران انقد ریزش کاربر ویندوز نداشیم
کاری با سایت ها و انجمن های خارجی ندارم اما اینجا نباید هر مقاله ای رو ترجمه کنه
زمان ویندوز ۸.۱ هم اندروید کلی ویژگی داشت کلی اپ داشت
ولی کاربرا انقد غر نمیزدن چون این تحلیل های آبکی و بر اساس شایعات نبود
من که رفتم از ویندوز چون مایمروسافت با زبون بی زبونی داره میگه تعطیله بخش موبایل

همچین میگید سرفس انگار الان خود سرفس بازار کامپیوترا رو قورت داده !
سرفس هم مثل نکسوس گوگله عده ای ازش استفاده میکنن وگرنه همچنان امار فروش لنوو و ایسوس بیشتر از سرفسه نمیکم سرفس بده ولی اونجوری هم که میگید نیست با توجه به مشکلات زیادش (من یه هفته با سرفس بوک کار کردم مشکلاتش خیلیه)

بعد اصلا تمام تفاسیر شما درست مایکروسافت سرفس رو با بهترین سخت افزار بیاره اما وقتی سیستم عامل موبایلش پر از مشکلاته ریز و درشته نمیتونه کاری از پیش ببره
میگید درست میشه ! کو ؟ یه سال گذشت مشکلات جدید هم ظاهر شد کاری با اینسایدر ندارم، اینسایدر که کلا رو هواست ! بیلد های رسمی هم کم مشکل ندارن

بعد مایکرو انقد طرفدارای قدیمشو پر کرده که همونو برن بد ویندوزو بگن (از اونجا که تجربه داشتن و آشنا هاشون میدونن ویندوز داشتن اینا) کافیه که یه سد برای جذب کاربر بشه مثل کاری که با گوشی های قدیمی کرد
خودتون یادتونه قدیما چقد کاربر بود تو وینفون والا نصف نویسنده ها هم رفتن دیگ چه برسه کاربرا !

مایکرو خودشو بکشه هم نمیتونه محصول لوکس و لاکچری مثل اپل باشه
بخاد مثل اندروید باشه باید سیاست هاشو عوض کنه و محدودیت هارو برداره

غیر این دو همین آشه و همین کاسه

در کل من نمیدونم اونایی که میگن ویندوزو دوس داریم و اینا تعریف گوشی هوشمند رو چی می دونند اما خواهشا فن های تعصبی الکی بقیه رو انیدوار یا واردار به دوست داشتن این پلتفرم نکنن که فک کنم جناب نویسنده یکی از اون فن هاست !

یا علی دوستان

خشایار
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

به نظرم کسی که میگه ویژوال استودیو رو گوشی بیاد بالا حتی با کوانتینیوم، هیچی از ویژوال نمیدونه و حتی یکبارم این برنامه رو رو پی سی نصب نکرده.
حالا خوبه نگفته sql server.
همین الان فیسبوک زپرتی ۲گیگ رم میخواد، انوقت حرف از ویژوال میزنین؟

  كيان زرعكانی
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

  با سلام دوست عزیز
  بله، گوشی‌های همراه هرگز با پردازنده های فعلی قادر به اجرای برنامه های Win32 نیستند اما حتما قرار نیست که مایکروسافت از پردازنده‌های ARM که اکنون در تلفن های همراه موجود است، استفاده کنه. شرکت اینتل پردازنده های کم مصرف Core m رو تولید می کنه که اگرچه فعلا برای لپ تاپ ها به کار برده می شه اما نشان از این داره که اینتل توانایی ساخت پردازنده های کم مصرف موبایل با قابلیت اجرای برنامه های Win 32 را نیز داره. آیا پردازنده های Core m قادر به اجرای ویژوال استودیو نیستند؟
  البته هدف من از مطرح کردن این مثال در مطلب، تنها این بود که از قدرت سرفس فون گفته باشم. مطمئنا شخصی که دنبال کارهای برنامه نویسی و کارهای بسیار حرفه ای است، هیچگاه سرفس فون رو به عنوان دستگاه اصلیش انتخاب نمی کنه بلکه این تلفن را به عنوان دستگاه جانبی برای کارهایش استفاده می کنه.
  با تشکر از دیدگاه‌تون

smp
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

به نظرمن اول باید سیستم عاملش رو ردیف کنه و یه برنامه یا یه بازی منحصر بفرد مثه کلش بسازه که تو سیستم عاملای دیگه نباشه و کاربرای سیستمای دیگه بخاطر اونم شده به سمت این سیستم عامل بیاد.خیلی از کاربرای وینفون بخاطر کلش از وینفون رفتن

ehsann682000
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

ویندوزفون مرد. یک سال نیم پیش یه گوشی ویندوزی گرفتم به امید آپدیت. ویندوز ده که براش نیومد. مشکلات خودش به کنار. به شدت مشکل کمبود برنامه هم داره. یه برنامه بانکی ساده مال اکثر بانکها هم نداره. به محض اینکه وضع مالیم خوب بشه یه گوشی اندرویدی میگیرم

  lumia 132o
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

  باید قبول کرد کار ویندوزفون تموم شده

nima930
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

با خوندن نظرات فقط یک چیز میگم نقد کردن گذشته خیلی راحته که همه استاد شدن اینجا چون مشکلات زیاده پیشنهاد دادنم که راحت تره ولی دادن راهکار عملیه که کار هر کسی نیست(عملی بودن به حرف نیست به اعداده) به قول مدیری همه مشکلات رو میدونیم راه حل عملی بده.
من به شخصه فقط یک سوال واسم پیش اومده چرا ویندوزموبایل از اول ۶۴ بیتی طراحی نشده و قصد دارن لابد رداستون ۳ عملیش کنن به هر حال یکی از انتظارات منبه شخصه اینه کا تاثیر زیادی رو سرعت و عملکرد داره.

hamid
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

ویندوز – ای اوس – اندروید
واقعا چه تفاوتی باهم دارن ؟
بیاین خیلی واقع گرایانه اندروید رو اصلا تو بازی نیاریم – چون اصلا به این دوتا نمیخوره !
اندروید بخاطر فوق العاده باز بودن دسترسیهاش و نرم افزارهای بسیار بسیار زیادی که داره فوق العاده پرطرفدار شد-ولی واقعا برجستگی خاصی نداره
حالا ای او اس و ویندوز از نظر خودم بررسی میکنم
ای او اس خیلی روون کار میکنه (در اکثر موارد) – با طراحی مناسب اما کمی دموده – اپلیکیشن های بسیار زیاد – و امنیت مناسب – قابلیت خیلی خاصی نداره – کاربریش واقعا کسل کننده اس- هماهنگی با سایر دستگاه ها و سیستم عامل ها (ارتباطی) ضعیفه – و نهایتا برای بالا بردن امنیت همه دسترسی ها از کاربر گرفته شده
ویندوز ۱۰ طراحی مدرن – امنیت واقعا عالی – خیلی روون کار میکنه(بیلدهای غیر پیش نمایش) – نرم افزار محدود ! قابلیت های مثال زدنی بسیار زیاد و کاربری فوق آسان – هماهنگی با سایر دستگاه ها و سیستم عامل ها (ارتباطی) عالیه – دسترسی بسیار باز نسبت به امنیت عالی و مثال زدنی

اگر فعلا سرفیس فون نیومده قطعا بخاطر اینه که زمان مناسب فرا نرسیده – با پلتفرم یونیورسال که واقعا فوق العاده اس قطعا در آینده نزدیک شاهد این خواهید بود که خیل بسیار زیادی نرم افزار تولید شده و کاملا کاربردی در استور ویندوز وجود داره و در اون زمان شما چه دلیل برای خریدن یک گوشی غیر از ویندوز میکنید ؟
کما اینکه ۹۹% شما از ویندوز روی پی سی هاتون استفاده میکنید . و دلیل استفاده همه ما، نرم افزارهای اونه – در غیر اینصورت از لینوکس استفاده میکردید یا مک(با قیمتی بسیار بالا) یا کروم ؟! …!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,