در اوایل این هفته مایکروسافت بیلد 17686 ویندوز 10 دسکتاپ را برای اعضای اینسایدر حلقه فست عرضه کرد. با این وجود، این بیلد با یک نکته شگفت انگیز کوچک همراه است، زیرا در تنظیمات آن گزینه جدیدی به نام “Switch to S mode” وجود دارد. اگر شما برای آن جستجو کنید، این گزینه نمایش داده می‌شود، اگر چه در حال حاضر هیچ کاری انجام نمی‌دهد. این گزینه فعلاً تنها شما را به صفحه فعال سازی ویندوز منتقل می‌کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

نمایش این گزینه همچنین می‌تواند یک اشتباه باشد، چرا که این اولین بار نیست که چیزی شبیه به آن اتفاق می‌افتد. البته ما پیش از این چیزهای در مورد S mode برای نسخه‌های مختلف ویندوز 10 شنیده بودیم. با این حال زمانی که حالت S برای ویندوز 10 رسماً معرفی شد، مایکروسافت فقط اعلام کرد که شما می‌توانید یک کامپیوتر جدید که در حال اجرای ویندوز 10 حالت S است را خریداری کنید و سپس قادر خواهید بود دستگاه خود را به صورت رایگان به نسخه کامل ویندوز 10 ارتقا دهید. در حقیقت، این موضوع به این معنا بود که پس از ارتقا، راهی برای برگشت به حالت S وجود ندارد.

در حال حاضر مشخص نیست که تغییر به حالت S در ویندوز 10 چگونه کار خواهد کرد. ما می‌دانیم که حالت S برنامه‌های Win32 تأیید نشده مانند کروم و فتوشاپ را اجرا نمی‌کند، بنابراین مشخص نیست که پس از برگشت به حالت S چه اتفاقی برای آنها رخ خواهد داد و آیا تنها اجرای برنامه‌ها مسدود خواهد شد و یا نیاز به بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه‌ای وجود دارد.

با توجه به ظهور گزینه Switch to S mode انتظار می‌رود به زودی جزئیات بیشتری از عملکرد این ویژگی مشخص شود.

منبع :

NEOWIN

2221 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,