از زمانی که به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10 برای این سیستم عامل منتشر شد، مایکروسافت به طور مداوم در حال ساختن به‌روزرسانی بزرگ بعدی برای ویندوز 10 بوده است که رد استون 5 نام دارد. انتظار می‌رود که این به‌روزرسانی در سپتامبر امسال به مراحل پایانی ساختش برسد و در ماه اکتبر یا بعدتر آن برای ویندوز 10 عرضه شود. رد استون 5 برای ویندوز 10 بسیار مهم خواهد بود، چرا که در آن علاوه بر چندین مورد جدید در مرورگر مایکروسافت اج، مایکروسافت قصد دارد اپلیکیشن‌ها و عناصر Legacy را نیز توسعه دهد.

هفته‌ی پیش، مایکروسافت بیلد پیش نمایش جدیدی برای اینسایدرها با شماره نسخه‌ی 17704 منتشر کرد و تعداد مواردی که در آن بهبود پیدا کرده‌اند بسیار متحیر کننده است.

در این بیلد جدید، می‌بینید که در Task Manager دو ستون جدید به قسمت Processes اضافه شده است و نام آن‌ها Power Usage و Power Usage Trend است.

در رد استون 5، این دو ستون جدید در Task Manager وجود خواهد داشت که به شما مقدار برق مصرفی هر اپلیکیشن را نشان خواهد داد.

این مورد از تغییرات کوچک در این به‌روزرسانی است ولی به شما کمک می‌کند که اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که بیشترین میزان برق را مصرف می‌کنند را پیدا کنید.

دونا سارکار در این باره در بلاگی توضیح می‌دهد:

این ویژگی جدید در Task Manager به کاربران کمک خواهد کرد که اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که بیشترین و کمترین میزان برق را مصرف می‌کنند را در کامپیوترشان شناسایی کنند. همچنین، مقادیر در این دو ستون جدید بر اساس میزان استفاده‌ی اپلیکیشن از حافظه‌ی انبوه، پردازنده‌ی اصلی و پردازنده‌ی گرافیکی محاسبه می‌شود.

ستون‌های جدید در Task Manager

Power Usage: مایکروسافت می‌گوید که این ستون میزان برق مصرفی و تقریبی یک اپلیکیشن یا سرویس را در همان لحظه به شما نشان می‌دهد.

Power Usage Trend: ستون دوم تا حدودی پرکاربردتر است. در اولین نگاه به این ستون ممکن است آن را خالی بیابید، ولی پس از اجرای یک اپلیکیشن، این ستون یک نمودار به شما نشان می‌دهد که مقدار برق مصرفی آن اپلیکیشن را در آن به شما نشان می‌دهد و هر 2 دقیقه به‌روز می‌شود.

مایکروسافت همچنان در حال توسعه دادن و بهبود دادن Task Manager است و اکثر تغییراتی که برای این اپلیکیشن برنامه ریزی شده است را نیز باید تا قبل از پایان ماه آگوست امسال در Task Manager اعمال کند، چرا که مایکروسافت باید تمام آن‌ها را نهایی کند تا قادر به ادامه‌ی ساخت رد استون 5 باشد.

احتمال این وجود دارد که رد استون 5 در ماه سپتامبر امسال به مراحل پایانی ساختش برسد و در ماه اکتبر عرضه شود، پس مایکروسافت هنوز چند ماه برای بهبود دادن ویژگی‌های جدید و در کل رد استون 5 در اختیار دارد.

منبع :

WINDOWSLATEST

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,