S5

در کنفرانس Ignite 2015، مدیر برنامه های عمومی تیم سرفس، Vineet Thuvara، درباره ی آنچه که در عمق طراحی سرفس پرو 3 به کار رفته است، سخنرانی کرد. همانطور که احتمالاً شما هم اطلاع دارید، سرفس پرو 3 یک موفقیت چشمگیر در سراسر فضای تجاری و در میان مصرف کنندگان است. و همانطور که ممکن است شما هم حدس زده باشید، تلاش و زحمات بسیاری برای طراحی این تبلت که می تواند جایگزین لپ تاپ شما شود، به کار گرفته شده است.

● ایده

SurfacePro3_3

Vineet Thuvara کلام خود را با صحبت در رابطه با هدف سرفس پرو 3 که محو مرز های بین لپ تاپ و تبلت، و خلق تجربه ای یکپارچه برای سویچ کردن بین دو حالت محاسبات است، آغاز کرد.

“ما دستگاه هایی را خلق می کنیم که مردم دوست دارند با بهترین تجربیات مایکروسافت که به آن ها پیشنهاد شده است، امتحان کنند. جایی که مردم می توانند آنچه را که می خواهند، انجام دهند و آنچه را که نیاز دارند، به دست آورند.”

مایکروسافت همچنین باید عوامل توسعه ی بسیاری را به حساب می آورد. هنگامی که تیم سرفس در حال طراحی سرفس پرو 3 بود، باید به انتظارات مشتری فکر می کرد، با چه سرعتی در یک راه موثر می توانند آن را در ضرب العجل مشخص به بازار عرضه کنند، اثر بخشی هزینه ی محصول، پیدا کردن ترکیب مناسبی از تولید کنندگان برای قطعات و لوازم مورد نیاز چه اندازه پیچیده است.

SP3-6

“فرایند طراحی مانند حل کردن یک پازل لگو است، هنگامی که دو قطعه را در کنار یکدیگر قرار می دهید، متوجه می شوید که شکل و اندازه ی دیگر قطعات در حال تغییر است.”

● چهارچوب

SP3-2

Thuvara نشان می دهد که ساخت سرفس پرو 3 به صورتی که نازک تر و سبک تر باشد، از اهمیتی حیاتی برخوردار بوده است. با وجود سرفس پرو 2 که “مانند یک تانک ساخته شده بود”، به شوخی گفت “شما می توانید کسی را با آن بزنید، در حالی که هیچ اتفاقی برای دستگاه رخ نخواهد داد”، مشتریان هنوز هم انتظار چیزی نازک تر، سبک تر و بنابراین قابل حمل تر را داشتند.

مایکروسافت تصمیم گرفت که برای چهارچوب از آلیاژ منیزیم استفاده کند، اگر چه در مقایسه با آلومینیوم برای ساخت گران قیمت تر و سخت تر است، همچنین حدود 30% برای همان حجم سبک تر است. و در تلاش برای حصول اطمینان که سرفس پرو 3 “از گهواره تا گور” به صورت دوستانه سازگار با محیط زیست خواهد بود، کمپانی تلاش کرد که تولید کنندگان را متقاعد کند که از روغن به جای آب برای کنترل درجه حرارت منیزیم بسیار قابل اشتعال در هنگام ماشین کاری آن استفاده کنند. تولید کنندگان در ابتدا فکر می کردند که این یک درخواست احمقانه و غیر ممکن است، تا اینکه آن ها به هدف مایکروسافت پی بردند و راهی را برای ممکن سازی آن پیدا کردند. برو جلو مایکروسافت!

● باتری ها

SP3-5

باتری ها معمولاً به مدت 6 تا 8 ماه دوام دارند، اما چون مایکروسافت قصد داشت که سرفس پرو 3 را برای زیبایی، طراحی بهتر و پروفایل کم حجم تر به طور کامل تضمین کند، مایکروسافت به یک باتری نیاز داشت که حدود 3.5 تا 4 سال بدون نیاز به هیچ گونه سرویس شدن، دوام بیاورد. بنابراین کمپانی باید به طور نزدیکی با تولید کنندگان برای طراحی سفارشی باتری سرفس پرو 3 کار می کرد.

معضل دیگری که مایکروسافت در رابطه با باتری با آن مواجه بود، پیدا کردن اندازه ی مناسب بود. از آن جایی که دستگاه به سمت نازک تر شدن پیش می رفت، نیاز بود که فضای بیشتری از باتری کم شود، که مساحت زیادی از سرفس را به خود اختصاص داده است. این به یک بحث شدید با تیم مسئول مادربورد منجر شد، که در حال حاضر در حال تلاش برای کوچک کردن PCB بودند، به طوری که آن ها مجبور شدند که یک راه جدید را برای ادغام حافظه اختراع کنند (که البته کمپانی این را به عنوان یک اختراع ثبت کرد).

● فن خنک کننده

SP3-8

 مایکروسافت باید به نازک تر کردن سرفس پرو 3 بدون این که عملکرد آن قربانی شود، فکر می کرد و فن یک عامل بسیار مهم بود. به طور معمول در الکترونیک، اگر قطعات به یکدیگر نزدیک تر شوند، حرارت بیشتر می شود، بنابراین این مورد منجر شد که تیم یک راه حل حرارتی جدید را طراحی کند که در آن، فن خنک کننده به جای اینکه در کنار و یا بر روی سینک گرمایشی قرار گیرد، با آن ادغام شده باشد.

SP3-9

بر خلاف سرفس پرو 2 که از دو فن بهره می برد، سرفس پرو 3 فقط یک فن دارد. اما به دلیل طراحی هوشمندانه ی آن، این یک فن وظیفه ی خنک کردن تبلت را به خوبی نسخه ی قبلی انجام می دهد. این فن که در گوشه سمت راست بالای دستگاه قرار گرفته است، به طور موثری تمام اجزای لازم را خنک می کند، همانطور که می توانید در الگوی جریان هوا در بالا ببینید.

پایه نگهدارنده

SP3-13

از همان ابتدا، پایه نگهدارنده یک بخش حیاتی از سرفس بود، اما کاربران شکایت داشتند که دستگاه اجازه نمی دهد زوایایی را که لپ تاپ در اختیار آن ها قرار می دهد، تکرار کنند. در حالی که طراحی و ساخت پایه نگهدارنده با زاویه های از پیش تعریف شده برای طراحی و ساخت ساده تر بود، اما این مورد مانعی بود برای این هدف که دستگاه عملکردی به عنوان جایگزین لپ تاپ داشته باشد.

Thuvara می گوید که پایه نگهدارنده پر اصطکاک که بر روی سرفس پرو 3 قرار گرفته است، یکی از پیچیده ترین جنبه های طراحی این محصول است.

SP3-11

درست مانند باتری، پایه نگهدارنده هم باید برای 3 تا 4 سال بدون نیاز به تعویض کردن، دوام می آورد. در حالی که هر چیزی که دارای قطعات متحرک باشد، دچار ساییدگی و پارگی خواهد شد. علاوه بر این، به دلیل نحوه فشردگی اجزا که در سرفس پرو 3 به کار رفته است، دو لولا به کار رفته در دستگاه یکسان نیستند. در عملکرد، این دو پشت سر هم و با هماهنگی کامل کار می کنند، اما از لحاظ ساختاری با هم متفاوت هستند. هر لولا از 8 قطعه ی کوچک ساخته شده است، اما تنها دو قطعه از لحاظ ساختاری یکسان و بین دو لولا مشترک است و 6 قطعه ی دیگر متفاوت است.

همچنین لولا میزان اصطکاک مختلفی را برای هر مرحله ارائه می دهد. برای مثال هنگامی که برای اولین بار پایه ی نگهدارنده را باز می کنید، هیچ گونه اصطکاکی را تا حدود زاویه ی 25 درجه احساس نخواهید کرد، بعد از آن به میزان کمی اصطکاک وجود دارد که بتوانید پایه ی نگهدارنده را تنظیم کنید، اما این اصطکاک به اندازه ی کافی قدرتمند خواهد بود تا هنگامی که کاربر بر روی صفحه نمایش ضربه می زند و با قلم بر روی آن می نویسد، وضعیت خود را حفظ کند. این یک طراحی بسیار پیچیده است، یکی از عجایب مهندسی!

● پورشه

SP3-12

یک تولید کننده ی اتومبیل چه کاری را باید بر روی سرفس پرو 3 انجام دهد؟ تکنولوژی رنگ. مایکروسافت با یک شرکت که رنگ خودرو های پورشه را طراحی می کند صحبت کرد، زیرا مایکروسافت می خواست محصولی را خلق کند که اگر از دست کاربر سقوط کرد، لایه رنگ خود را از دست ندهد. بنابراین مایکروسافت از همان تکنولوژی رنگ که در ماشین های پورشه به کار می رود برای سرفس پرو 3 استفاده کرد. “این فوق العاده گران بود”، این را Thuvara می گوید، و بخش مالی شرکت مورد سوال واقع شد، برای تصمیم گیری در این مورد که یک ماشین برای استفاده ای در حدود 7 سال طراحی می شود در مقایسه با 3 تا 4 سال وسایل الکترونیک. در نهایت تیم سرفس بر روی تصمیم خود پافشاری کردند و قول دادند تا با راهکاری، هزینه ی خط تولید این دستگاه را در طول زمان کاهش دهند.

استقامت

SP3-14

هر دستگاه سرفس پرو 3 قبل از این که بسته بندی شود و به دست مشتری برسد، از ارتفاع 10 فوتی بر روی یک سطح بتونی سقوط می کند. البته این درست نیست، اما مایکروسافت به طور جدی نمونه های اولیه را در معرض شکنجه های سخت سقوط، جست و خیز، دما، رطوبت و بسیاری تست های دیگر قرار داده است تا اطمینان حاصل شود که حتی پس از یک سقوط شدید هم، دستگاه قابل کار کردن می ماند. مایکروسافت حتی از گربه ها به عنوان معیار استفاده کرد، تا ببیند اگر گربه ی شما بر روی سرفس پرو 3 بپرد، آیا پایه نگهدارنده ی آن خواهد شکست یا خیر.

مایکروسافت از دوربین های با سرعت بسیار بالا استفاده کرد تا ببیند که به عنوان مثال هنگامی که دستگاه سقوط می کند، در طول سقوط کردن چگونه خم می شود و تلو تلو می خورد، سپس ساعت ها وقت برای آنالیز ویدیو ها صرف شد و نتیجه گرفتند که کدام مناطق از چارچوب نیاز به تقویت شدن دارد. آزمایش ها و شکنجه های بسیاری بر روی سرفس پرو 3 انجام شد که در نهایت، نتیجه ی آن رضایت و اطمینان خاطر مشتری بود.

صفحه کلید

SP3-19

یکی از مشکلات بزرگ کردن اندازه ی صفحه نمایش در سرفس پرو ۳ این بود که باید اندازه ی کاور کیبوردی آن نیز افزایش داده می شد، که یکی از تاثیرات آن، این بود که سرفس پرو ۳ فضای بیشتری را در قسمت پایینی خود اشغال می کرد. این موضوع باعث لق شدن آن قسمت می شد و از آن جایی که قسمت پایینی فضای بیش تری را اشغال می کرد، باعث می شد تا زمانی که کاربران سرفس را بر روی پای خود قرار می دادند، احتمال افتادن سرفس زیاد شود. مایکروسافت این مشکل را به وسیله ی آهن ربا هایی که در پایه ی سرفس قرار دارند، به خوبی حل کرده است.

مایکروسافت ماه ها زمان را صرف طراحی کرد. 8 آهن ربا وظیفه ی انجام این عمل را بر عهده دارند و مایکروسافت دقت بسیاری را به کار برده است تا از نیروی مغناطیسی به همان اندازه ای که نیاز است، استفاده کند. درست مانند اصطکاک لولا، به یک تعادل مناسب نیاز است تا از لرزش جلوگیری کند، آهن ربا ها باید به اندازه ی کافی قوی باشند که در محل خود ثابت بمانند و به اندازه ی کافی ضعیف باشند که بدون نیاز به کشیده شدن عضلات، جدا شوند. همچنین، مایکروسافت باید در مورد استاندارد های صنعت برای مغناطیس فکر می کرد. مایکروسافت باید اطمینان حاصل می کرد که آهن ربا ها بر روی دیگر اجزای سرفس تاثیری نخواهند گذاشت، و همچنین بر روی دیگر دستگاه هایی که ممکن است کاربر از آن ها استفاده کند، مانند گوشی های هوشمند.

قلم

SP3-15

خیلی ها این سوال را می پرسیدند که چرا مایکروسافت از تکنولوژی قلم Wacom که در سرفس پرو 1 و 2 به کار رفته بود و مصرف کم تر باتری و راحتی بیش تر را با خود به همراه داشت، به سمت استفاده از تکنولوژی N-trig در سرفس 3 تغییر جهت داد. دو دلیل وجود دارد، دلیل اول افزایش تاخیر و دقت است و دلیل دوم افزودن قابلیت های بیشتر به قلم است.

یک باتری برای رسیدن به این دو هدف کمک می کند. هم اکنون که قلم قدرت بیشتری را در اختیار دارد، می تواند زمان پاسخ را کاهش دهد، تجربه ای بسیار طبیعی از نوشتن را در اختیار کاربر قرار دهد، و همچنین اضافه کردن یک دکمه برای راه اندازی OneNote، بنابراین کاربران می توانند به سرعت شروع به یادداشت برداری کنند، قبل از این که ایده های خود را از دست بدهند.

SP3-16

باتری AAA استفاده شده بر وزن قلم می افزاید، که این مورد با توجه به این که یک احساس قابل اطمینان را به کاربر می دهد، لزوماً یک مورد بد به حساب نمی آید. همانند یک قلم واقعی، یک بار دیگر به تجربه ی نوشتن طبیعی می افزاید، تقریباً مشابه با آن چه که کاربران با استفاده از دفتر و قلم واقعی یادداشت برداری می کنند.

SP3-17

همانند هر جنبه ی دیگر در سرفس پرو 3، اندیشه های بسیاری در طراحی قلم آن به کار گرفته شده است، که شما می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید. یک بخش جالب از بحث Thuvara، نگهداری از قلم بود. در حال حاضر تنها راه نگهداری از قلم، استفاده از حلقه قلم سرفس است، که به کاور کیبوردی یا خود سرفس متصل شده است. در حالی که خود قلم می تواند به صورت مغناطیسی متصل شود، اما این مورد قابل اعتماد نیست و می تواند به راحتی سقوط کند. مردم سوال می کنند که چرا قلم نمی تواند در یک سیلو در چارچوب سرفس قرار گیرد، به همان شیوه ای که در برخی از دستگاه های سامسونگ انجام می شود. دلیل آن این است که برای مایکروسافت، تجربه ی نوشتن، بر نگهداری قلم درون دستگاه، اولویت دارد.

اگر شما به قلم هایی که می توانند درون فبلت ها و تبلت های سامسونگ قرار بگیرند نگاه کنید، به قطر نازک و بسیار باریک آن ها پی خواهید برد و متوجه می شوید که هیچ گاه تجربه ای مانند آن چه که سرفس برای نوشتن در اختیار شما قرار می دهد را ارائه نخواهند کرد، بنابراین این سازش دیگری است که مایکروسافت هنوز باید آن را انجام دهد. با این حال، مایکروسافت به طور کامل بر روی قلم سرمایه گذاری می کند و مسیر خود را برای پیدا کردن راه های مبتکرانه برای بهبود نگهداری قلم، در کنار راه حل موقت استفاده از حلقه ادامه خواهد داد، که به نوعی تجربه ی نوشتن عالی را حفظ خواهد کرد.

نتیجه

S3-1_1

Thuvara همچنین برخی از اطلاعات مربوط به سرفس 3 را به اشتراک گذاشت. او نشان داد که این دستگاه در درجه ی اول برای دانش آموزان، پدر و مادر های پر مشغله، و افراد فعال طراحی شده است و یک گزینه ی حرفه ای با قیمت مناسب به حساب می آید. او همچنین نگاه ما را به آن چه که در داخل دستگاه وجود دارد جلب کرد، که شما می توانید تصاویر آن را در بالا و پایین ببینید. این دستگاه کاملاً زیبا و پر زرق و برق است، در داخل و خارج. همانطور که شما هم می توانید انتظار داشته باشید، بسیاری نوآوری هایی که در طراحی سرفس پرو 3 به کار رفته است، به سرفس 3 هم منتقل شده است.

S3-2

به آینده ی پیش رو نگاه کنید، سرفس پرو 4 در راه است و اگر شایعات درست باشد، این دستگاه به جای آن که یک انقلاب باشد، نسخه ی تکامل یافته تر سرفس پرو 3 خواهد بود. سرفس پرو 3 در حال حاضر یک دستگاه فوق العاده است و برای کامل شدن تنها به تغییراتی جزئی نیاز دارد.

نظر شما در رابطه با طراحی سرفس پرو 3 چیست؟ چه انتظاری از سرفس پرو 4 دارید؟

منبع: WinBeta

منبع : وینفون
 • یکشنبه 21 اردیبهشت 1394 22:05
 • 53 نظر
 • حسین مظفروندی
 • بررسی
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omid
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

ما که نمی خریم
فقط نازک تر بشه
طراحیش عالیه

سلمان
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

واقعا کامل و کار شده بود مطلبتون،اصلا ب سنت نمیاد نویسنده گرامی،آینده ی خوبی باید داشته باشی،

abas
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

حال و روز این روزایه وینفون
۱خواب
۲بی خبر
۳کند
۴همه رفتن
واقعا سایت وینفون هم مث خود مایکی نا امید کننده میشه

  بردیا
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  دادا.جو منفی نده الکی.حتما باید مایکروسافت روزی سه تا پرچمدار بده و روزی ده تا آپدیت واسه ویندوز ده بده تا تو خوشت بیاد؟

   abas
   پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

   کافیه چشمتو باز کنی و یه سرکی به سایتهای همسایه فارسی و چندتا سایت خبری خارجی بکشی تا بفهمی چی میگم

   بردیا:
   دادا.جو منفی نده الکی.حتما باید مایکروسافت روزی سه تا پرچمدار بده و روزی ده تا آپدیت واسه ویندوز ده بده تا تو خوشت بیاد؟

    بردیا
    پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

    والا خبر خاصی نیس!منظورت کدام خبراس؟

    hamid
    پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

    شما خیلی تازه کاری. هر سال وقتی مایکروسافت کنفرانسش رو برگزار میکنه هفته بعدش جو دادن منفی سایت ها ی خارجی طرفدار اندروید و اپل و به تبع اون ایرانی شروع میشه.

    abas:
    کافیه چشمتو باز کنی و یه سرکی به سایتهای همسایه فارسی و چندتا سایت خبری خارجی بکشی تا بفهمی چی میگم

  erfan95
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  حال این روزای وینفون اینه که از سایت های دیگه میان بپرونن ادم ها رو از این سایت ، تو ییه سایت دیگه دیدم که بَحسش بوده…

  abas:
  حال و روز این روزایه وینفون
  ۱خواب
  ۲بی خبر
  ۳کند
  ۴همه رفتن
  واقعا سایت وینفون هم مث خود مایکی نا امید کننده میشه

Mehran
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

فوق العاده هست حتما در اولين فرصت سرفيس ميخرم

mammad
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

به نظرتون 80 تومن بیشتر بدی به جای 730یهxl640 بگیری میارزه؟؟

اگه میشه زود بگین 1520 رو فروختم بدون گوشی موندم)-:

  abas
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  از نظر من کیفیت ساخت ۷۳۰ بهتره ولی امکانات مخصوصا باطری ۶۴۰بهتره اگه بتونی ۶۴۰xlبگیری اون موقع ارزششو واقعا داره

  mammad:
  به نظرتون ۸۰ تومن بیشتر بدی به جای ۷۳۰یهxl640 بگیری میارزه؟؟

  اگه میشه زود بگین ۱۵۲۰ رو فروختم بدون گوشی موندم)-:

  بردیا
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  من می گم ۶۴۰ ایکس ال.تو هم به من بگو لومیا ۵۳۵ بخرم بهتره یا ۵۳۲ منم پونصد بیستم افتاد خرد خاکشیر شد گوشی ندارم.

   abas
   پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

   داداش ۴تا ۵۳۵ تا الان واسه اطافیان گرفتم واقعا فوق العاده بوده

   بردیا:
   من می گم ۶۴۰ ایکس ال.تو هم به من بگو لومیا ۵۳۵ بخرم بهتره یا ۵۳۲ منم پونصد بیستم افتاد خرد خاکشیر شد گوشی ندارم.

   HESAM
   پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

   بردیا:
   من می گم ۶۴۰ ایکس ال.تو هم به من بگو لومیا ۵۳۵ بخرم بهتره یا ۵۳۲ منم پونصد بیستم افتاد خرد خاکشیر شد گوشی ندارم.

   535 KHOBE AMA MAN PISHNEHAD MIKONAM AGE BA SAFHE NEMAYESH KOCHIK MOSHKELI NADARI 532 BEKHAR
   DASHTAM KE MIGAM 532 MOSHKEL TOUCH NADARE VA VASE BAZI BEHTAR HASTESH VA TYPE

    بردیا
    پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

    از شما هم متشکرم

   محمد سعید
   پاسخ دهید سه شنبه 23 اردیبهشت 1394

   بردیا:
   من می گم ۶۴۰ ایکس ال.تو هم به من بگو لومیا ۵۳۵ بخرم بهتره یا ۵۳۲ منم پونصد بیستم افتاد خرد خاکشیر شد گوشی ندارم.

   640 xl بگیر داداش خودت بعدا میفهمی چرا بهتر از 535 میرزه پول بیشتر بدی اشتباه نکن 640 xl بگیر

    بردیا
    پاسخ دهید سه شنبه 23 اردیبهشت 1394

    1-پول ندارم
    2-از قیافه ی 640 ایکس ال بدم میاد.خیلی هم گندس.
    الان بین لومیا 535 و 532 موندم.

  arasp.k
  پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

  از دید من ۶۴۰ نوتره خب آپدیت ویندوز براش سریعتر میاد اما ۷۳۵ بگیری خیلی بهتر از ۷۳۰ هست من ۶۳۰ دارم و کلی ازون لذت میبرم با توجه به قیمت کمش ولی حدود دو هفته پیش پدرم برای خودش ۷۳۵ گرفت و من از ۶۳۰ زده شدم از لحاظ کیفیتی که داره تصویر ، دوربین، سنسور ها، حالت صفحه نمایش و تاچ خیلی خوب و تمیزش. پدرم بین ۷۳۵ و ۶۴۰ مونده بود تا من با یه بررسی ای که الان یادم نیست برامون ثابت شد که ۷۳۵ براش بهتره. این مقایسه رو میتونی تو gsmarena انجام بدی تا متوجه بشی و انتخاب کنی. این هم بگم که هردومون گوشی هارو از فروشگاه وینفون خریدیم و اگه یمقدار زودتر برسونه خیلی خوب میشه با این حال بهترین گزینه برای خرید لومیا فروشگاه وینفون هست.

محمد خسروی
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

شاهکار ?

هادی شریفی
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

آقایون دوستان من ویندوز 10 رو نصب کنم و آهنگ ، تصاویر و فیلمها سر جاش هستن ، یا نه

  abas
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  فایل هاتو بریز رو رم چیزی نمیشه

  هادی شریفی:
  آقایون دوستان من ویندوز ۱۰ رو نصب کنم و آهنگ ، تصاویر و فیلمها سر جاش هستن ، یا نه

محمد سعید
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

خدایا یک پولی بفرست دمت گرم نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوکرتم…….
اقا یک سوال جاش اینجا نیست ولی نمیدونم کجا باید میپرسیدم:
من با گوشی که میام تو سایت ویندوزفون چرا سرچ نداره من سرچ کنم؟ اصلا گزینه ی سرچ نیست تو صفحه هم حالت موبایل و هم دسکتاپش تو گوشی؟ ابروم رفت داشت میرفت جلو یک اندرویدی داشتم ضایع میشدم… یکی مگه من چشم نمیبینه یا….

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  محمد جان، توی نسخه ی موبایل سایت گزینه ی سرچ وجود نداره. اما توی قالب جدید وجود داره که به زودی می تونید استفاده کنید.

Arash
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

واقعا بی نظیره این سرفیس
مخصوصا خدمات پس از فروش خود ماکروسافت که دیگه هیچی !

نوید عباسی
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

من توقعم اینه ک ی نسخه ی ۱۴ اینچی بده با همین کیفیت سرفیس پرو ۳ اما فن قوی تر داشته باشه! والا بقرآن موندم رو این ک فقط چون سرفیس فن هاش ضعیفه و توانایی اجرای بازی ها رو نداره بی خیالش شم الکی ایراد نگیرید من عاشق طراحیشم واسه همین نمیتونم بی خیالش شم ، عاشق قلمشم ، عاشق ایدشم عاشق همه چیشم اما ۷ میلیون بدی ولی نتونی باش گیم بکنی واقعا نمی صرفه ۱۷۰۰ دلار میدی Asus zenbook pro ux501 میخری یکم ارزون تر از سرفیسه اما گرافیکش عالیه!

  abas
  پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

  درسته من زیاد از مایکروسافت مینالمو هی شکایت میکنم اما خدا شاهده حاضر نیستم هیچ کدوم از محصولاتشو با نمونه دیگه عوض کنم درسته بعضی وقت ها پول بیشتر میدی امکانات کمتر میگری اما دنیای مایکروسافتی بودن ارزششو داره که لومیا ۵۲۰ رو به اس ۶ ترجیح بدی همینکه بهت احترام میزاره و ازت کمک میگیره ارزشش خیلی بالاست در ضمن سرفیس داستانش کلا با لبتاب فرق داره

  نوید عباسی:
  من توقعم اینه ک ی نسخه ی ۱۴ اینچی بده با همین کیفیت سرفیس پرو ۳ اما فن قوی تر داشته باشه! والا بقرآن موندم رو این ک فقط چون سرفیس فن هاش ضعیفه و توانایی اجرای بازی ها رو نداره بی خیالش شم الکی ایراد نگیرید من عاشق طراحیشم واسه همین نمیتونم بی خیالش شم ، عاشق قلمشم ، عاشق ایدشم عاشق همه چیشم اما ۷ میلیون بدی ولی نتونی باش گیم بکنی واقعا نمی صرفه ۱۷۰۰ دلار میدی Asus zenbook pro ux501میخری یکم ارزون تر از سرفیسه اما گرافیکش عالیه!

   نوید عباسی
   پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

   داداش من اصن داستان سرفیس اینه ک میگه تبلتی ک میتونه جای لپ تاپتون رو بگیره من واسه همین می گم!

   abas:
   درسته من زیاد از مایکروسافت مینالمو هی شکایت میکنم اما خدا شاهده حاضر نیستم هیچ کدوم از محصولاتشو با نمونه دیگه عوض کنم درسته بعضی وقت ها پول بیشتر میدی امکانات کمتر میگری اما دنیای مایکروسافتی بودن ارزششو داره که لومیا ۵۲۰ رو به اس ۶ ترجیح بدی همینکه بهت احترام میزاره و ازت کمک میگیره ارزشش خیلی بالاست در ضمن سرفیس داستانش کلا با لبتاب فرق داره

nimaforoughi
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

1-هنگام استفاده از قلم نمیشه دستو تکیه داد به صفحه مثل یه خودکار واقعی(اصلا راحت نیست نوشتن و خیلی چلمن میشه آدم دست خط هم خیلی بد میشه)
2-از 3G و 4G پشتیانی کنه که بشه تو مسافرت یا هنگام جابجایی بشه از اینترنت استفاده کرد.مثل یک تیبت واقعی
این دو نقطه ضعف بسیار بزرگه
لطفا کسانی که میتونند این درخواست ها رو انتقال بدن به خود مایکروسافت

  diho
  پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

  nimaforoughi:
  ۱-هنگام استفاده از قلم نمیشه دستو تکیه داد به صفحه مثل یه خودکار واقعی(اصلا راحت نیست نوشتن و خیلی چلمن میشه آدم دست خط هم خیلی بد میشه)
  ۲-از ۳G و ۴G پشتیانی کنه که بشه تو مسافرت یا هنگام جابجایی بشه از اینترنت استفاده کرد.مثل یک تیبت واقعی
  این دو نقطه ضعف بسیار بزرگه
  لطفا کسانی که میتونند این درخواست ها رو انتقال بدن به خود مایکروسافت

  شما استفاده کردی که میگی نمیشه؟؟
  من توی یه ویدئو که مربوط به سرفیس 2 بود نگاه میکردم دختره داشت طراحی میکرد دستشم کامل روی صفحه بود هیچ مشکلی هم توی عملکردش وجود نداشت!
  فکر کنم همون اولین باری که سرفیس رو معرفی کرد این مورد رو هم گفت!

sina
پاسخ دهید یکشنبه 21 اردیبهشت 1394

چرا نمیارید فروشگاه؟؟؟؟

aradp.k
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

mammad:
به نظرتون ۸۰ تومن بیشتر بدی به جای ۷۳۰یهxl640 بگیری میارزه؟؟

اگه میشه زود بگین ۱۵۲۰ رو فروختم بدون گوشی موندم)-:

aradp.k
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

بهترین پستی بود که راجع به سرفیس خوندم.ممنون آقای مظفروندی؛
الان فهمیدم قیمت بالایی که داره واقعا براش مناسبه و حتی کمه. امیدوارم این همه هنر طراحی و مدیریت مایکروسافت آینده رو ساپورت کنه و این دوره نقطه ی اوجش نباشه که هنوز خیلی جای کار داره. با اخلاق ترین کمپانی حال حاضره وهیچ کمپانی دیگه ای انقدر قابل ارزش گذاری نیست و این ارزش به این راحتی حتی با پول هم بدست نمیاد.

امیر حافظی
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

الان باز من یه چیزی می نویسم همه به من حمله می کنن.

این دستگاه خیلی کامل بود. چند تا چیز بود که منو آزار می داد! یکی اینکه توی این مدل کیبورد تاچ کنار گذاشته شد. به عنوان کسی که تجربه ی تایپ با هر دو تا کیبورد رو داره باید بگم که تایپ کاور خیلی بهتره و حس خوبی داره. اما تاچ کاور زیبا تر و باریک تره و برای سفر مناسب تره. کاش بازم تولید بشه.
دوم اینکه دوربین در قسمت پشت دستگاه دقیقا وسط واقع نشده. این یکم به قیافه ی دستگاه لطمه میزد. الان که داشتم بورد رو نگاه می کردم دیدم که می تونسته مایکروسافت با صرف وقت بیشتر این مشکل رو حل کنه.
سوم اینکه شیارهای هوا کمی روی اعصابه. کاش میشد یه جوری از شرشون خلاص شد.

(الان یکی از طرفداران بی چون و چرای مایکروسافت میگه خب برو سرفیس سه بخر!!!)

چهارم اینکه دلم می خواست مایکروسافت شیار مگنتیک زیر دستگاه رو صاف کار می کرد و بجاش از آهن ربای قوی تری استفاده میشد.

اتفاق بدی که افتاد این بود که بعضی از نقاط قوت سرفیس پرو توی برادر کوچکتر کنار گذاشته شد. مثلا یکی شارژ مگنتیک! دوم طراحی ظریف طرف چپ دستگاه و محل پورت ها. یعنی برای من که یه نقص کوچیک حسابی روی اعصابمه، کلا باعث شد که از خرید سرفیس سه صرف نظر کنم!
خطای دیگه مایکروسافت اینه که دستگاهی رو که قراره جای لپ تاپ رو بگیره، بدون کیبورد عرضه می کنه. تصور کنید که کیبورد و قلم داخل جعبه بود. (البته سرفیس پرو قلم رو روی خودش داره)
خیلی دوس دارم یه پک کامل از محصولات مایکروسافت رو داشته باشم. مثلا ساعت هوشمندی که در آینده می یاد (به امید خدا) با تاچ موس مشکی، و سرفیس پرو 4 و یه سرفیس فون (یا شاید همون لومیا 940 ایکس ال) توی یه پک عرض بشن

واقعا دیگه دوس ندارم برند نوکیا رو دستم بگیرم. به چشمم چیپ میاد!

مصطفی
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

یه جورایی این مطلب منو یاد نوکیا انداخت با اون طراحی های معرکش.
غلط نکنم از فن آوری خریداری شده عز نوکیا، تو ساخت این استفاده شده.
البته قانونشم همینه. استفاده نشده باشه عجیبه

محمدرضا د
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

مقاله یک طرفه نوشته شده. تعریف و تمجید محض درست نیست.
به عنوان کسی که 1 ساله مک بوک ایر دارم و حدود چند هفته ست که سرفیس پرو 3 خریدم بد نیست تجربه مو به اشتراک بزارم تا همه استفاده کنند.
اولا سرفیس رو با این قیمتهای بالا کسی به عنوان تبلت نمیخره بلکه یه لب تاپه که تبلت هم میشه و شعار مایکروسافت مبنی بر تبلتی که جایگزین لب تاپ میشه فرافکنیه چون این درواقع یه لب تاپه که شبیه تبلت هم هست اما نه کاملا چون خیلی سنگین تر از تبلت هاست و خیلی هم ضخیم تر از اونها.
1- ارگونومی و راحتی استفاده در حالات مختلف ( نشسته روی زمین ، مبل یا داخل ماشین، نیمه دراز کش و پشت میز)
مک بوک ایر در همه حالات از نظر من برنده مطلقه بدلیل توازن وزن عالی و عدم امکان افتادن از پشت (کلا پایه ای پشت نیست که نگران باشی مخصوصا وقتی روی پات هست و میخوای تکون بخوری یا جابجا بشی)، حس مطلوب در هنگام دست گرفتن مکبوک ایر به دلیل لبه های باریک که رفته رفته در مرکز ضخیم تر میشه، فضای دست بسیار زیاد بر روی بدنه هنگام تایپ همگی موارد بالا باعث تسلط بسیار بر دستگاه و ایجاد یک حس مطلوب.
2- پورت های ارتباطی: مک بوک ایر باز هم برنده است با 2 پورت usb در مقابل تنها یک پورت سرفیس. این مشکل وقتی کاملا روی مخ میره که بخواین پشت میز کار از موس استفاده کنید و همزمان نیاز باشه وسیله دیگری مثل فلش هم بهش وصل کنید
3- تصویر:
الف) کیفیت تصویر: برنده مطلق سرفیس پرو
ب) اندازه تصویر: برنده مک بوک ایر با اندازه ای کاملا بزرگتر
4- سنسورها: برنده مطلق سرفیس پرو با انواع سنسورهای موجود در تبلت ها آممما !!! gps و شکاف سیمکارت برای دیتا نداره چراشو باید از طراحش پرسید!! درواقع اگر به شعار مایکی که میگه این در وحله اول یه تبلته اونوقت باید ازش پرسید چرا و چطور تونسته تبلتی 800 گرمی سنگین ، ضخیم و خیلی گرون بیرون بده که gps نداره و سیمکارت خور نیست درحالی که تبلت های 500 تومنی با وزنی نصف اون اینارو دارند!! باز هم در مقایسه با تبلتها سرفیس دوربین اصلی 5 مگاپیکسلیش کاملا نا امید کننده ست و فقط کار راه اندازه! لومیا 520 من خیلی بهتر عکس میگیره.
صدا: کیفیت صدای سرفیس کمی بهتر از مک بوک ایره ( از نزدیک) اما بلندی صداش کاملا نا امید کننده ست. پس بهتره به هدفون فکر کنید.
جمع بندی:
درکل از خریدش ناراحت نیستم و تجربه های جدید رو دوست دارم و موارد زیادی برای لذت بردن ازش هست مثل قلم عالی، تشخیص دست خط با قلم ، تاچ عالی ، تصویر کم نظیر و … اما اگر این دستگاه رو مثل من و خیلی های دیگه بیشتر به قصد یه لب تاپ میخرین اونوقت اذیت میشین

  امیر حافظی
  پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

  علت اینکه شما گفتید چرا سرفیس چیپ جی پی اس نداره، فکر می کنم این باشه که چیپ جی پی اس توی مدارهای استفاده میشه که بهشون می گن مدار روی یک چیپ! یعنی رم، گرافیک و حتا جی پی اس روی یک مدار قرار دارن. مثل پردازنده های اسنپدراگون که در واقع پردازنده های فشرده شده ی موبایل هستند و برای کارهای سبک با مصرف انرژی کم مورد استفاده قرار می گیرن.
  در مورد اینکه گفتی روی مبل استفاده ازش راحت نیست موافقم. یه ویدئوی مقایسه ار انگجت دیدم که به همین موضوع اشاره می کرد.
  یه مورد دیگه که فراموش کردی بگی کیبورد دستگاهه. فکر می کنم مطلقا کیبورد ایر بهتر باشه. چند تا چیز هست که در مورد کیبورد سرفیس ناراحتم می کنه. یکی حسی که جنس کلید ها منتقل می کنه. یکی هم جنس بدنه ی کاور. چند وقت پیش تاچ کاور یکی از دوستان رو دیدم که از قسمت لولا پاره شده بود و لبه های کیبورد مثل حالتی که پوسیده باشه ریش ریش به نظر می رسید.
  یه مورد دیگه رو هم اضافه کنم. فکر می کنم اگه مایکروسافت می تونست سرفیس رو در سه رنگ عرضه کنه خیلی بهتر بود. مثلا یه رنگ تیره، خیلی تیره. یک رنگ طلایی یا رزگلد و یه رنگ روشن. فکر می کنم برای خودم ست کردن سرفیس با لوازمی که دارم کار سختی باشه. اگه قضیه به ترجیح من برسه که دلم می خواد دستگاه قرمز باشه، یه قرمز تیره ی کهنه با کاور خاکستری. یا دستگاه کاملا خاکستری باشه با الفبا و لوگوی طلایی یا نقره ای.

  محمدرضا د:
  مقاله یک طرفه نوشته شده. تعریف و تمجید محض درست نیست.
  به عنوان کسی که ۱ ساله مک بوک ایر دارم و حدود چند هفته ست که سرفیس پرو ۳ خریدم بد نیست تجربه مو به اشتراک بزارم تا همه استفاده کنند.
  اولاسرفیس رو با این قیمتهای بالا کسی به عنوان تبلت نمیخره بلکه یه لب تاپه که تبلت هم میشه و شعار مایکروسافت مبنی بر تبلتی که جایگزین لب تاپ میشه فرافکنیه چون ایندرواقع یه لب تاپه که شبیه تبلت هم هست اما نه کاملا چون خیلی سنگین تر از تبلت هاست و خیلی هم ضخیم تر از اونها.
  ۱- ارگونومی و راحتی استفاده در حالات مختلف ( نشسته روی زمین ، مبل یا داخل ماشین، نیمه دراز کش و پشت میز)
  مک بوک ایر در همه حالات از نظر من برنده مطلقه بدلیل توازن وزن عالی و عدم امکان افتادن از پشت (کلا پایه ای پشت نیست که نگران باشی مخصوصا وقتی روی پات هست و میخوای تکون بخوری یا جابجا بشی)، حس مطلوب در هنگام دست گرفتن مکبوک ایر به دلیل لبه های باریک که رفته رفته در مرکز ضخیم تر میشه، فضای دست بسیار زیاد بر روی بدنه هنگام تایپ همگی موارد بالا باعث تسلط بسیار بر دستگاه و ایجاد یک حس مطلوب.
  ۲- پورت های ارتباطی: مک بوک ایر باز هم برنده است با ۲ پورت usb در مقابل تنها یک پورت سرفیس. این مشکل وقتی کاملا روی مخ میره که بخواینپشت میز کار از موس استفاده کنید و همزمان نیاز باشه وسیله دیگری مثل فلش هم بهش وصل کنید
  ۳- تصویر:
  الف) کیفیت تصویر: برنده مطلق سرفیس پرو
  ب)اندازه تصویر: برنده مک بوک ایر با اندازه ای کاملا بزرگتر
  ۴- سنسورها: برنده مطلق سرفیس پرو با انواع سنسورهای موجود در تبلت ها آممما !!!gpsو شکاف سیمکارت برای دیتا نداره چراشو باید از طراحش پرسید!! درواقع اگر به شعار مایکی که میگه این در وحله اول یه تبلته اونوقت باید ازش پرسید چراو چطور تونسته تبلتی ۸۰۰ گرمی سنگین ، ضخیم و خیلی گرون بیرون بده که gps نداره و سیمکارت خور نیست درحالی که تبلت های ۵۰۰ تومنیبا وزنی نصف اون اینارو دارند!! باز هم در مقایسه با تبلتها سرفیس دوربین اصلی ۵ مگاپیکسلیش کاملا نا امید کننده ست و فقط کار راه اندازه! لومیا ۵۲۰ من خیلی بهتر عکس میگیره.
  صدا: کیفیت صدای سرفیس کمی بهتر از مک بوک ایره ( از نزدیک) اما بلندی صداش کاملا نا امید کننده ست. پس بهتره به هدفون فکر کنید.
  جمع بندی:
  درکل از خریدش ناراحت نیستم وتجربه های جدید رو دوست دارم وموارد زیادی برای لذت بردن ازش هست مثل قلم عالی، تشخیص دست خط با قلم ، تاچ عالی ، تصویر کم نظیر و …اما اگر این دستگاه رو مثل منو خیلی های دیگه بیشتر به قصد یه لب تاپ میخرین اونوقت اذیت میشین

امید
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

من دانشجوی رشته مکانیک هستم
با اون قسمت خیلی حال کردم که برای تحلیل کارایی فن از نرم افزار قدرتمند انسیس فلوئنت استفاده کرده بودن
واقعا این نرم افزار دنیاییه واسه خودش…سرفیس پرو 3 هم که دیگه حرف نداره واقعا

لومیا 730
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

آقای “محمدرضا د ” واقعا بعضی ایرادایی که گرفتی بچه گونه است! مثلا در مورد موس.میشه از یه موس بیسیم استفاده کرد.درستش هم همینه.درضمن در مورد تبلتها خیلی از تبلتها یو اس بی کامل ندارن.مثلا خود آی پد.در حالیکه سرفیس سعی کرده همه امکانات رو ارائه بده.

  محمد سعید
  پاسخ دهید سه شنبه 23 اردیبهشت 1394

  لومیا ۷۳۰:
  آقای “محمدرضا د ” واقعا بعضی ایرادایی که گرفتی بچه گونه است! مثلا در مورد موس.میشه از یه موس بیسیم استفاده کرد.درستش هم همینه.درضمن در مورد تبلتها خیلی از تبلتها یو اس بی کامل ندارن.مثلا خود آی پد.در حالیکه سرفیس سعی کرده همه امکانات رو ارائه بده.

  موافقم

amirasal
پاسخ دهید دوشنبه 22 اردیبهشت 1394

awliye ^____^

محمد سعید
پاسخ دهید سه شنبه 23 اردیبهشت 1394

یک چیزی برای ایرانی ها مهم اقای محمد رضا رابطه ی کاربری….
ایرانی هایی که همش با نرم افزار های قفل شکسته کار میکنند هیچ وقت نمیتونند با مک بوک کارکنند..
ما ایرانی ها اهنگ ها؛ مطالب, کار با وورد اکسل و اینترنت دانلود منیجر, وی بی ان, انتی ویروس فتوشاپ و خیلی از نرم افزار های ویندوزی که از رفیق دوست یا اشنا دم دست میگیریم نمیتونیم با مک ایری که انحصاریه کار کنیم…چه برسه که بخوایم ایراداتمون رو مبل نشستن و بلندگوو.. باشه…. ایرانی جماعت برای راحتیش راه پیدا میکنه خلاقند ماشا الله…مگه الان تو ایران چی استفاده میکنند تبلت ضایع, کند, بدون پایه لنووا..سامسونگ و از این قبیل استفاده میشه این سرفیس خداست برای ایرانی ها…فقط میشه الان به قیمت گیر داد که برای ما ایرانی ها زیاد برای خودشون خیلی کمه……ولی من ترجیح میدم سرفیس داشته باشم چون فقط میتونم با ویندوز برم تو اینترنت نه انروید نه ios و یا حتی ویندوزفون هم دارم خیلی راحت نیستم…دارم 535 میفروسم بجاش پول جم کنم سرفیس بگیرم چرا که باهاش همه کار میتونم کنم برای منی که تو شهرستانم تازه………

  محمد سعید
  پاسخ دهید سه شنبه 23 اردیبهشت 1394

  یک چیزی یادم رفت
  ادم مک بوک داشته باشه رو مبل نشسته باشه باید یک کیبورد بزرگ رو رو پاهاش یا شکمش D: باز کنه در حالی که با سرفیس چون تاچه نیاز نیست کیبود رو پاهام باز کنم که بخوام اذیت بشم در حالی که مک بوک باید کیبورد باز بشه ازش جدا نمیشه یا تاچ نیست که بشه بدون کبورد کار کرد.. حتی تو بیرون بردن هم کمتر دچار مشکل میشم فکر کن میتونی سرفیس رو با یک دست بگیری تو خیابون را بیوفتی ولی مک بوک باید کیف بگیری دستت از این حرف ها… رفیقم مک بوکش مشکل پیدا کرد فرستاد برای دوستش که تو امریکاست ولی سرفیس مشکل پیدا کنه نیاز نیست بفرستم امریکا تازه فامیل هم نداریم اونجا یک راست میندازم سطل اشغال راحت بدون زحمت….
  ((((((:

محمدرضا د
پاسخ دهید سه شنبه 23 اردیبهشت 1394

با تصورات و تفکرات صرفا شفاهی و ذهنی تجربه عملی دیگران را نقد نکنید. شاید یکی بخواد 3.5 میلیون (کانفیگ معمولی با کیبورد تایپ کاور) بابت سرفیس بده اما انتخاب بهتری میتونست داشته باشه.
با مک بوک ایر و به وسیله برنامه بوت کمپ رسمی اپل میشه از ویندوز 8 در کنار osx مک استفاده کرد بدون هیچ مشکلی. درضمن برای سیستم عامل osx مک بوک هم نرم افزارها بصورت کرک شده موجوده و کسی تو ایران چنین مشکلاتی نداره. گوشیم هم ویندوزیه و به خاطر گل روی مایکروسافت سرفیس پرو 3 رو هم خریدم اما در یک کلام نپسندیدم و مک بوک ایر رو با قیمتی کمتر پیشنهاد میدم دلایلش رو هم بر اساس تجربه گفتم.
کسی با لب تاپ تو خونه پشت میز نمیشینه و عموما زمانهای خیلی طولانی روی مبل و زمین، نشسته یا نیمه درازکش هستش پس باید کاملا دقت کنه که در این دوحالت اذیت نشه.
موس بلوتوتی ، برای مچ دست سنگینه، و مدام هم نیاز به باتری داره و به دردسرش نمی ارزه
میگن فلان تبلت پورت usb نداره اما این داره و … !!! عزیز متن رو خوندی؟ گفتم اگر کسی سرفیس پرو 3 رو بنا به تبلیغات مایکروسافت جای لب تاپ بخره از این لحاظ بی برو برگرد اذیت میشه.
میگن که مثلا روی مبل مجبوری کیبورد مک بوک رو روی پا و شکم باز کنی اما سرفیس اینطوری نیست و تاچه و … !! عزیز بازم دقت نکرده نظر میدی. اگر بدون کیبورد منظورته تا حدودی بله اما در همون حالت هم 800 گرم رو نمیتونی زیاد با دستات رو هوا نگه داری فورا یه هفته ای آرتروز دست و گردن میگیری! پس همون رو هم اکثرا باید روی پا یا شکم بزاری که پایه پشتش تعادلی روی سطح ناهموار بدنت نداره و یه دستت مدام درگیر نگه داشتن سرفیس و یا تنظیم زاویه تصویره و … با یه سکسکه افتاده 🙂
حالا اگر بخوای سرفیس رو با کیبورد استفاده کنی بازم اوضاع وخیم تر میشه. وزنش هم اندازه مک بوک ایر میشه!
فکر نکنم کسی سرفیس پرو رو جرات کنه حتی همراه با تایپ کاور که در اون حالت هم وزن مک بوک ایر میشه توی دستش بگیره و تو خیابون راست راست راه بره!
تایپ کاور یا همون کیبورد سرفیس بسیار گران (450 هزار تومن) ، آسیب پذیر ، پر سر و صدا ، و اصلا تایپ کردن باهاش قابل مقایسه با کیبورد مک نیست.

بهتره مایکی یه لب تاپ به شکل کلاسیک بده اما تاچ هم باشه.

اشکان بوشهری
پاسخ دهید چهارشنبه 24 اردیبهشت 1394

داداش اومدی سرفیس پرو 3 رو با مکبوک مقایسه میکنی؟!!!! 🙂
بیخیال..همون صفحه لمسیش و قلمش به کل مکبوک و شرکت اپل میرزه دیگه بقیه مزایاش به کنار :)) حرفاتم کلا تناقض داره اپلی.تایپ کاور مگه چقدر وزن داره؟!
موس بیسیم واسه دست سنگینه و باید موس با سیم استفاده کرد ؟! به دست گرفتن یه تبلت سخت تره تا مکبوک که باید کیبوردشم باز کرد؟! خخخ

  محمدرضا د
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 اردیبهشت 1394

  این تجربه عملی یه مصرف کننده بود شما مجبور نیستی کاری انجام بدی. اینقدر هم کورکورانه فن بازی این برند و اون برند رو در نیارین. من نه اپل واسه بابامه و نه مایکروسافت. گوشی هام ( لومیا520 و 920)ویندوز فونیه، سیستم عامل محبوبم ویندوزه و اگر به ویندوز علاقه نداشتم 3.5 میلیون واسه سرفیس پرو نمی دادم. اما سرفیس پرو 3 دیزاینش به عنوان جایگزین لب تاپ پر از اشکالات فراوانه. به عنوان تبلت هم خیلی سنگینه و خیلی داغ. از حرفات هم معلومه هیچکدومش رو تا حالا نداشتی اما صاحب نظر در همه چیز هستی. مطالب رو قشنگ بخون جواب سوال هاتو حتما پیدا میکنی. کسی شما رو مجبور به خرید چیزی نکرده فقط نظرات کسی که هر دوشون رو داره رو بخون و ببین.

  اشکان بوشهری:
  داداش اومدی سرفیس پرو ۳ رو با مکبوک مقایسه میکنی؟!!!!
  بیخیال..همون صفحه لمسیش و قلمش به کل مکبوک و شرکت اپل میرزه دیگه بقیه مزایاش به کنار :)) حرفاتم کلا تناقض داره اپلی.تایپ کاور مگه چقدر وزن داره؟!
  موس بیسیم واسه دست سنگینه و باید موس با سیم استفاده کرد ؟! به دست گرفتن یه تبلت سخت تره تا مکبوک که باید کیبوردشم باز کرد؟! خخخ

سجاد
پاسخ دهید چهارشنبه 24 اردیبهشت 1394

خدا شاهده از وقتی با این محصول آشنا شدم خواب از سرم پریده.دارم دیوونه میشم و واقعا هم دیوونه کنندس. در ضمن مطلبتون فوق العاده کامل و متفاوت بود. سایتای دیگه میان میگن سخت افزار فلان پلتفرم چیه در صورت که نقد و بررسی فقد این نیست آخه توی مشخصات محصول اطلاعات سخت افزار هست. فقط خواهشی که داشتم اینه که یه مطلب هم در مورد توانایی سخت افزاری سرفیس 3 های مختلف بنویسید. منظورم اینه که مثلا نسخه ی کور آی 3 اون در حد چه کارهایی رو میتونه تمام و کمال انجام بده و کم نیاره.

  محمدرضا د
  پاسخ دهید چهارشنبه 24 اردیبهشت 1394

  1- کور آی 5 بگیر.
  2- مدل 128 گیگ هارد ssd . ترجیحا 256 گیگ وگرنه به شدت جا کم میاری
  برنامه هایی مثل فتوشاپ و کورل دراو و … مثل بقیه لب تاپ ها راحت و سریع اجرا میکنه
  اکثر بازی ها رو هم اجرا میکنه البته بازی های جدید رو در حد تنظیمات low یا مدیوم اجرا میکنه از این بابت خوبه اما خیلی نباید طولانی باهاش بازی کنید چون حسابی داغ میکنه . بهش فشار میاد و عمر مفیدش رو کوتاه میکنه.

  سجاد:
  خدا شاهده از وقتی با این محصول آشنا شدم خواب از سرم پریده.دارم دیوونه میشم و واقعا هم دیوونه کنندس. در ضمن مطلبتون فوق العاده کامل و متفاوت بود. سایتای دیگه میان میگن سخت افزار فلان پلتفرم چیه در صورت که نقد و بررسی فقد این نیست آخه توی مشخصات محصول اطلاعات سخت افزار هست. فقط خواهشی که داشتم اینه که یه مطلب هم در مورد توانایی سخت افزاری سرفیس ۳ های مختلف بنویسید. منظورم اینه که مثلا نسخه ی کور آی ۳ اون در حد چه کارهایی رو میتونه تمام و کمال انجام بده و کم نیاره.

   سجاد
   پاسخ دهید پنجشنبه 25 اردیبهشت 1394

   محمدرضا د:
   ۱- کور آی ۵ بگیر.
   ۲- مدل ۱۲۸ گیگ هارد ssd . ترجیحا ۲۵۶ گیگوگرنه به شدت جا کم میاری
   برنامه هایی مثل فتوشاپ و کورل دراوو …مثل بقیه لب تاپ ها راحت و سریع اجرا میکنه
   اکثر بازی ها رو هم اجرا میکنه البته بازی های جدید رو در حد تنظیمات low یا مدیوم اجرا میکنه از این بابت خوبه اما خیلی نباید طولانی باهاش بازی کنید چون حسابی داغ میکنه . بهش فشار میاد و عمر مفیدش رو کوتاه میکنه.

   آقا محمد برای کارهای عادی کور آی تری بسه؟ چون من فقط فیلم دانلود میکنم و میبینم و وب گردی میکنم. میخوام ببینم کند عمل نمیکنه؟ از بابت حافظه هم که مشکلی ندارم چون یه هارد اکسترنال 3 ترا دارم. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین.

    محمدرضا د
    پاسخ دهید پنجشنبه 25 اردیبهشت 1394

    بله کور آی 3 برای کارهای روزمره مثل وبگردی و تماشای فیلم و دانلود کافیه اما اگر بخوای چند کار رو همزمان انجام بدی کمی کند میشه.
    اما توصیه من اینه که ابدا مدل 64 گیگی نگیر (حدود 60 گیگ قابل استفاده) چون چندتا آپدیت ویندوز بکنی و چندتا نرم افزار کاربردی و اپلیکیشن نصب کنی هارد پر میشه ( خود ویندوز و آفیس حدود40 گیگ بعد از نصب و آپدیتها فضا میگیرن) تازه نمی دونیم ویندوز 10 بعدی چقدر فضای بیشتری لازم خواهد داشت.

    سجاد: آقا محمد برای کارهای عادی کور آی تری بسه؟ چون من فقط فیلم دانلود میکنم و میبینم و وب گردی میکنم. میخوام ببینم کند عمل نمیکنه؟ از بابت حافظه هم که مشکلی ندارم چون یه هارد اکسترنال ۳ ترا دارم. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین.

Ali
پاسخ دهید سه شنبه 14 مرداد 1394

دوستان سلام ، میشه رو سرفس پرو ۳ ویندوز ۱۰ رو به صورت USB bootable نصب ، یعنی میشه به طور دستی و از طریق محیط بوت ویندوز رو نصب کرد .
و سوال دیگه این که اگه ویندوزش دچار مشکل یا ویروسی شه میشه مثل لب تاب ویندوزش رو خودمون عوض کنیم .
با تشکر ، لطفا راهنمایی کنید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,