سرفس استودیو را باید انقلابی ترین کامپیوتر در سالهای اخیر دانست، AIO خوش ساخت مایکروسافت که با مجموعه ای فناوری های نوین و نکات ریز در طراحی، طرفداران زیادی به خصوص در میان هنرمندان و طراحان پیدا کرده است. مدت زیادی از عرصه جهانی این محصول نمی‌گذرد بنابراین احتمالا یک سال با عرضه نسل بعدی آن فاصله داریم. با این حال یک طراح خوش ذوق ویدیویی از طرح مفهومی نسل بعدی این AIO را منتشر کرده که همراه با ایده های جدیدی است.

سرفس استودیو را همه دوست دارند، حتی کاربرانی که طراح نیستند، طراحی منحصربه‌فرد این AIO خوش ساخت باعث شده تا هر کاربری مایل به کارکردن با آن باشد. نسل اول این کامپیوتر انقلابی با استقبال بالای کاربران مواجه شد و با توجه به اینکه عرضه جهانی نسل اول آن به تازگی شروع شده احتمالا نسخه دوم زودتر از یک سال دیگر رنگ آفتاب را به خود نخواهد دید.

برخی از تحلیل‌گران باور دارند که نسخه دوم سرفس استودیو بیشتر یک به‌روزرسانی سخت افزاری خواهد بود و تیم سرفس سخت افزار قدرتمندتر و به‌روزتری را به آن اضافه خواهند کرد.

اما کسی چه می‌داند، شاید پانوس پانای دوباره دست به انقلاب بزد و تنها به یک ارتقا سخت افزاری ساده اکتفا نکند. پاسخ این مسئله را با اطمینان نمی‌توان داد، شاید تنها با یک ارتقا سخت افزاری مواجه شویم یا اینکه با دستگاهی کاملا متحول شده روبرو شویم.

علی‌رغم تمام این سوالات ژرمن آلمارز طراحی خوش ذوقی است که تصمیم گرفته از دریچه فکر خود پاسخ این سوالات را بدهد. وی یک ویدیو از طرح مفهومی سرفس استودیو ۲ را ساخته که البته همراه با تغییراتی انقلابی در قیاس با نسخه فعلی است. سخن را کوتاه می‌کنم تا ابتدا این ویدیو را مشاهده کنید.

همان‌طور که در ویدیو مشاهده کردید طرح مفهومی وی همراه است با نسخه جدید سرفس دایل که از دکمه های قابل برنامه ریزی و ناوبری سه بعدی بهره می‌برد. او علاوه بر تغییر سرفس دایل، قلم سرفس را نیز بازطراحی کرده، قلم سرفس جدید وی قادر است تا به سرعت از فناوری وکوم نیز پشتیبانی کند. به لیست تغییرات این طرح مفهومی خط کش سرفس، نمایشگری که علاوه بر تغییر زاویه قابلیت چرخش نیز دارد و مانند سرفس بوک به صورت الکترونیکی با استفاده از بازوهای مکانیکی در محل خود قرار گرفته است.

در این طرح مفهومی امکان افزایش درگاه های سرفس استودیو به لطف داک مغناطیسی که با کناره های دستگاه جور می‌شود درنظر گرفته شده است. با استفاده از این اتصال مغناطیسی می‌توان تجهیزات جانبی نظیر بلندگو و دکمه های سخت افزاری قابل برنامه ریزی و یک حقله لمسی را به کناره نمایشگر اضافه کرد.

این طرح مفهومی همراه با جزییات بسیار زیادی طراحی شده که به خوبی نشان دهنده خواسته ها و توقعات طراحی است که شیفته نسل اول این دستگاه شده و اکنون در پی تغییراتی است تا بتواند هنگام کارکردن با نسل دوم میزان بهره وری خود را افزایش دهد.

ما نیز امیدواریم که نسل دوم سرفس استودیو با تغییرات زیادی به بازار وارد شود و مایکروسافت صرفا به یک ارتقا سخت افزاری اکتفا نکند، نظر شما در مورد این طرح مفهومی چیست؟

منبع :

MSPU

953 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سپاس
پاسخ دهید شنبه 17 تیر 1396

یا حضرت آدم !!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,