سال گذشته بود که مایکروسافت اعلام کرد برای آن دسته از دستگاه‌های خانواده سرفیس نظیر سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس پرو که فاقد درگاه USB-C هستند، یک دانگل را عرضه خواهد کرد. انتظار این دسته از کاربران بالاخره به پایان رسیده است.دانگل USB-C سرفیس روز گذشته رونمایی شد تا نیاز کاربران دستگاه‌هایی نظیر سرفیس پرو و سرفیس لپ‌تاپ که فاقد درگاه USB-C هستند مرتفع شود. مایکروسافت اعلام کرده که این دستگاه ابتدا برای مشتریان تجاری و سازمانی از دو روز دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت و در ادامه برای مشتریان معمولی نیز قابل خرید خواهد بود.

ردموندی‌ها برای این دانگل قیمت 79.99 دلاری را تعیین کرده‌اند که برای یک رابط قیمتی نسبتا بالا به‌شمار می‌آید. البته با توجه به ماهیت دستگاه‌های خانواده سرفیس چنین قیمت‌گذاری برای این دانگل دور از ذهن نبود. در اینجا باید اشاره کنیم که در میان دستگاه‌های خانواده سرفیس در حال حاضر تنها سرفیس بوک 2 دارای پورت USB-C است و دیگر اعضا این خانواده فاقد این درگاه هستند.

بنابراین با عرضه این دانگل دارندگان سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس پرو قادر خواهند بود تا لوازم جانبی که واجد درگاه USB-C هستند را به دستگاه خود متصل کنند یا آنکه از طریق این دانگل گوشی هوشمند خود را شارژ کنند. برطبق اعلام مایکروسافت این دانگل تنها با سرفیس پرو 2107 و سرفیس لپ‌تاپ سازگار است و سرفیس پروهای قدیمی نظیر سرفیس پرو 4 امکان بهره‌گیری از آن را نخواهند داشت.

برطبق اعلام این شرکت این دانگل از تاریخ 29 ژوئن یعنی دو روز دیگر در دسترس مشتریان سازمانی قرار خواهد گرفت، اما زمان عرضه محصول در خرده‌فروشی‌ها هنوز از سوی این شرکت مشخص نشده است. این اولین بار نیست که مایکروسافت یکی از محصولات سخت‌افزاری خود را ابتدا برای مشتریان تجاری عرضه می‌کند، برای مثال این شرکت سرفیس پرو LTE را ابتدا برای مشتریان سازمانی و تجاری عرضه کرد و پس از چند ماه این محصول برای سایر مشتریان راهی بازار شد.

 

منبع :

THE VERGE

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,