در حالی که ونکوور، بریتیش کلمبیا، به عنوان یکی از بزرگترین مراکز صنعتی کانادا شناخته می‌شود، این شهر به سرعت تبدیل به یک مقصد برای نوآوران فناوری می‌شود. طبق گزارش کمیسیون اقتصادی ونکوور، در سال 2016، 75،000 متخصص فناوری در این شهر  و تقریبا 101،000 نفر در سراسر بریتیش کلمبیا مشغول به کار بودند. این تعداد تقریبا 5 درصد از نیروی کار B.C را تشکیل می‌دهد و بیش‌تر آن‌ها در صنایع معادن، نفت و گاز و بخش‌های جنگلداری از تکنولوژی در کار خود بهره می‌برند. در ادامه با وینفون همرا باشید.

مایکروسافت به عنوان یک شریک منطقه‌ای برای سازمان‌ها، موسسات آموزشی و کسب و کار در ونکوور کار می‌کند. مایکروسافت به سرمایه‌گذاری در این منطقه به عنوان یک مرکز نوآوری دیجیتال در سطح جهانی ادامه می‌دهد. این همکاری‌های موفقیت‌آمیز برای از بین بردن مرزهای سنتی است و کمک به کسانی که درگیر فعالیت‌های پیشرو در زمینه‌های مختلف از جمله مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی و جذب استعدادهای محلی و جهانی به این شهر پر جنب و جوش هستند.

کنفرانس Corridor Innovation کاسکادیا در 9 اکتبر آغاز می شود و در اینجا  دلایلی وجود دارد که چرا ونکوور در نظر دارد برای تبدیل شدن به یک رهبر در نوآوری های فن آوری در سال های آینده تلاش کند:

یک رهبر نوآوری

یکی از قوی‌ترین بازارهای فنآوری در ایالات متحده (سیاتل) و بخش فن‌آوری سریعترین رشد در کانادا (بریتیش کلمبیا)، کهکشان راه شیری Cascadia است که در آن به وارد کردن ایده‌ها و فرصت‌ها در زندگی واقعی می پردازند. این اصطلاح ماهرانه به نام ابتکار منطقی در سال 2016 توسط روح مشترک همکاری و جامعه ایجاد شد. مایکروسافت، همراه با دیگر کسب و کارها، دولت‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی در هر دو کشور با یکدیگر متحد شده‌اند تا این منطقه را به عنوان مرکز نوآوری، با هدف ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی، به هم وصل کنند.

برای کمک به تسهیل ارتباط بیشتر در منطقه، یک سرویس دریایی یک ساعته بین ونکوور و سیاتل اخیراً در دسترس قرار گرفت و یک پیشنهاد  راه‌آهن سریع السیر در حال انجام مطالعات امکان سنجی با پشتیبانی مایکروسافت است. این پیشرفت‌ها به شکاف و افزایش فرصت‌های اقتصادی در سراسر منطقه کمک می‌کند که روی زندگی روزمره 12 میلیون نفر در بریتیش کلمبیا و واشنگتن تاثیر می‌گذارد.

کنسرسیوم تکنولوژی دیجیتال تکنولوژی کانادا

 

ابر رایانه، یک کنسرسیوم که شامل برخی از شناخته‌شده‌ترین نام‌های جهان در فن‌آوری، مراقبت‌های بهداشتی و منابع طبیعی است، امیدوار است تا 10،000 شغل را در 10 سال آینده ایجاد کند و اقتصاد منطقه‌ای را در بسیاری از بخش‌های این شهر تقویت کند. مایکروسافت بیش از 300 شرکت کننده در این گروه است. ابتکار عمل دولت فدرال کانادایی، فناوری دیجیتال سوپرکلاستیک یکی از پنج برنده دریافت کننده یک جایزه 950 میلیون دلاری در سراسر کشور بود و بر سرعت بخشیدن رشد اقتصای با آوردن برخی از بزرگترین نام‌ها در  صنعت به کمک فن‌آوری‌های پیشرفته تمرکز داشت.

به گفته مدیر اجرایی Sue Paish، یکی از اهداف کنسرسیوم، ایجاد محیطی است که به توسعه، رشد و در نهایت نوآوری و بروز استعداد‌ها در این منطقه کمک می‌کند.

او می گوید:

در بریتیش کلمبیا، ما سابقه‌ای طولانی در تولید و راه‌اندازی بسیاری از تکنولوژی‌ها و بسیاری از ذهن‌های نوآورانه داریم. اگر بتوانیم برخی از این ذهن‌های خلاق و فن آوری‌های خود را بگیریم و آنها را در محیطی قرار دهیم که در آن توسط افرادی با سابقه‌ی  کاری زیاد و شرکت‌های متوسط و بزرگ احاطه شده‌اند که دارای تخصص و منابع برای کمک به تعریف و اصلاح ایده‌ها و آوردن آن به بازار هستند، موفقیت زیادی کسب می‌کنیم که این موارد برای موفقیت آنها ضروری است. ما برای کامل بودن در هر زمینه و برای دستیابی به موفقیت باید یک تیم کامل درست کنیم.

یک زمینه‌ی آموزشی برای واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی

در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا دانش آموزان برای ساخت تکنولوژی‌های جدید و نوآوری در دنیای واقعی تجهیز می‌شوند. مطالعات در این مؤسسه آموزش کاربردی بر روی ادغام یادگیری دانش آموزان با پروژه‌های صنعتی، تحقیقات کاربردی و کارآفرینی تمرکز دارد تا فارغ التحصیلان به عنوان نیروی کار در صنعت و بر اساس مهارت‌های مناسبی که دارند برای ایجاد پیشرفت در این زمینه تمرکز کنند.

Kinloch، رئيس BCIT می گوید:

ما می دانیم که مردم و سازمان‌ها در آینده به طرق مختلفی کار خواهند کرد، زیرا تکنولوژی به سرعت و خشمگینانه پیشرفت می‌کند. به عنوان یک موسسه آموزشی کاربردی، BCIT  جوانان و یادگیرندگان آینده را با مجموعه‌ای متنوع از آخرین مهارت‌های فنی و انسانی آموزش می‌دهد تا زمانی که به آنها نیاز داریم، برای ایجاد رهبران خلاق و افراد انعطاف‌پذیر آن‌ها را به جامعه تحویل دهیم.

دانشجویان BCIT با چشم انداز وسیعی، فارغ التحصیل می‌شوند و آنها به افراد مناسبی برای پیشرفت در زمینه واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی تبدیل می‌شوند. مایکروسافت با BCIT همکاری کرده‌است تا یک برنامه درسی مبتنی بر واقعیت افزوده را با هدف آموزش دانشجویان برای حرفه‌ای شدن در زمینه رسانه‌های دیجیتال و سرگرمی توسعه دهد. فارغ التحصیلان نیز می توانند در جوامع خود تاثیر داشته باشند، زیرا آنها مجبور نیستند برای یافتن کار، در شهر ونکوور و یا در جنوب کریدور کاسکادای، کار کنند.

ترکیب شدن ستارت‌آپ‌ها و کارآفرینان

ستارت‌آپ‌ها و کارآفرینان در واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و زمینه‌های واقعیت ترکیبی، به مکعب که یک فضای استودیو مشترک در منطقه Railtown است، که برای شرکت‌های متخصص در AR(واقعیت افزوده)، VR (واقعیت مجازی) و MR (واقعیت ترکیبی) طراحی شده است، می روند. اولین نوع از این مورد در کانادا وجود داشت که زاییده‌ی افکار گروهی از کارآفرینان فناوری بود و از طریق منابع مالی دولت کانادا، موسسات آموزشی و شرکت هایی مانند مایکروسافت، تامین می‌شد و زندگی می‌کرد. هدف از مکعب این است که با فراهم کردن محیطی که همکاری و پیوند صمیمانه‌ی عضوهای تیم را ترویج می‌دهد، فرصت بهتری را برای دستیابی به موفقیت کسب کند.

Dora Cheng یکی از بنیانگذاران uforis VR و عضو هیات مدیره‌ی مکعب می‌گوید:

از آن‌جا که AR، VR و MR هنوز نسبتاً جوان و تازه هستند و به سرعت در حوزه‌ی مشتری قرار نمی‌گیرند، چالش‌های منحصری به فردی را برای ما ایجاد می‌کند. بسیاری از کارهای ما در شرکت‌ها یا بازی‌هاست و بسیاری از ما برای ماندن عرصه ی رقابت در‌حال تلاش هستیم. مکعب یک محیط حمایتی است زیرا شما می دانید که همه در اینجا در یک قایق هستند و در یک عرصه پا می‌گذارند؛ ما سرمایه گذاران را گردهم می‌آوریم، مشتریان بالقوه را پیدا می کنیم و به دانش‌آموزان آموزش می‌دهیم و غیره. به همين دليل، ما مي‌توانيم به طور منحصر به فردی قادر به کمک به ديگران باشيم، نه فقط با تکنولوژي، بلکه مي‌توانيم فرصت‌هاي کسب و کار را نيز معرفي کنيم.

دانشگاهی که جامعه را پرورش می‌دهد 

خانه‌ی جدید با مایکروسافت با بیش از 700 کارمند در ونکوور که در سال 2016 افتتاح شد، به این شهر زیبا با حفظ چشم‌انداز محلی آن و با تمرکز بر ایده‌های جذاب و پایداری آن‌ها تجلیل می‌بخشد. تاکید بر جامعه همچنین در قلب بسیاری از برنامه‌ها و ابتکارات کمپ ونکوور وجود دارد. طی این پروژه برنامه‌های مختلفی درنظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به همکاری محلی با بنیاد Big Brothers/Big Sisters در جهت دسترسی بهتر به فناوری و آموزش کدنویسی در مناطق محلی، میزبانی کنفرانس‌های GigiGirlz که طی آن زنان جوان را برای بهبود توانایی‌ها در کنار کارمندان مایکروسافت قرار می‌دهد و پروژه توسعه چندین ساله در جوامع BC First Nations که خود مشتمل بر 24 جامعه بومی است، اشاره کرد. این کمپ قصد دارد تا شکاف حیاتی برنامه های آموزشی برای جوانان بومی در سراسر بریتیش کلمبیا را با فراهم آوردن حمایت ازتکالیف، نظارت و آموزش مهارت های آن‌ها، پر کند.

ادواردو د مارتین، مدیر مایکروسافت ونکوور می گوید:

به عنوان یک مرکز توسعه جهانی، هدف ما ایجاد ارتباطات عمیق جامعه در منطقه ما و رساندن آن به سراسر کشور است. تلاش های ما شامل حمایت از اکوسیستم‌های تکنولوژیکی محلی، از جمله رهبری بر روی سوپرفلست تکنولوژی دیجیتال کانادا به عنوان یک شریک بنیانگذار و ایجاد فرصت برای تیم توسعه‌مان برای بدست آوردن فرصت‌های همکاری با سازمان‌های جامعه است.

 

منبع :

MICROSOFT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,