مدتی است که کوالکام و مایکروسافت با هم در زمینه‌ی کامپیوترهای همیشه متصل (Always Connected PCs) کار می‌کردند. این دو شرکت آغاز همکاری خود را سال گذشته اعلام کردند و وعده‌ی نوت بوک‌های قدرتمندتری به مشتریانشان دادند. یکی از مزیت‌هایی که کامپیوترهای همیشه متصل نسبت به کامپیوترهای معمولی دارند، عمر باتری آن‌ها است.

به گفته‌ی هم کوالکام و هم مایکروسافت، این فرصتی  بسیار بزرگ برای فروش هر چه بیشتر است، که آن را از نظر سنجی که کوالکام اخیراً انجام داد به راحتی می‌توان فهمید. در یک نمایشگاه در پکن، پایتخت کشور چین، این دو شرکت نتایج این نظر سنجی را منتشر کردند. به اساس نتایج این نظر سنجی، 83 درصد کاربران نوت بوک، عمر باتری بالاتر از 20 ساعت از دستگاه‌شان می‌خواهند و 60 درصد کاربران می‌خواهند که نوت بوک‌هایشان قابلیت اتصال به شبکه‌ی 4G LTE داشته باشند.

هدف پلتفرم کامپیوترهای همیشه متصل این است که هر دوی این دو نیاز را برطرف کند. این طور که به نظر می‌رسد، از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده‌اند پرسیده نشده است که آیا حاضر هستند برای طول عمر باتری بیشتر، عملکرد سیستم کاهش یابد یا نه.

و البته اوایل همین سال، کوالکام پرچم دارش که پردازنده‌ی Snapdragon 850 SoC است را معرفی کرد که می‌تواند ویندوز 10 را بسیار بهتر از پردازنده‌ی Snapdragon 835 اجرا کند. کوالکام همچنین می‌گوید که این پردازنده می‌تواند تا 3 گیگاهرتز فرکانس تولید کند که در تمام پردازنده‌های موبایل که در بازار وجود دارند دستیابی به چنین سرعتی غیر ممکن است.

هنوز نمی‌دانیم که چه دستگاه‌هایی با پردازنده‌ی Snapdragon 850 SoC به بازار راه پیدا می‌کنند. ولی اگر به دنبال خریدن یک دستگاه “کامپیوتر همیشه متصل” هستید، مدل‌هایی از این کامپیوترها را می‌توانید در بازار پیدا کنید ولی آن‌ها از پردازنده‌ی Snapdragon 835 استفاده می‌کنند.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,