microsoft_surface_pro_4_review_18

IDC که موسسه ای برای تحقیق و آنالیز در مورد آمار و ارقام بازار هایی مانند تکنولوژی است، در گزارش ماه پیش خود اشاره کرده است که فروش و عرضه ی جهانی تبلت ها در سال ۲۰۱۵ با کاهش روبرو بوده است و اینکه دستگاه های جدا شونده مانند سرفس پرو ۴ مایکروسافت به زودی جایگزین انواع سنتی تبلت ها می شوند. موسسه ی IDC همین تازگی گزارش فصلی خود را از آمار و ارقام بازار تبلت ها منتشر کرده است که حقیقتا این آمار برای سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۶ جالب نیست:

۳۹.۶ میلیون تبلت در سراسر دنیا عرضه شده است که این آمار نشان دهنده ی افت ۱۴.۷ درصدی نسبت به سال قبل است. IDC در گزارش خود اشاره می کند که تبلت های معمولی %۸۷.۶ از سهم بازار تبلت ها را در تصاحب خود دارند اما این سهم همچنان در حال کوچک تر شدن است و “مترادف دستگاه های پایین رده ی بازار شده است.”

IDC Annual

بر طبق گزارش IDC، آینده برای “دستگاه های جدا شونده” روشن به نظر میرسد. این دستگاه ها رشدی سه رقمی در سال اخیر داشته اند. بر طبق این گزارش، مایکروسافت در بین ۵ فروشنده ی برتر تبلت در نیمه ی اول ۲۰۱۶ قرار نمیگیرد، اما غول ردموندی هنوز آمار فروش تبلت های محبوب خود را افشا نکرده است. در گزارش مایکروسافت که هفته ی پیش منتشر شد، مایکروسافت فقط به این نکته اشاره کرد که درآمدش از فروش سرفس ها در سه ماهه ی اخیر %۶۱ رشد داشته است. همچنین سرپرست ارشد بخش آنالیز IDC بار دیگر اذغان داشته است که مایکروسافت همچنان بر بازار “دستگاه های تبدیل شونده” حکمرانی می کند، و این در حالی است که اپل به تازگی با عرضه ی Ipad Pro های خود در مقابل سرفس ها قد علم کرده است:

مسلما مایکروسافت با عرضه ی سرفس ها بازار دستگاه های تبدیل شونده را ایجاد کرد. در حالی که بازار PC ها رو به افول است، بازار دستگاه های تبدیل شونده روز به روز سود آور تر می شود، زیرا مشتریان و سازمان هایی که به دنبال جایگزینی برای کامپیوتر های قدیمی خود می گردند به دستگاه های تبدیل شونده روی آورده اند. حجوم اخیر اپل به این بازار در کوتاه مدت برای آنها سودی چشمگیر داشته است، هرچند تداوم این سودآوری با توجه به قیمت بالای محصولات اپل و همچنین تردید خریداران نسبت به سیستم عامل iOS به عنوان سیستم عاملی حرفه ای، فرصت زیادی برای مایکروسافت ایجاد میکند تا دوباره جایگاه خود را به دست بیاورد.

IDC در آخر به این اشاره میکند که تولید کنندگان گوشی های هوشمند مانند هواوی نیز به تولید دستگاه های جدا شونده روی آمورده اند. برای نمونه هواوی MateBook خود را که بسیار شبیه به سرفس میباشد، دو ماه پیش عرضه کرد. این اقدام از سوی تولید کنندگان گوشی های هوشمند میتواند در آینده تهدیدی برای تولید کنندگان سنتی کامپیوتر ها باشد. Philippe Bouchard، مدیر تحقیقات IDC در آخر اضافه می کند که:

بینش آنها از صنعت موبایل و حجم تولید تلفن های هوشمندی که به آن دست یافته اند به آنها کمک می کند تا بتوانند رقابتی شدید در این بازار نو ظهور دستگاه های کامپیوتری داشته باشند.

به نظر شما آیا دستگاه های تبدیل شونده آینده ی تبلت ها و کامپیوتر های شخصی خواهند بود؟ لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINBETA

16 پست
عرفان شیخ حسینی
عرفان شیخ حسینی . . . دانشجوی رشته ی نرم افزار در مقطع کارشناسی . . . گیک علاقه مند به مایکروسافت و ترجمه و نرم افزار های آزاد
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
M.N
پاسخ دهید یکشنبه 11 اردیبهشت 1395

به نظر من که دستگاه های تبدیل شونده جای کامپیوترهای شخصی رو میگیره چون هر کاری که پی سی بتونه انجام بده رو اون دستگاه ها هم انجام میدن
فقط تنها برتری پی سی ها گیمینگ میتونه باشه که اونم باید کلی پول برای سخت افزارش خرج کرد که میشه با پول کمتری یه کنسول بازی گرفت و هم از بازی های اختصاصی ایی که برای کنسول عرضه میشه استفاده کرد

    حمیدرضا عبدی
    پاسخ دهید یکشنبه 11 اردیبهشت 1395

    نظر منم همینه
    دقیقا همین اتفاق خواهد افتاد

Milad OC
پاسخ دهید یکشنبه 11 اردیبهشت 1395

اگه یکی به من کمک کنه ممنون میشم گوشیم وارده بخشه پرسش و پاسخ نمیشه من ۶۴۰ ایکس ال خریدم همه چیش اوکیه فقط وقتی نوره صفحه رو تا آخر کم میکنم به صورت دستی توی صفحه نویز میافته و نور یه دست نیست یه جوره خاصیه ولی وقتی نوره صفحه رو بیشتر میکنم یا مثلا میذارم رو حالت لوو پیش فرض اوکی میشه به نظر شما طبیعیه؟ و همه ۶۴۰ ها همینجورین؟

یکی
پاسخ دهید یکشنبه 11 اردیبهشت 1395

آقایان سوال چطوری
Visual Studio 2015 Update 2
و
Programming Languages
Visual C++ compilers, libraries and Tools
Visual F#
Python Tools for Visual Studio
Windows and Web Development
ClickOnce Publishing Tools
Microsoft SQL Server Data Tools
Microsoft Web Developer Tools
PowerShell Tools for Visual Studio
Silverlight Development Kit
Universal Windows App Development Tools
Windows 10 Tools and SDKs
Windows 8.1 and Windows Phone 8.0/8.1 Tools
Windows 8.1 Tools and SDKs
Cross Platform Mobile Development
Xamarin (C#/.NET)
Apache Cordova (HTML/JavaScript)
Visual C++ Mobile Development for iOS / Android
Common Tools and SDKs
Android Native Development Kit (R10E, 32 bits)
Android SDK
Android SDK Setup (API Level 19 and 21)
Android SDK Setup (API Level 22)
Apache Ant (1.9.3)
Java SE Development Kit (7.0.550.13)
Joyent Node.js
Common Tools
Git for Windows
GitHub Extensions for Visual Studio
Visual Studio Extensibility Tools

البته آفلاین باشه
البته من همه شو لازم ندارم و بیشترشو چرا چون حجمش میشه در حدود ۲۵-۳۰ گیگ و با اینستالر یه چند ماهی حتی با سرعت ۸ مگ طول میکشه

دوستان همتی کنید این مشکل همه هست

یکی
پاسخ دهید یکشنبه 11 اردیبهشت 1395

البته ۸.۱ اضافه هست
بجاش
این وئدیو ولی آفلاین
https://channel9.msdn.com/Blogs/Visual-Studio-Shorts/Installing-Visual-Studio-2015-Community

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,