چه بازی Red Dead Redemption 2 برای نسخه رایانه شخصی وجود داشته باشد چه نه، این سوالی است که میلیون‌ها کاربر از عنوانی که به سختی و با تلاش فراوان توانسته یکی از بهترین و پرفروش‌ترین بازی‌های نسل اخیر باشد، وجود خواهد داشت و دائما در ذهن آن‌ها تکرار خواهد شد. علی رغم حدس و گمان‌ها و همینطور شواهد و مدارکی که نرم افزار همراه بازی RDR 2 که توسط خود راکستار (Rockstar) ساخته شده است نشان داده، به نظر می‌رسد که نسخه رایانه شخصی نیز برای این بازی در راه است.

اما با وجود این که بر اساس فایل‌های اصلی نرم افزار همراه بازی Red Dead Redemption 2 می‌توان حدس زد که نسخه رایانه شخصی این بازی نیز دیر یا زود عرضه خواهد شد، اما هیچ تایید یا تکذیب رسمی از طرف راکستار و یا شرکت مادر آن یعنی تیک تو (Take-Two Interactive) صورت نگرفته است و عرضه این بازی برای پلتفرم رایانه شخصی همچنان در حاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در کنفرانسی که شرکت تیک تو با سرمایه گذاران خود برگزار کرد و در آن برخی از آمار و ارقام این شرکت را اعلام کرد، بار دیگر از مدیر عامل این شرکت یعنی استراس زلنیک (Strauss Zelnick) در خصوص نسخه رایانه شخصی بازی Red Dead Redemption 2 سوال پرسیده شد تا بار دیگر احتمال عرضه این بازی برای PC مورد بررسی قرار بگیرد اما همانطور که پیش بینی هم می‌شد، وی در این زمینه کاملا سکوت کرد و هیچ چیزی در این زمینه نگفت و اظهار داشت که فعلا چیزی برای معرفی وجود ندارد و اگر هم چیزی برای معرفی وجود داشته باشد، خود راکستار آن را تشخیص و ارزیابی خواهد کرد و در آینده خودش این کار را انجام خواهد داد و به اعلام آن خواهد پرداخت. استراس زلنیک در این زمینه گفت:

در زمینه عرضه‌ های آینده، راکستار خودش درمورد اهداف آینده‌اش که با کلیه محصولات خواهد داشت، صحبت خواهد کرد و این موضوع درمورد پلتفرم نیز صدق خواهد کرد.

زلنیک در ادامه صحبت‌های خود افزود:

بنابراین در موقعیت فعلی، من واقعا نمی‌توانم شفاف سازی زیادی برای شما انجام دهم، عذر خواهی می‌کنم.

بنابراین اگر به دنبال تایید نسخه رایانه شخصی برای عنوان Red Dead Redemption 2 هستید، مدت بیشتری باید صبر کنید. اگر چه زلنیک هیچ تایید رسمی خاصی انجام نداد و هیچ کلمه‌ای که به چنین چیزی اشاره کند نگفت، اما طبق شواهد و مدارک به نظر می‌رسد که این اتفاق سرانجام رخ خواهد داد؛ این را فایل‌های نرم افزار همراه این بازی که پیش‌تر به آن اشاره شد نیز نشان می‌دهد. با این حال یکی از بزرگ‌ترین تحلیلگران دنیای بازی‌های رایانه‌ای یعنی مایکل پکتر (Micheal Patcher) نیز باور دارد که نسخه رایانه شخصی این بازی حوالی ماه آوریل سال ۲۰۱۹ به انتشار خواهد رسید. پس احتمال عرضه این بازی برای رایانه شخصی نیز همچنان پا بر جا است.

اما اگر بخواهیم بر اساس سوابق نتیجه گیری کنیم، می‌بینیم از آنجایی که نسخه اول این بازی یعنی Red Dead Redemption برای پلتفرم رایانه شخصی به انتشار نرسیده بود، پس نمی‌توان انتظار داشت که نسخه دوم آن هم برای این پلتفرم عرضه شود چون رایانه‌های شخصی هرگز جزو پلتفرم‌های مقصد این فرانچایز نبوده است اما خب با توجه به فشارهای بسیاری که روی تیک تو و راکستار برای عرضه این بازی روی پلتفرم رایانه شخصی وجود دارد، می‌توان به معرفی این نسخه از بازی RDR 2 امیدوار بود.

همچنین شرکت تیک تو در گزارش مالی اخیر خود اعلام داشت که عنوان Red Dead Redemption 2 در عرض ۸ روز موفق به فروش ۱۷ میلیون نسخه شده است که به تنهایی، به مجموع فروش کل نسخه اول آن رسیده است. همچنین در این گزارش تایید شد که عنوان بسیار موفق Grand Theft Auto V نیز در مجموع کل فروش خود موفق به فروش ۱۰۰ میلیون نسخه در کل دنیا شده است و بدین ترتیب تبدیل به سومین عنوانی شد که در طول تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به این مهم دست پیدا کرده است.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,