صفحه‌کلید سوفیت‌کی که مایکروسافت آن را در سال ۲۰۱۶ خریداری کرده، از آن زمان ویژگی‌های بسیاری دریافت کرده است. مایکروسافت که این اپلیکیشن را برای اندروید و آی‌او‌اس در دسترس قرار داده است، آن‌ها را به صورت دائم برای پلتفرم‌ها رقیب به‌روز نگاه می‌دارد.

در ادامه اضافه نمودن ویژگی‌های جدید به این اپ، مایکروسافت امروز به‌روز رسانی جدیدی را برای نسخه بتای سوئیف‌کی در اندروید عرضه کرده است که این به‌روز رسانی گزینه جست‌وجوی بینگ را به ارمغان می‌آورد.

گزینه جست‌وجو به وسیله بینگ به کاربر اجازه می‌دهد، مستقیم از طریق صفحه‌کلید و با موتور جست‌وجوگر بینگ در صفحات وب به جست‌وجو بپردازد. البته موتور بینگ که به عنوان پیش‌فرض انتخاب شده است را نمی‌توان به سرویس دیگری تغییر داد. پس کاربرانی که جست‌وجو از طریق گوگل را ترجیح می‌دهند، کماکان بایستی از اپلیکیشن جی‌برد، متعلق به شرکت گوگل به عنوان صفحه‌کلید استفاده کنند که قابلیت جست‌وجو از طریق موتور این شرکت را در خود ادغام دارد.

در حال حاضر البته مشخص نیست که آیا مایکروسافت در نسخه‌های آینده، اجازه تغییر موتور پیش‌فرض جست‌وجو را به کاربران را خواهد داد یا خیر اما از آن‌جایی که این نسخه آزمایشی است، انتظار می‌رود تا زمان عرضه عمومی، تغییراتی در آن صورت بگیرد.

با آمدن این قابلیت، کاربران همچین مجاز به گرفتن اسکرین‌شات، برش آن و استفاده از آن برای جست‌وجو در بینگ هستند. آخرین به‌روز رسانی، نسخه بتای نرم افزار را به شماره ۷.۱.۷.۳۰ رسانده است.

به‌روز رسانی مایکروسافت اِج

کاربران اندروید که البته از توجه ویژه مایکروسافت بهرمند هستند، به‌روز رسانی دیگری را از طرف غول ردموندی برای مرورگر اِج در این پلتفرم دریافت کرده‌اند. این به‌روز رسانی نسخه اپلیکیشن را به ۴۲.۰.۰.۲۷۷۹ ارتقا داده و بهبود در عملکرد در بخش مدیریت مورد علاقه‌ها را به همراه دارد. کاربران اندروید اکنون می‌توانند، برای این قسمت پوشه جدید ایجاد کنند.

همچنین اکنون می‌شود با کشیدن صفحه به سمت راست یا چپ، بین برگه‌های فعال مرورگر حرکت کرد. قابلیت دیگر اضافه شده، جست‌وجوی تصویری است که به وسیله آن و با نگاه داشتن دوربین بر روی یک جسم، می‌توانید در میان فروشگاه‌ها برای خرید، یا برای کسب اطلاعات در مورد آن در وf، به جست‌وجو بپردازید.

این به‌روز رسانی اکنون در فروشگاه پلی‌استور گوگل در دسترس عموم قرارد دارد.

منبع :

WINDOWSLATEST

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,