دیو شاناهان یکی از نویسندگان سایت ONMSFT است. کسی که به گفته خودش سعی می کند که از تمامی خبرهای دور و برش چشم پوشی کند مگر اخبار مربوط به مایکروسافت! می خواهیم در این نوشته به فرایندی که وی برای خرید یک دستگاه سرفس از طریق برنامه سرفس پلاس مایکروسافت طی کرده بپردازیم. اما قبل از آن اجازه دهید معرفی مختصری از این برنامه داشته باشیم؛ برنامه سرفس پلاس طرحی است برای فروش دستگاه های سرفس مایکروسافت به صورت اقساطی و پرداخت مبلغ ماهیانه با نرخ بهره ۰%. در ادامه با ما همراه باشید.

وقتی که خبر عرضه سرفس پرو ۴ منتشر شد برنامه ریزی کردم تا یکی از آن ها را بخرم. در آن زمان یک لپ تاپ اچ پی و یک سرفس آر تی داشتم. قبلاً در فروشگاه مایکروسافت با یک سرفس پرو ۴ SP4 کارکرده بودم. آن موقع مشکل عمده ام این بود که  چطور می توانم یک دستگاه سرفس پرو ۴ بخرم و چه موقع استطاعت آن را خواهم داشت؟ من یک موبایل از شرکت AT&T  خریده ام که به صورت اقساطی پول آن را پرداخت می کنم و در این فکر بودم که چرا نباید چنین طرحی در مایکروسافت وجود داشته باشد؟ حداکثر چیزی که توان خرید آن را داشتم یک سرفس SP4  با پردازنده بدون فن m3 Skylake اینتل، رم ۴ گیگابایت و حافظه داخلی ۱۲۸ گیگ بود، مشخصاتی که هرچند خیلی هم به درد انجام پردازش های سنگین نمی خورد، اما با توجه به صدای آزار دهنده فن در سرفس SP3 به نظر انتخاب درستی می آمد. به هر روی من سرفس SP4 را خریدم البته که نیاز به یک سرفس با مشخصات پردازنده i5 با رم ۸ گیگ و حافظه داخلی ۲۵۶ گیگ داشتم اما چون استطاعت خرید آن را نداشتم، خودم را برای این خرید متقاعد کردم.

برنامه سرفس پلاس وارد می شود

وقتی که خبر مربوط به برنامه سرفس پلاس را شنیدم، خیلی هیجان زده و شگفت زده شدم! چرا که این برنامه فروش، به شما اجازه می دهد بدون اینکه لازم باشد همه پول خرید را یکجا بپردازید دستگاه مورد نیازتان را تهیه کنید. به علاوه قسمت جذاب آن برای من این است که از طریق این برنامه قادر خواهم بود پس از پرداخت ۱۸ قسط و زمانی که سرفس جدید به بازار بیاید آن را به دست بیاورم. پس از اتنخاب سرفسی که نیاز داشتم دریافتم برنامه پرداخت ۲۴ ماهه ای که در این طرح ارائه شده درست شبیه به همان روشی است که در خرید موبایل استفاده کرده بودم و آرزوی می کردم که ای کاش برای خرید سرفس هم در اختیارم بود. اما با تاسف فراوان باید بگویم که چنین طرح فروشی برای خرید surface studio وجود ندارد. همچنین طرح شامل خرید اقلامی نظیر کیبورد Type Cover و قلم سرفس نمی شود.

من در روزی که خبر برنامه سرفس پلاس منتشر شد اقدام به خرید یک دستگاه سرفس پرو کردم و تا الان بابت این خرید و اینکه توانستم دستگاهی با مشخصات مورد نیازم را بخرم بسیار خوشحالم. البته هنوز بازپرداخت اقساط شروع نشده ولی مبلغی که باید بپردازم در حدود ماهی ۶۳ دلار خواهد بود به اضافه اینکه این امکان را خواهم داشت که پس از ۱۸ ماه دستگاه خود را ارتقاء دهم. حالا به واسطه چنین امکانی به عنوان یک هوادار سرفس قادر خواهم بود زمانی که سرفس بعدی معرفی شود آن را به دست آورم، نمی دانم شاید هم اقدام به خرید سرفس بوک یا سرفس لپ تاپ کنم. نکته کلیدی این است که به واسطه برنامه سرفس پلاس گزینه های زیادی در دسترس است که کاربر را قادر می سازد تا هر آنچه را می خواهد یا آرزو دارد به دست آورد.

منبع :

ONMSFT

  • چهارشنبه 8 شهریور 1396 22:00
  • 2 نظر
  • محسن عطاالهی
  • مقالات
31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حميد رضا
پاسخ دهید پنجشنبه 9 شهریور 1396

کاش برای ما ایرانی ها هم امکان خرید اقساطی از مایکروسافت بود.

علی
پاسخ دهید پنجشنبه 9 شهریور 1396

سرفیس واقعا آشغاله انقدر ایراداس عجیبو غریب داره دستگاه تازه خریداری شده رو دوباره دادیم گارانتی 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,