همانطور که می‌دانید تا مدتی دیگری جدیدترین نسخه از سری Assassin’s Creed Odyssey به صورت مولتی پلتفرم عرضه خواهد شد. مدیر عامل شرکت یوبیسافت یعنی ایو گیلموت (Yves Guillemot) اظهار کرده که این شرکت نسخه جدیدی از سری اساینز کرید در سال ۲۰۱۹ عرضه نخواهد کرد و به جای آن به گسترش ادیسه خواهد پرداخت. بدین ترتیب پس از Origins که با یک وقفه یک ساله در این سری همراه شد، نسخه پس از ادیسه هم با یک سال استراحت به بازار عرضه خواهد شد.

پس از عرضه پشت سر هم بازی‌های Assassin’s Creed Origins در سال ۲۰۱۷ و Assassin’s Creed Odyssey در سال جاری، این سری قرار است دوباره به استراحت یک ساله‌ای بپردازد. در حقیقت پس از ادیسه ما شاهد یک سال استراحت این فرانچایز خواهیم بود تا دوباره با قدرت به صنعت بازی‌های ویدیویی بازگردد. مدیر عامل شرکت یوبیسافت یعنی ایو گیلموت در مصاحبه‌ای با وبسایت معتبر Gamespot اظهار کرده که این شرکت به جای عرضه یک نسخه جدید در سال ۲۰۱۹ به گسترش ادیسه خواهد پرداخت و محتویات زیادی برای این بازی عرضه خواهد کرد. در حقیقت تمرکز اصلی این شرکت نسبت به فرانچایز اساسینز کرید این است که همچنان به پشتیبانی نسخه امسالی آن ادامه دهند و برنامه‌های پس از عرضه این بازی را به دقت پیش ببرند.

در مورد این که چرا Origins و Odyssey پشت سر هم و بدون هیچ وقفه‌ای عرضه شدند، گیلموت اشاره کرد که این کار به این دلیل انجام شده که آن‌ها تیم‌های جدایی داشتند که روی هر دو پروژه کار می‌کردند. وی در این رابطه گفت:

این موضوع فقط به این دلیل بود که تیم [قدرتمندی که پشت سری Assassin’s Creed وجود دارد] به صورت جداگانه کار می‌کردند. بنابراین ما در دو سال دو بازی داریم. یک سال پس از عرضه دیگری. اما سال آینده شما هیچ نسخه کامل تکامل یافته‌ای تجربه نخواهید کرد.

با توجه به صحبت‌های گیلمرو شاید بتوان این طور برداشت که به جای عرضه یک نسخه مستقل و کامل، سال آینده قرار است شاهد یک نسخه اسپین-آف یا هر چیز دیگری باشیم. این که کلا هیچ اسمی از اساسینز کرید در سال ۲۰۱۹ شنیده نشود، از صحبت‌های گیلرمو برداشت نمی‌شود. وی در این رابطه زیاد شفاف صحبت نکرد و اشاره دقیقی به این موضوع نداشت. با این حال وی قول عرضه محتویات بیشتر و سرگرم‌کننده‌تر برای این بازی در سال ۲۰۱۹ یعنی یک سال پس از عرضه ادیسه داد. بنابراین هر اتفاقی رخ دهد، ادیسه شاهد عرضه محتویات زیادی خواهد بود. گیلرمو در این رابطه اظهار کرد که:

چیزی که خواهید داشت، مقدار زیادی محتوای اضافی برای بازی [Assassin’s Creed Odyssey] است. تیم واقعا دوست دارد به طور منظم به انجام این کار بپردازد، امکانات بیشتری برای بازی کردن اضافه کند، بنابراین زمانی که امسال [ادیسه را] دریافت کنید، درواقع برای سال‌ها از آن استفاده خواهید کرد و قرار نیست به این زودی‌ها آن را کنار بگذارید.

باید منتظر باشیم و ببینیم این محتویات جدید شامل چه چیزهایی خواهند شد. این محتویات می‌توانند شامل بسته‌های قابل دانلود پرتکرار، کمپین‌های جدید برای بخش تک نفره و یا هر گونه ترکیبی از هر دو باشند. صرف نظر از هر چیزی، کاملا مشخص است که یوبیسافت دوست دارد این سری روندی طولانی داشته باشد و بازی‌بازان برای مدت‌ها به انجام آن مشغول باشند. یوبیسافت دوست دارد بازی‌بازان بیش از هر کدام از نسخه‌های قبلی این سری، به انجام این بازی بپردازند.

همانطور که به خاطر دارید، یوبیسافت قبل از عرضه اوریجینز هم یک وقفه یک ساله انداخت و به مدت یک سال روی آن بیشتر کار کرد. آن‌ها فرصت کافی داشتند تا روی نقطه ضعف‌ها و برتری‌های این بازی بیشتر کار کنند و مشکلات تکنیکی را از بین ببرند و همینطور نظرات مختلف کاربران را بشنوند و در بازی خود اعمال کنند. نتیجه کار هم کاملا رضایت بخش بود. اگرچه شاید شما هم از جمله افرادی باشید که آن را یک “اساسینز کرید” ندانید اما قطعا از اوریجینز به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال گذشته خود یاد می‌کنید. ادیسه هم قصد دارد همین کار را انجام دهد. این سری با استراحتی یک ساله می‌تواند به خوبی روی نسخه بعدی خود کار کند و موفقیتی که در اوریجینز دیدیم را تکرار کند. از جهتی یوبیسافت دوست دارد ادیسه را نسبت به نسخه‌های قبلی این سری به عنوانی تبدیل کند که بازی‌بازان برای مدتی طولانی به انجان آن بپردازند که این استراحت یک ساله به این موضوع هم کمک خواهد کرد. گیلرمو در این رابطه گفت:

زمان این اجازه را [به تیم توسعه دهنده Origins] داد تا هر آن چه که می‌خواستند را در این بازی اعمال و اضافه کنند. جامعه بازی‌بازان هم به خوبی به آن واکنش نشان داد. زمانی که می‌بینم ما با ادیسه چه چیز با ارزشی را برای بازی‌بازان آماده کرده‌ایم، کسانی که با دیدن Origins هیجان زده شدند، بیشتر خوشحال خواهند شد.

عنوان Assassin’s Creed Odyssey در یونان باستان جریان دارد و در تاریخ ۱۳ مهر سال جاری برابر با ۵ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه های شخصی عرضه خواهد شد. برای کسب آخرین خبرهای این بازی همچنان با ما همراه باشید.

منبع :

DUALSHOCKERS

910 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,