Windows10Mobile2

ویندوز ۱۰ موبایل معمولا یک سیستم عامل بهینه و  سریع محسوب می شود که روی سخت افزار های ضعیف نیز پاسخگویی خوبی داشته است. اما ما شاهد این هستیم که کاربران، با عملکرد جالبی از سوی ویندوز ۱۰ موبایل روبرو نشده اند. اکنون می خواهیم ۱۰ نکته ی ضروری را به شما آموزش دهیم تا سرعت عملکرد گوشی خود را افزایش دهید و آن را بهینه تر نمایید. پس با وینفون همراه باشید.

۱- همیشه نرم افزار ها و سیستم عامل خود را به روز نگاه دارید:

 بسیاری از افراد توجهی به به روز رسانی ها ندارند در حالی که این به روز رسانی های رسمی برای سیستم عامل و نرم افزار ها، گوشی شما را از شر برخی از باگ ها خلاص می کند و عملکرد سیستم و نرم افزار ها را بهبود می بخشد. خوشبختانه مایکروسافت تقریبا هر ماه به روز رسانی جدیدی را برای ویندوز ۱۰ موبایل عرضه می نماید. برای دریافت به روز رسانی سیستم عامل گوشی خود به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>Update & Security—>Phone Update

به روز رسانی نرم افزار بسیار بیشتر از به روز رسانی گوشی است و بهتر است آن را بر روی به روز رسانی خودکار قرار دهید. برای به روز رسانی نرم افزار ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Store–>Menu–>Downloads & Updates

۲- کنترل نرم افزار های در حال اجرا در پس زمینه:

بسیاری از نرم افزار هایی که در پس زمینه اجرا می شوند قطعا می توانند منابع زیادی از منابع سیستم را مصرف نمایند. حتی زمانی که شما به یک نرم افزار اجازه ارسال اعلان را می دهید در واقع اجازه داده اید تا آن نرم افزار در پس زمینه فعالیت داشته باشد. برای کنترل نرم افزار های در حال اجرا در پس زمینه طبق دستور زیر عمل نمایید:

 • Battery Saver جزئیاتی را درباره فرایند نرم افزار ها در پس زمینه به شما ارائه می دهد. پس برای دانستن فرایند نرم افزار ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Battery Saver

 • بر روی گزینه Battery use تب نمایید و تمام نرم افزار هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند را مشاهده نمایید. سپس بر روی نرم افزار مورد نظر خود تب نمایید و وارد جزئیات آن شوید. حالا می توانید مشخص نمایید که این نرم افزار در پس زمینه و یا در حالت Battery Saver اجرا شود یا خیر. پس نرم افزار هایی را که به اجرای آن ها در پس زمینه نیازی ندارید، غیر فعال نمایید.
 • همچنین نرم افزار های Map و Drive که از GPS استفاده می نمایند را با نگاه داشتن دکمه بازگشت و کشیدن آن ها به سمت پایین و یا تب نمودن روی علامت X ببندید، چرا این دو نرم افزار حجم زیادی از منابع شما را مصرف می نمایند.

۳- پاک نمودن کَش جستجوگر و فایل های موقت:

این کار تنها برای افزایش حجم آزاد دستگاه نیست بلکه پاک نمودن کَش جستجوگر و فایل های موقت، عمل بسیار خوبی برای رفع به هم ریختگی حافظه شما می باشد که به خوبی سرعت عملکرد گوشی شما را افزایش می دهد.

برای پاک نمودن کَش جستجوگر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Microsoft Edge–>Settings–>Clear Browsing Data

 برای پاک نمودن فایل های موقت نیز به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Storage–>Device / SD Card–>Temporary Files

۴- غیر فعال کردن اعلان نرم افزار ها:

ما پیشنهاد می کنیم که اعلان نرم افزار ها و یا بازی هایی که از درجه ضرورت پایینی برخوردار هستند را غیر فعال نمایید، چرا که فعال بودن اعلان آن ها به منزله ی اجرای آن ها در پس زمینه می باشد که این نیز باعث تلف شدن مقداری از منابع گوشی شما می گردد.

برای غیر فعال کرد اعلان نرم افزار ها و بازی ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Notifications & Actions

۵- صفحه ی استارت را به وسیله ی محدود کردن کاشی ها سبک نگاه دارید:

در صورتی که امکان دارد از شلوغ کردن صفحه ی استارت گوشی خود اجتناب نمایید، چرا که کاشی های زنده موجود در صفحه ی استارت به دلیل به روز رسانی شدن آن ها ،باید در پس زمینه اجرا گردند و این نیز باعث مصرف شدن بخشی دیگر از منابع شما می شود. پس تنها از کاشی هایی استفاده نمایید که وجود آن ها در صفحه ی استارت برای شما لازم و ضروری است. افزایش تعداد کاشی ها باعث افزایش مصرف مقدار محسوسی از باتری می گردد.

۶- پاک کردن و یا غیر فعال کردن نرم افزار هایی که استفاده نمی نمایید:

نرم افزار ها و بازی هایی که بر روی گوشی خود نصب می نمایید مقداری از فضای حافظه و رَم شما را مصرف می نمایند. هر چه نرم افزار های نصب شده بیشتر باشد، فضای بیشتری مصرف می شود و یا نرم افزار های بیشتری در پس زمینه اجرا می شوند پس در نتیجه عملکرد گوشی شما کُند تر خواهد شد.

۷- انتقال بازی ها و نرم افزار ها به حافظه ی داخلی دستگاه:

برخی از  بازی ها در صورت نصب شدن در حافظه های جانبی عملکرد خوبی ندارند مخصوصا زمانی که از حافظه های جانبی با سرعت پایین استفاده گردد. پس بهتر است که آن را به حافظه داخلی دستگاه انتقال دهید و یا از یک حافظه جانبی پرسرعت استفاده نمایید، ما پیشنهاد می نماییم که از حافظه های جانبی کلاس ۱۰ استفاده نمایید تا نتیجه ی بهتری دریافت نمایید. برای انتقال بازی ها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>System–>Storage–>Device / SD Card—>Apps / Games and move

۸- کاهش و یا متوقف نمودن همگام سازی خودکار:

معمولا ما دارای ایمیل هایی زیادی هستیم که آن ها همیشه در حال همگام سازی محتوا هایی با سرور می باشند. این عمل نیز مقدار زیادی از منابع ما را مصرف می کند و همگام سازی مکرر این بخش از دستگاه باعث کُند شدن عملکرد خواهد شد چراکه مقدار زیادی از حافظه را درگیر می نماید. پس بهتر است همگام سازی را در این بخش متوقف و یا کاهش دهید تا با عملکرد بهتری از سوی دستگاه خود مواجه شوید. برای این کار به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings–>Accounts–>sync your setting

۹- خاموش نمودن سرویس های موقعیت مکانی، بلوتوث و NFC

برای کاهش مصرف منابع، بهتر است در زمانی که از سرویس های موقعیت مکانی، بلوتوث و NFC استفاده نمی نمایید آن ها را خاموش نمایید. برای خاموش نمودن موقعیت مکانی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings –> Privacy –> Location

برای خاموش نمودن NFC نیز به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings –> Devises –> NFC

و برای خاموش نمودن بلوتوث نیز می توانید از بخش اکشن سنتر اقدام نمایید.

۱۰- انجام تنظیم مجدد به صورت کارخانه ای (Factory Reset):

و در پایان اگر شما با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستید و هیچ چیز به خوبی کار نمی کند بهتر است که گوشی خود را به صورت کارخانه ای مجددا تنظیم نمایید. فقط به یاد داشته باشید که قبل از انجام این عمل حتما از فایل ها و هرنوع اطلاعات ضروری خود، یک پشتبان تهیه نمایید. برای تهیه پشتیبان به آدرس زیر مراجعه نمایید:

Settings –> Update & Security –> backup


 لطفا نظرات خود را در رابطه با افزایش سرعت عملکرد گوشی با ما در میان بگذارید.

منبع :

NOKIAPOWERUSER

118 پست
احسان جنیدی
لیسانس مدیریت بازرگانی instagram: Ehsanjj88
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
Beravandi
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

متاسفانه بعد از آخرین آپدیت رسمی که همین چند روز پیش منتشر شد، مصرف باطری به طرز چشم گیری زیاد شده، لومیا ۱۵۲۰،نمیدونم دوستان دیگه هم چنین مشکلی دارن یا نه

  hesam
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  سلام.من هم همین مشکلو دارم.بعد از آخرین آپدیت یعنی بیلد ۱۴۳۶۷مصرف باطری خیلی زیاد شده و هنگام شارژ کردن گوشی خیلی داغ میشه(۱۵۲۰).چه باید کرد؟

   Beravandi
   پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

   تا قبل از ویندوز ۱۰ رسمی، رکورد شش روز بدون شارژ رو داشتم، اما با اومدن ویندوز ۱۰ این رکورد به سه یا نهایتا ۴ روز رسید، با اینکه تمامی موارد ( حتی بیشتر از مواردی که در این مقاله دوست عزیزمون زحمتش رو کشیده ) رعایت کردم اما باز هم مصرف زیاده، با وجود اینکه در نسخه ” دنیم ” تقریبا همین مقدار استفاده از امکانات رو داشتم اما اون مصرف کجا و این کجا. در گوشی هایی همچون ۱۵۲۰ برای کاربرد عادی بیشترین باطری صرف صفحه نمایش میشه و این رو هم باید در مقایسه مدنظر قرار داد
   در کل بارها گفتم که ویندوز ۱۰ ( چه دسکتاپ و چه موبایل ) هنوز اول راهه و حالا حالاها کار داره، باید کلی بهینه بشه. به امید اون روز – مایکروسافت دوستداشتنی

  Mehrdad
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  نه مال من مصرف باطریش فوقالعاده خوب شده
  ۶۴۰

meysam
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

من یه مشکلی دارم اونم اینه که تقریبا هیچ کدوم از نرم افزارامو نمیتونم از حافظه گوشی انتقال بدم ب کارت حافظه
ریجن های مختلف هم چک کردم نشد
پیام خطا میده….
کد ارورش
۰.۸۰۰۳۷d0b
چ کنم اینو؟؟

erfan.226
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

کلا هر بیلد جدید(رسمی) که میاد سرعت گوشی بهتر میشه. الان توی آخرین بیلد (۴۲۰.)فوق العاده روان و بدون تاخیر هست ولی کلا از باتری خیری ندیدم!

meysam
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

کاش باتری مث ۸.۱ بشه

mohammad0100
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

هه
تا دیروز اندرویدیا این کاروانجام میدادن و ماهم مسخرشون میکردیم حالا وضع ما از اونا بدتر شده

mohamad
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

مصرف باتری بیشتر شده
۶۵۰ بیاد آخر

اسماعیل
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

تورو خدا یکی کمک کنه این گوشیه لامصب من نمیدونم چند وخته چش شده
۵۳۵ دارم عالی کار میکرد
اما نمیدونم چرا یهویی اس ک میفرستادم نمیرف و اس ام اسم ک میفرستن برام نمیاد ب دستم نمیرسه
از اکشن سنتر ک میخام دیتا رو فعال کنم هنگ میکنه از سیتینگ برم برای دیتا و سیم هنگ میکنه و باز نمیشه برنامه هایی مث وایبرو واتس اپم باز نمیشن
ریست زدم موقتی درس میشه گوشیمو روشن خاموش کنم بازم همون اشو همون کاسه هارد ریستم زدم بازم درس نشد

Fazel
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

سلام،
یک مشکل اساسی که وینفونی ها تو ایران دارن اینه که بعد هربار ری استارت شدن گوشی و یا چند بار در میون، کیبورد های عربی، آذری به کیبورد های فعال اضافه میشه 😐 که در این تاپیک ها هم مطرح شده وبی پاسخ مونده :
link

link

link

امید ویندوز قونی ها به وینفون.آی‌آره واقعا دیگه 🙂 لطف کنید راه حل این مشکل رو بگذارین و یا از کارشناسان Microsoft سوال بفرمایید، ممنونیم.

مصطفی
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

من فقط تیتر ۱۰ مورد رو خوندم دیدم همشو انجام دادم از قبل

سعید(وبلاگ تلنگر ترانه)
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

سلام دوستان…
من ۴۳۵ دارم… چند بار به روز رسانیش کردم…
تو اولین به روز رسانی رسمی خب یه چیزایی بود که اذیت می کرد… دومیش تا حد زیادی خوب بود ولی آنتنش بد بود و مصرف باتریشم خوب نبود… ولی آخربش که همین ۱۰۵۸۶.۴۲۰ باشه به نظرم خیلی بهتر شده و آنتن دهیشم خوب شده بود خدارو شکر…

kami950xl
پاسخ دهید دوشنبه 30 خرداد 1395

یه سئوال این حقیقت داره که میگن لومیا ۹۵۰ ایکس ال مایع خنک کننده نداره
دوستان لطفا جواب بدین شدید نگرانم

alii gorgan
پاسخ دهید دوشنبه 30 خرداد 1395

سلام دوستان
من میخوام بیلد جدید رو نصب کنم ولی میگه حافظه داخلی پر است و وقتی وارد میشم که پاک کنم همه از برنامه های اصلی گوشی هست که نه جا به جا میشه و نه پاک.
چیکار کنم؟

alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 22 تیر 1395

سلام خسته نباشید من تازه گوشی ویندوز فون گرفتم و به وین ۱۰ اپدیتش کردم میخواستم بدونم بعد اپدیت حتما باید یه بار ریست کنم؟
اگه اره هست جوابتون چجوری از بازیهام بک بگیرم چون نزدیک ۸گیگ بازیه.
ممنون
ریست بشه نشه فرقی داره اصلا چون میگن بهتر میشه .

armin
پاسخ دهید جمعه 2 دی 1395

سلام خواهش میکنم جوابمو بدید ممنون میشم
من لومیا ۵۴۰دارم وین ۱۰هم براش اومده حالا ک میخوام اپدیتش کنم توی phone upgrade خود گوشی ک میزنم دان شه ویندوز ۱۰ روی ۰ درصد گیر میکنه و اصلا پر نمیشه سرعت نتمم عالیه لطفا راهنمایی کنید باتشکر

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,