روز گذشته پنجمین سالگرد تولد سرفیس پرو بود. دستگاهی که برای همیشه مفهوم یک تبلت را دچار تغییر کرد چرا که سرفیس پرو دستگاهی بود که برای اولین بار مفهوم تبلت هیبریدی را در دنیای فناوری تعریف کرد. به بهانه جشن تولد این دستگاه پیشرو، پانوس پانای خالق دستگاه از روند طی شده در طول این سالها می‌گوید.

برخی از دستگاه‌ها با ایجاد یک دسته‌بندی جدید از یک‌سو شکل تعامل کاربران را برای همیشه تغییر می‌دهند و از سوی دیگر با توجه به نوآوری که همراه خود داشته‌اند برای همیشه تاریخ‌ساز می‌شوند. سرفیس پرو مایکروسافت یکی از این دستگاه‌ها بود که درست پنج سال پیش متولد شد. دستگاهی که برای اولین بار مفهومی به نام تبلت هیبریدی را خلق کرد و نشان داد که یک تبلت ویندوزی این پتانسیل را دارد تا به‌طور کامل جایگزین لپ‌تاپ کاربر شود.

تا پیش از سرفیس پرو، تبلت‌ها تنها وسیله‌ای برای تماشای محتوا و انجام امور بسیار پیش پا افتاده بودند، اما سرفیس پرو نشان داد که یک تبلت ویندوزی ابزاری بسیار مناسب برای خلق محتوا نیز است. طی این سالها با توجه به موفقیت سرفیس پرو، بسیاری از شرکا و رقبا مایکروسافت دست به تولید کپی‌هایی از سرفیس زدند که در نهایت به افزایش محبوبیت تبلت‌های هیبریدی منجر شده است.

به مناسبت پنجمین سال تولد سرفیس پرو، پانوس پانای مدیر بخش دستگاه‌های مایکروسافت استیون بیتیچ مغز متفکری که پشت هر دستگاه سرفیس قرار داشته، از دیدگاه خود در مورد سفری که سرفیس پرو طی این پنج سال طی کرده‌ است صحبت کردند.

پانوس پانای در مورد پنجمین سالگرد تولد سرفیس پرو عنوان داشته:

طی این پنج سال از زمانی که ما سرفیس پرو را عرضه کردیم، بسیاری از چیزها تغییر کرده‌اند و البته بسیاری از مسایل نیز مانند قبل مانده‌اند. برای شخص من باورنکردنی است که بیشتر افرادی که در طراحی و تولید نسخه اول سرفیس پرو حضور داشتند، همچنان عضوی از تیم دستگاه‌های مایکروسافت هستند. این مسئله یکی از مواردی است که من بدان افتخار می‌کنم – بله، ما دستگاهی را می‌سازیم و البته که دستگاهی بسیار عالی است – اما همراه باهم ما تیم و فرهنگی را ساختیم که غیر قابل ارزش‌گذاری است. این عکس طی جشن تولد پنج سالگی سرفیس پرو همراه با برخی از اعضا تیم اولیه گرفته شده است. درست در زمانی که ما مشغول مرور گذشته بودیم، دوستان از خاطرات مورد علاقه خود و مواردی که بیش از بقیه برایشان اهمیت داشته سخن می‌گفتند، یک حرف در میان تمامی صحبت‌ها مرتب شنیده می‌شد – ما بینشی داشتیم، بینشی که در ابتدا برای بسیاری احمقانه به‌نظر می‌رسید، اما ما هرگز برای اجرای این بینش کوتاه نیامدیم، ما همراه با یکدیگر حرکت رو به جلو خود را ادامه دادیم، ما قلب و روح خود را در دستگاهی که زندگی ما را تغییر داد قرار دادیم. تولد سرفیس پرو مبارک.

شما روند توسعه سرفیس پرو را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا مایکروسافت قادر است در پنجمین سالگرد سرفیس پرو دستگاه نوآورانه دیگری به دنیا عرضه کند؟

منبع : وینفون
1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Abolfazl-Sadat
پاسخ دهید یکشنبه 22 بهمن 1396

vlc به نسخه 3 همزمان در تمام سیستم عامل ها آپدیت شد
وینفون تلنگر خبرتون غیرفعاله

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,