چند هفته قبل، مایکروسافت اعلام کرد که آن‌ها یک API میان پلتفرمی (کراس پلتفرم) از ایکس‌باکس را به نینتندو سوییچ اضافه خواهند کرد که در واقع شبکه ایکس‌باکس لایو (Xbox Live) را به کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ خواهد آورد و همه سازندگان بازی‌های ترد پارتی را قادر خواهد ساخت که از سرویس آن‌ها روی کنسول ترکیبی و به شدت محبوب نینتندو استفاده کنند. اکنون جزئیات بیشتری از این موضوع به دست آمده که در ادامه با شما در میان خواهم گذاشت. لطفا در ادامه نیز با وینفون همراه باشید.

همانطور که احتمالا در جریان قرار دارید، روز گذشته شایعاتی منتشر شده بود که تمام توجهات را به خودش معطوف کرده بود و اعلام می‌داشت که مایکروسافت قصد دارد سرویس Game Pass خود را از طریق تکنولوژی xCloud روی نینتندو سوییچ در دسترس قرار دهد و در واقع آن‌ها به دنبال این هستند که این کار را عملی کنند و در کنار آن نیز یک پورت مناسب هم از بازی Ori and the BlInd Forest روی این کنسول در دسترس قرار دهند.

اکنون طبق گزارش‌های جدیدی که توسط منبع معتبر Windows Central به انتشار رسیده، Jez Corden اظهار کرده است که عنوان Ori and the Blind Forest و همینطور احتمالا بازی ستایش شده Cuphead نیز هر دو به نینتندو سوییچ خواهند آمد. همچنین اعلام شده که در درجه اول این پورت‌ها به عنوان یک تمرین برای آزمایش Xbox API روی نینتندو سوییچ توسعه پیدا کرده‌اند و بیشتر برای تست انجام شده‌اند تا زمینه ساز انجام پورت‌های بیشتر بازی‌های ایکس‌‌باکس در آینده نزدیک برای این کنسول باشند. نکته جالب این موضوع این جا است که هر دوی این بازی‌ها عناوینی هستند که توسط توسعه دهندگان ترد پارتی ساخته شده‌اند و مایکروسافت این کار را انجام نداده (که اگر چه اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، شایعاتی وجود دارد که اعلام می‌دارند مایکروسافت مالکیت بازی‌هایی که از طریق تکنولوژی xCloud روی سوییچ پورت می‌شوند را در اختیار دارد و در واقع این بازی‌ها در اختیار مایکروسافت قرار دارند).

در حال حاضر همه چیز به هم ریخته و نامرتب است چون شایعات بسیار زیادی از این مسائل درز کرده اما باز هم باید به خاطر داشته باشید که این موضوع هم یکی دیگر از همین شایعات است و نمی‌توان زیاد به آن اطمینان کرد. اما باید اقرار کرد که اگر این موضوع حقیقت داشته باشد، سال‌های پیش رو در صنعت بازی‌های ویدیویی سال‌های بسیار هیجان انگیز و جالبی خواهند بود چون هیچ چیز به شکل امروزی آن دیده نخواهد شد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,